Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam rowniez problem z tylnymi glosnikami, kupilem se radio pionner mvh-390bt, wczesniej zestaw do demontazu radia z separatorem antenowym i adapter mini iso w celu podlaczenia tylnych glosnikow, noi niestety tylne dalej cisza, mam wiec  pytanie czy luzny kabel z separatora anteny powinien byc polaczony z wolnym kablem niebieskim od radia jak na zdjeciu, czy do czerwonej kostki adaptera mini so mam podlaczyc zolta kostke? czy inna, i co z wolnym kablem w adapterze mini iso czyli w moim przypadku rozowym, bo niewiem czy mam go gdzies podlaczyc, glosniki napewno sprawne bo na chorusie dzialaly ale zmieniam radio bo nie dziala procesor regulacji dzwieku

11-2_vista32_win7_32_dd_ccc_ocl.exe

16754185_1840051472918199_1803328124_n.jpg

16763730_1840051259584887_27024496_o.jpg

16777149_1840051242918222_97119709_o.jpg

16790769_1840051436251536_117272472_n.jpg

16804947_1840051332918213_488595118_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski z separatora ma być podłączony do niebieskiego przy radiu. I do tego samego musisz podłączyć czerwony z kostki adaptera tylnych głośników. Bez niego nie ruszy wzmacniacz bo nie ma sygnału wzbudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, wlasnie to wczoraj mi kolega zwrocil uwage, wczesniej tak podlaczylem i cisza i myslalem ze nie graja ale graly ale bardzo cicho, kwestia potem regulacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów jestem tu nowy i może mój temat już się gdzieś pojawił,mam pytanie co do subwoofera nokii czy w każdym audi jest oryginalna wiązka do takiego subwoofera czy trzeba samemu poprowadzi? mam audi a4 b5 1998r i u mnie takiego sprzętu nie ma i chciałbym sobie go podłączyć nie mam tez w tylnych drzwiach głośników i teraz nie wiem czy jeśli kupił bym takie boczki z głośnikami to jest możliwość podpięcia tego pod nie fabryczne radio?proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Jest ktos z lubelskiego?

Tez mam sieczke z tym bose,szukam magika do ogarniecia wszystko org.

Uciete kostki i podejrzewam ze byl sub w bagazniku.Chce wrocic do org bose.

Priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko hula. Adapter phonocar.

Pytamie tylko czy jest mozliwosc sterowania subem z radia bez podpinania rca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
zabrałem się za wymianę mojego radyjka na niefabryczne i są kłopoty. Ten wątek przekopałem solidnie kilka razy strona po stronie, a mimo to nie mogę wybrnąć (z góry wybaczcie, że jestem z lekka zielony w te klocki i niektórych rzeczy po prostu nie kumam)
A4 z roku 99, fabryczne radio to Concert 1 (kaseciak), systemu Bose o ile mi wiadomo nie mam, wkładam radio Pioneer MVH-190UB. Wyczytałem już, że potrzebuję adaptera, o możliwych sposobach, o separatorze itd.  Mam jednak problem, bo mimo połączenia tył nie gra. Zastanawiam się, czy na pewno sprzedano mi odpowiedni adapter. Kostki wychodzące z auta do radia są 4, a kostki do wpięcia od strony radia są 3. Jedna czerwona zostaje pusta (idzie do niej tylko jeden kabelek. Poza tym mam wrażenie, że po spięciu kostek kable nie są odpowiednio połączone. Poniżej fotki, byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi się uporać z tym problemem.  Pierwsza fotka to jak to wygląda przy ori Concert (i dobrze widać tę czerwoną wtyczkę z pojedynczym kabelkiem, z którą nie mam co zrobić w nowym radiu) a dalej jak to wygląda po podłączeniu przez adapter. Jeśli trzeba coś więcej to wrzucę.

Pzdr

20170423_133046.jpg

20170428_183147..jpg

20170428_183157..jpg

20170428_183232..jpg

20170428_183238..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze skrzypce gra podłaczenie niebieskiego luźnego kabla z kostki do wiazki którą dostałes z radiem, w kabel o oznaczeniu remote control. A póki co widzeu ciebie ten kabel nie jest wpięty. On odpowida za sygnał wzbudzjacy wzmacniacz, czyli w tym przypadku tylne głosniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kowi87 napisał:

Pierwsze skrzypce gra podłaczenie niebieskiego luźnego kabla z kostki do wiazki którą dostałes z radiem, w kabel o oznaczeniu remote control. A póki co widzeu ciebie ten kabel nie jest wpięty. On odpowida za sygnał wzbudzjacy wzmacniacz, czyli w tym przypadku tylne głosniki

Dzięki za odpowiedź ;-)

Chodzi Ci o kabel luźny z adaptera który był opisywany wcześniej? W moim adapterze nie ma tego kabla. Tzn jest ale nie luźny, jest wpięty od razu w czarną kostkę tak że w jeden pin są wpięty dwa niebieskie kable. 

Chyba, że chodzi o to że ma być połączona ta złączka na niebieskim kablu owinięta gumową izolacją z kostki dołączonej do radia Pioneer? Z pierwszego postu wyczytałem że od strony radia niebieski kabel od strony radia ma zostać luzem, dlatego zostawilem niepołączony, ale może źle zrozumiałem po prostu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam jedno pytanko ponieważ mam zmieniać radyjko na Blaupunkta z oryginalnego(200zł w bierdonce) i nie wiem czym różni się tak właściwie ten adapter na allegro w wersji BOSE i w wersji nie-Bose. Ogólnie to większość tych adapterów jest z wersji BOSE i tak się zastanawiam który wziąć...?
I jak sprawdzić czy mam wersję BOSE nagłośnienia czy inną? :decayed:

Edytowane przez dudik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dudik napisał:

Mam jedno pytanko ponieważ mam zmieniać radyjko na Blaupunkta z oryginalnego(200zł w bierdonce)

To znaczy, że chcesz ori zmienić na Blaupunkta za 200 nowego? Bez urazy, taki Blaupunkt zagra lichutko. Poszukałbym używki w tej cenie w zależności co lubisz:

JVC na 24bit przetworniku. jakieś np. KD-r 511/521/601/721 itp. Multikolor i takie tam. Grają rozpoznawalnie lecz ostro górą.

Kenwood, podobnie 24bit. Np. KDC bt40u, trafia się w tej kasie 6544u(z DSP, czasówki itp). Dźwięk łagodniejszy, nie syczy górą.

Mimo, że się uważa iż w mniejszej kasie wszystkie radia grają tak samo jest to bzdura. Kenio vs JVC i słychać wyraźnie. Sony i Blaupunkt -moim zdaniem szkoda zawracać sobie głowy. Pioneer... serio nie wiem czemu tyle kosztują? Chyba dla wyświetlaczy. Oczywiście te drogie to inna bajka ale taki 9300SD poleciał ode mnie po dwóch tygodniach.

Przepraszam. Każdy ma swój gust lecz Blaupunkty wyjątkowo nijako grają. Nuuuuda i płaski dźwięk. 25 lat temu ta nazwa elektryzowała, dzisiaj w odtwarzaczach nawet dla amatora wiele nie są w stanie zaoferować.

 

 

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda,mam blaupunkt Manchestu drugi rok ładnie gra,basik też jest ładny,nie żadne walenie przykrywkami od garnków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, doman96b6 napisał:

Nie prawda

Nie nieprawda tylko jak napisałem każdy ma swój gust. Wsadzałeś tam inne radia niż ori czy ten Blau? Jedno gra ładnie, inne... ładniej.

Co kto lubi -kiedyś lubiłem Blau, teraz na nie uwagi nie zwracam. Podobnie jak Sony. Brzmieniowe Ople(według mnie) -nikogo nie zachwyci, nikogo nie obrazi.

Zresztą nawet nie napiszę co ja mam w autach, to nieistotne. Po prostu uważam, że wymiana fabrycznego radia na Blaupunkta kosztującego jako nówka 200 to zbędne pi.... chrzanienie. Dojdzie pewnie USB i nic więcej. Ba -w Mercedesie kiedyś wywaliłem Blau i wsadziłem Beckera ori z powrotem. Ciepłe brzmienie kontra nuda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmieniam ze względu na brak możliwości regulacji głośności. Potencjometr jest dobry, ale głośności zmieniać się nie da, bo wariuje - raz gra ledwo słyszalnie a raz na max głośność. USB będzie przy okazji to i się przyda

A dźwięk to na razie mi wystarczy żeby grało podobnie jak oryginał. Nie oczekuję nie wiadomo czego na razie, kiedyś jak już nie będę biednym studentem to pomyślę o czymś lepszym :D. 

Także, mógłby mi ktoś podpowiedzieć który konkretnie adapterek mam kupić? Bose chyba nie mam bo się bose nie wyświetla po włączeniu radia. Ten wzmacniacz czy jak to się nazywa antenowy już mam, na szrocie z jakieś audi wyjąłem sobie ale adaptera już niestety nie bylo, ktoś już musiał sobie przytulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, dudik napisał:

A dźwięk to na razie mi wystarczy żeby grało podobnie jak oryginał. Nie oczekuję nie wiadomo czego na razie, kiedyś jak już nie będę biednym studentem to pomyślę o czymś lepszym :D. 

Słusznie. Każdemu wedle potrzeb. Moja żona przykładowo? "Ma grać i tyle". I to jest ok. Każdy lubi po swojemu. Mam nadzieję, że nie uraziłem Cię sugestiami i już się nie wtryniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym razie. A muzykę lubię mieć w dobrej jakości i właśnie dlatego mam bardzo dobra kartę dźwiękową w kompie jak i słuchawki. Jednak w samochodzie chwilowo muszę zrobić coś na szybko i po kosztach a na jakość przyjdzie czas :). Wystarczy tego offtopu, pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A jakie radyjko tak do 200-250 zł ktoś z was by polecił ? :) Mam obecnie Ripspeed dv720 i chciałbym to radio zmienić na jakieś markowe, lepiej grające. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

W moim nowym nabytku mam niefabryczne radio i nie działają głośniki tylne. Adapter był już zamontowany, ale poprzedni właściciel go odpiął i zostawił w schowku, bo miał przez chwilę radio fabryczne, a ja tego teraz nie potrafię podłączyć. Systemu BOSE nie mam na 99% (2 głośniki przód, 2 małe syczki z przodu i 2 z tyłu w drzwiach, brak napisów BOSE). Z instalacji wychodzą mi tradycyjnie takie wtyczki, z tym, że 1 i 4 są ze sobą połączone, więc mam 3 wtyczki (nie licząc anteny), które mogą podłączyć do radia, ale wtedy tylne głośniki nie działają. Adapter wygląda następująco. Podłączam wg instrukcji znalezionej na forum, czyli wtyczkę żółto-zieloną do tej czerwonej, a wtyczki brązową i czarną do tych 2 czarnych wtyczek połączonych ze sobą taśmą (na zdjęciu po prawo). I tu się zaczyna problem, bo nie wiem, co dalej podłączyć, gdyż jedyna wtyczka, która pasuje do radia to ta brązowa na dole zaznaczona kółkiem.

 

Próbowałem różnych opcji, myślałem, że problem jest z tym niebieskim kabelkiem z czerwonej kostki - był on połączony z kabelkiem biało-niebieskim z białą naklejką (AMP REM), ale jest to PIN czwarty od lewej a nie trzeci jak w instrukcji, toteż przeciąłem trzeci kabelek - niebieski, połączyłem, ale nadal nic, przez to, że kostki źle podłączam?

 

Z góry dziękuję :)

 

15_zpsl8njpopt.jpg

88.jpg

9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko. Mam oto radio i Bluetooth oryginalny. Czy jak zmienił bym na inne radio to Bluetooth nie będzie już działał ?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...