Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak zdjąć kierownicę?


soolek

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku zaznaczę, że wszystko (no, może prawie wszystko) na powyższy temat wyczytałem.

Instrukcję demontażu też znalazłem w poście pt. Immobilizer.

Mnie jednak interesuje samo przesunięcie kierownicy o 2-3 ząbki i w związku z tym pytanie:

czy aby zdjąć kierownicę to wystarczy odkręcić tylko poduszkę, czy z jakichś względów trzeba wykonać wszystkie czynności opisane w powyższym wątku?

Czy po odłączeniu poduchy trzeba podpinać się pod VAGa?

Tak trochę offtopicowo dodam, że chciałem wyprostować kierę poprzez zbieżność (przy okazji trochę ją poprawili), ale niestety prawa końcówka drążka jest tak zapieczona, że nie da się jej wyregulować, więc kierownicy nie wyprostowali.

Dlatego wybrałem tańsze zło i zamiast wymieniać końcówkę, chciałbym przestawić kierownicę. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem kostke w stacyjce i też musiałem zdjąć kierownice.a w Twoim przypadku trzeba zdjąć poduszkę i odkręcić śrube która trzyma kierownice,zdjąć kierownice i przestawić o kilka ząbków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Tak myślałem, ale wolałem się upewnić.

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

odświeżam,ponieważ nie wiem od czego zacząć.Powiedzcie, czy cała centralna część kiery jest zamocowana na zatrzaskach jak w starszych B3,B4 czy trzeba najpierw jakieś śrubki odkręcić od spodu. :notworthy:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odkręcę te dwie śruby to będę mógł już zdjąć kierownicę ? Strasznie mi skrzypi przy skręcaniu ale dzwięk ten słychać nie na dole przy nogach tylko u góry.A może da się zdjąć jakiś plastik ( ten przy stacyjce) i tam popsikać WD40 albo wstrzyknąć tam trochę oliwy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie musisz zdejmowac. tez tak mialem w passacie. mechanior powiedzial mi ze trzeba zdejmowac kiere i cos tam grzebac przy pierscieniu a kumpel psiknął troche smaru w sprayu i jest git. ale to musi byc smar taki co pozniej normalnie twardnieje. WD40 nic nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a śrubę od kierownicy to odkręca się w którą stronę? - pytanko może proste ale jak ktoś wcześniej nadmienił nic na siłę.

normalnie prawy gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a śrubę od kierownicy to odkręca się w którą stronę? - pytanko może proste ale jak ktoś wcześniej nadmienił nic na siłę.

normalnie prawy gwint

odwrotnie niż ruch wskazówek zegara :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...