Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zrobiłem :) Myślę nad zmianą przednich głośników bo 1 charczy;/.Mam z poprzedniego auta 165 a z tego co czytam to do audi wchodzą 130. Ciężko jest to przerobić żeby weszły większe ?

Edytowane przez fenri95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale sprzedam czesci a4 b5 były (już nie ma) na sprzedaż dystanse pod głośniki 160/165mm.

Wejdz i oblukaj

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega odwalił kawał dobrej roboty szkoda ze juz nie sprzedaje ajj spóźniłem sie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Audi A4 b5 z 1996r z tylnymi aktywnymi głośnikami Nokii. Kod wyposażenia 8RN.

Czy do podłączenia radia Blaupunkt Manchester 110 będę potrzebował adapter do aktywnych głośników?

pozdrawiam

Edytowane przez jacandrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8RN to niby 8 aktywnych głośników (8RN = Eight speakers (active), 8RN Sound package (brand sound))

Ty tam czasem nie masz Bose?

A to radio nie ma nawet wyjścia line out, szkoda. Zostają tylko adaptery.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Czyli będę potrzebował adapter.

Czy musi być Phonocara czy możecie polecić sprawdzony tańszy.

Czy do tego Blaupunkta separator będzie też potrzebny?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do adapterów się nie wypowiem, ale już na pierwszej czy drugiej stronie masz już o Bose pogadankę, więc tam sobie sprawdzisz.

A co do separatorów to ja mam Blaupunkta Toronto 410T i żadnego nie potrzebowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc.

Ten mój system się tylko tak nazywa 8 aktywnych głośników, ale to nie jest bose. Tam są tylko aktywne z tyłu Nokii.


Kupiłem te radyjko Blaupunkt Menchester 110- głównie dla tego że można w nim schować pod panelem kartę SD.

Czy kupić standardowy adapter http://carhifi24.pl/katalog/0_search/1772_phonocar_adapter_audi_goniki___ty.html ?

Czy lepiej kupić adapter na cinche http://allegro.pl/adapter-audi-vw-skoda-mini-iso-2x-rca-bose-nokia-i5379520592.html-wg kol. Kwaśniewskiego?

Nie wiem jak wygląda drugi adapter potrzebny wg. Kwaśniewskiego ponieważ linki z 1 strony wygasły!

Czy ktoś mógłby podać linki adapterów do metody Kwaśniewskiego?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zestaw 2xRCA do pionka i u mnie to nie zagrało dopiero jak kupiłem adapter PHONOCAR to pojawił się dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joziek. nie będzie działać bo to radio ma tylko dwie kostki A od zasilania i B od głośników.

"Dostosowane" to muszą mieć wyjście na kostkę C (tzw. miniiso) a dokładnie na C-1, a i to nie będzie działać w nowych bo C1 mają puste.

Tylko pojedyncze stare sztuki będą ablać. Moje takie zajefajne, a C1 ma puste. Tak samo Madrid 210, San Francisco 310, Toronto 420 BT, San Francisco 320.

Działać będzie za to Toronto 400 BT bo ma takie same wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy metoda kol. Kwaśniewskiego polega w skrócie na podłączeniu pod chinche radia sygnałów aktywnych głośników, a zasilanie aktywnych głośników (wolny czerwony kabelek w przejściówce połączyć z zasilaniem anteny z radia)?

Niestety linki do tej metody które były zamieszczone na początku tematu wygasły.

W załączeniu link do przejściówki: http://allegro.pl/adapter-audi-vw-skoda-mini-iso-2x-rca-bose-nokia-i5379520592.html

pozdrawiam

Edytowane przez jacandrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w instrukcji nie pokazali, że masz wyjście liniowe przez chinch to bym się nie produkował tylko od razu tak polecił.

Jeśli masz wyjście liniowe, np. poprzez chinch to się nie baw w adaptery tylko jedź tak. Ja tak zrobiłem i wszystko działa jak należy.

Oczywiście może wystąpić taki problem, że tył będzie grał ciszej, ale to albo złudzenie siedząc z przodu a jak nie to masz przecież fader.

11289923646_19ae0750d7.jpg[/url]

W pinie 5 kostki A, czyli tej czarnej będziesz miał +12 na wyjściu dla wysuwania anteny, więc możesz się tutaj podłączyć aby "wzbudzać" wzmacniacz. Tym różowym przewodem na alledrogo.

11289924866_cb3b0ec686.jpg

Jeśli masz wątpliwości to to co ja zrobiłem to jest dokładnie to samo co na alledrogo. Ja po prostu mam czasem za dużo czasu i robię takie rzeczy sam dzięki czemu nie kupuję rzeczy, które zalegają w kartonie z kablami.

Na alledrogo masz żeńskie gniazdo na wtyczkę C (miniiso), które wtykasz w męskie w samochodzie i łączy ona piny od wyjścia liniowego idące na wzmacniacz z radiem poprzez chinch. Ja wlutowałem się w męską kostkę czyli tę w instalacji kablami zakończonymi chinch, a tym niebieskim przewodem z dolnego zdjęcia połączyłem pin od wzbudzania wzmacniacza w kostce miniiso z pinem 5 gdzie radio aktywuje wysuwaną antenę.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soulmaster3m

Dziękuję za manuala.

Swoje auto kupiłem bez radia z pociętą instalacją-bez kostek mini iso.

Chyba na początek podłącze chinche bezpośrednio na niezakończone przewody.

Dzisiaj przyjechał mój Blaupunkt Manchester.

Podłączyłem je, ale działają tylko przednie głośniki

Niestety w moim aucie wtyczki MINI ISO były już ucięte.

Czy możecie potwierdzić lub zaprzeczyć jakie sygnały idą w kostce C1 w poszczególnych przewodach:

niebieski- lewy tylny głośnik,

brązowo-czerwony- masa

brązowo- czerwony- masa,

niebiesko- czerwony- prawy tylny głośnik,

biały uruchamianie wzmacniacza.

Podłączyłem biały C6 do wysuwania anteny A5-sprawdziłem multimetrem - jest tam napięcie akumulatora względem masy.

Resztę opisanych ww. przewodów podłączyłem pod cinche radia- niestety głucho z tyłu!

Dzisiaj podłączyłem pod wyjście chinchowe z radia aktywne głośniki od komputera.

Głośniki komputerowe graja więc wyjścia z radia są aktywne.

Sprawdziłem przejścia przewodów z kostki C1 na wzmacniacz- wszystkie przewody z kostki C1 sprawne,

Ale do kostki wzmacniacza Nokii dochodzi 8 przewodów- !

Nadal z tyłu głucho!

Po nieudanych próbach uruchomienia tylnego wzmacniacza Nokii zdecydowałem się głośniki podłączyć bezpośrednio.

Niestety na płytce wzmacniacza nie znalazłem żadnego przekaźnika który podobno często pada.

Wzmacniacz Noki miał 2x20Wat - a radio 4x50W- więc raczej nie ma sensu podłączać wzmacniacza.

Radio gra -aż miło na wszystkie 8 głośników

pozdrawiam

Edytowane przez jacandrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem

system BOSE, radio Soniaka, adapter phonocar 4/190 - nie gra przod dla odmiany ? tyl i wzmacniacz dzialaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...