Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

To może ten alpine to kupa....? Gdzieś swojego pionka posiałem ;//

Oczywiście audio to Nokia razem z subem.

Też mam nokie.

Ustawiłeś wszystko jak trzeba w radiu?

Jakiś equalizer itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ustawiałem. Znalzłem pionka swojego i jest o niebo lepiej, czyli wychodzi na to, że alpine to kupa ;)

Wysłane z palca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Alpine i jest ok. Chociaż trochę za cicho gra tył. Ale z JVC też było podobnie. Fakt natomiast ze trzeba dać w Alpine któreś ustawienie z 10 na 12.5, filtr górnoprzepustowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie gra, tylko tył nie gra, mam wolną czerwoną kostkę bo nigdzie jej nie mogę podłączyć no i mam kabelek niebieski i pytanie gdzie tzn do której kostki to podłączyć bo tych kostek jest troche ;p

EDIT:
JUŻ PROBLEM ROZWIĄZANY

Edytowane przez OFF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam fabryczne radio audi niestety jest problem z głośnością ( chyba ten procesor padł ) i chciałbym wymienić na inne nieorginalne oczywiście. Poleci mi ktoś jakiś dobry i niedrogi adapter najlepiej jakiś link allegro? Troszkę śledziłem temat i wiem ze bez tego sie nie obejdzie a nie chce kupić jakiegoś szitu bo zależy mi na dobrym dźwieku. Niżej foto radyjka z kostkami:

10icwf8.jpg

Jestem tu nowy proszę o wyrozumiałość :)

Edytowane przez fenri95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób to rozpoznam ? Autko kupiłem 2 dni temu dopiero sie z nim oswajam :) Patrzyłem niby na te głośniki na tyle i nic na nich nie pisze na przodzie tez bez napisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc raczej zwykłe, bose ma na maskownicach napis BOSE.

Ja mam coś takiego :

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5934482662

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widnieje taki napis ;/ ale i tak jak na taki sprzęt seria graja całkiem ładnie i czysto. W takim razie jaki muszę kupić adapter do podłączenia zwykłego radyjka ?

Edytowane przez fenri95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, mam takie pytanko ;)

Wymieniłem oryginalne radio na JVC, dałem za nie prawie 1,5 tys. mając nadzieję, że w końcu sprosta ono moim muzycznym oczekiwaniom :).

Na początku musiałem dokupić adapter, bo wiadomo, nie grały tylne głośniki, kupiłem, za 100 zł, chyba dałem się tu troszkę naciągnąć ...

Gościu powiedział, że to nie może być taki zwykły adapter, tylko do systemu Bose, tylko, że ja nie mam takiego systemu :), ale powiedział, że będzie cacy :)

Okazuje się, że tył gra mocniej od przodu, dałem fader na przód, ale wtedy dźwięk traci na jakości, a jak mam na środku to gra ładnie, ale z tyłu, a z przodu jest lipa.

Na starym oryginalnym radiu było ok, no i teraz pytanie, czy jak wymienię ten adapter na nie Bose, może być poprawa ??
Widziałem, że autor tematu napisał na początku, że adapter ma być nie Bose, może właśnie z tego powodu ??

Fajnie by było, gdyby ktoś się może orientował, bo szkoda mi trochę, że wywaliłem tyle siana, a tu takie cuś ;)

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze zwykłym systemem Noki i zwykłym adapterem tył gra ciszej od przodu.

Sprawdziłem i jest to system nokia. Mam kupić ten adapter co mi poleciłeś ? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5934482662czy szukac czegoś innego? Zależy mi na dobrej jakości dzwięku :)

Edytowane przez fenri95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej każdy jest podobny i działa na tej samej zasadzie, różni się może kolorem kostek :)

Jakość nie jest rewelacyjna ale też nie tragiczna, tył gra ciut ciszej od przodu więc trzeba użyć opcji fader.

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakiś co można regulować tył i suba : http://allegro.pl/tylne-glosniki-subwoofer-modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-i5652244771.htmlwarty uwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować :)

Osobiście nie miałem więc nie mam pojęcia.

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby był aktywny bo pasywny to tyłu prawie nie słychać.

Te regulowane są dobre pod warunkiem że się ustawi i nie tyka więcej, bo jak się perek zrypie to trzeszczy lub nie łączy wogule. Ja zmierzylem rezystancje po ustawieniu na git i dałem sztywne rezystory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allo podepnę się pod temat wymieniłem ori radio na pioneer ,kupiłem odpowiednią kostkę ,przejściówkę ta z kostka na tylne głośniki i dalej tylne głośniki nie graja o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...