Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Kontrolka ciśnienia oleju


Gość pawel1477

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel1477

Przy jeździe na niskich obrotach[około 1500] i na niskim biegu[2,3] włącza mi się kontrolka ciśnienia oleju i trzy razy piszczy sygnał,jeśli podniose obroty do około 2000 kontrolka gaśnie.Dzieje się tak przy rozgrzanym silniku i dodam że poziom oleju jest prawidłowy. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem swa furke rok temu i nieswiecila kont. cisn. oleju. Ktos wymontowal celowo zaroweczke. Po zamontowaniu zaroweczki oczywiscie zaczela swiecic ale od ok.1800 obr./min. w gore, gdy obroty spadaly gasla ale u mnie nigdy nie bylo sygnalu dzwiekowego. Po zmianie oleju na lepszy zadziej sie zaswiecala. mierzylem cisnienie i niby ok. gdyby nie byloby cisnienia nie zrobilbym nia 17000 mil. W miejsce oryginalnej zaroweczki wlozylem inna z oprawka i kabelkami podlaczonymi bezposrednio do czujnika wydaje sie dzialac dobrze ale wolalbym oryginalna zaroweczke. :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

treż mam ten problem co "pawel1477". Bylem w serwisie sprawdzali ciśnienie oleju, instalacje elektryczną, czujnik ciśnienia oleju i nic. mUsiałbym zostawić auto na dłużej do głebszego sprawdzenia. Może ktoś z was miał taki problem i go jakoś rozwiązał. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie dzieje sie coś takiego kiedy temperatura wody dojdzie do 90 stopni zapala sie kontrolka ciśnienia kiedy zjade na parking zgasze auto a za 3 minuty ponownie odpale wszystko jest ok ale po przejechaniu okolo 10 km znowu sie zapala czy ktos wie co z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź ciśnienie oleju, sprawdź też na innym czujniku czy będzie się palić kontrolka, może coś nie tak z pompą olejową??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem co pawel1477. Dzieję się tak po tym jak przeskoczył mi pasek podczas jazdy i niestety musiałem wymienić kilka elementów: rozrząd, zawory, olej. Dodam również, że poziom oleju jest dobry - nie ma żadnego ubytku. Kontrolka ciśnienia oleju zapala się i trzykrotnie piszczy tylko gdy silnik jest rozgrzany i obroty spadają poniżej 2tys - gdy tylko podkręcę wyżej obroty od razu gaśnie.

Posiadam również silnik 1.8 tyle że uturbiony

Proszę o pomoc - może wiecie co może być przyczyną takiego zjawiska??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do mechanika sprawdź ciśnienie oleju i pompę olejową być może kończy już swój żywot :mysli:

Poza tym adamq napisał to samo :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego takie same objawy jak u mojego brata.... pierw wymieniłem czujnik nic nie dało.. pożniej pojechałem wymienić pompe oleju oraz zmierzyć ciśnienie na starej okazało się że jakiś zaworek sie blokował mechanik zainteresował sie też napinaczem tym w głowicy co napina dwa wałki rozrządu wymontował go o wyczyścił i wszystko Hula... koszt imprezy 900zł... (pompa Febi 600zł) reszta to olej filtry robocizna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak jechałem bardzo wolno po piaszczystej drodze, wyboistej jak ..................:) to też mi się zaświeciła kontrolka i sygnał dźwiękowy. Panowie czy ma się martwić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak jechałem bardzo wolno po piaszczystej drodze, wyboistej jak ..................:) to też mi się zaświeciła kontrolka i sygnał dźwiękowy. Panowie czy ma się martwić :gwizdanie:

miałem ten problem z kontrolką od hamulców, dolałem płynu i po sprawie. Sprawdż ile masz oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z moim silnikiem 1.8 ADR.Nie chciałem zakładać nowego tematu bo po co jak jest stary i na temat...

Może ktoś mi pomoże z kolegów?

Wiec do rzeczy:jechałem dziś od znajomego i pierwszy raz zaświeciła mi się kontrolka oleju.

Oczywiście zgasiłem szybko silnik i zobaczyłem czy może gdzieś olej mi wyleciał ale było sucho.

Odczekałem parę minut i zapaliłem samochód było już ok.

Teraz byłem sprawdzić ciśnienie oleju i tak:

Bieg jałowy 0.6 Bara

3000 obr/min 3.90bara.

Czy może to być spowodowane zatkanym smokiem?

Czy mógł to spowodować olej Castrol?

Jakie powinno być ciśnienie oleju w tym silniku?

Co sadzicie o tej pompie?

POMPA OLEJU OLEJOWA AUDI A4 A6 PASSAT 1.8 NOWA FV (2631981818) - motoAllegro

Pomóżcie Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdź najpierw czy Nie jest zatkany smok. Moje pytanie bierze ci olej? Manka by co sprawna używana pompę

---------- Post dopisany at 16:49 ---------- Poprzedni post napisany at 16:48 ----------

mam jak by co sprawna pompę przebieg silnika ok140tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie bierze jak narazie.Będę się za to brał w Poniedziałek.Dam znac.

Co do pompy kolego jak będzie to wina jej zadzwonię mam numer Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak oleju Nie bierze to stawiam na pompę. Jeżeli będzie zasyfiona to odkręc i wyczyśc. I polecam zmianę oleju odrazu wraz z filtrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...