Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głuche stuki przy zmianie biegów 1-R i R-1


wojtek79

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem na forum o problemach z wkładaniem biegów 1 i R, że ciężko wchodzą itp. W mojej niuni też mam z tym problem, zwłaszcza z biegiem R.

Ale moje pytanie jest następujące: Co może powodować głuche stuki w takiej sytuacji gdy autko stoi, silnik pracuje, wciskam sprzęgło, łapię za lewarek i delikatnie jakby tylko "dotykam nim" naprzemian biegów 1 i R nie wkładając ich. Przy każdym takim "dotknięciu" biegu słychać takie głuche "puk". Nie wiem jak Wam dokładnie opisać ten dźwięk ale tak mniej więcej jakby ktoś udeżył w podwozie. W momencie stuknięcia delikatnie, prawie niezauważalnie szarpnie autkiem. Proszę o poradę. Olej w skrzyni jest bo sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam właśnie to samo. Jak wkładam 1 lub R to też słyszę ten głuchy odgłos i straszny opór,że prawie nie mogę wrzucić biegu. Jak samochód jest zimny lub chłodny to wszystkie biegi wchodza jak należy ale jak już się rozgrzeje to włożenie R graniczy z cudem. Ja podejrzewam synchronizator lub wysprzęglik ale oczywiście mogę się myslić, więc czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...