Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kłopot z podłączeniem niefabrycznego radia Sony, a mianowicie kupiłem adapter na allegro

http://allegro.pl/item1112372208_modul_audi_a3_a4_a6_a8_tt_tylne_glosniki_i_sub.html

Problem polega na tym że jak włączę radio to wszystko gra git, ale jak włączę płytę CD to grają tylko przednie głośniki....co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj moze cos w ustawieniach radia.. Ja w swoim Soniaku mam tak ze czy radio czy cd to jak mam ustawione basy i tony na radiu na max i jak na cd ustawie inaczej to tak juz zostanie. Tzn jak przelacze na radio to mam wszystko na full a jak wlacze cd to automatycznie zostaja wartosci takie jak dalem wczesniej. Zobacz moze masz cos nie tak. Albo sprobuj wyciagnac ten adaper i podlaczyc jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_s87 dzięki za poradę wszystko gra i buczy tylko jeszce co mam zrobić by radio chodziło po wyciągnieciu kluczyka bo dizała tylko na przekręconym kluczyku... :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_s87 dzięki za poradę wszystko gra i buczy tylko jeszce co mam zrobić by radio chodziło po wyciągnieciu kluczyka bo dizała tylko na przekręconym kluczyku... :hi: :hi:

bo to jest poprawne działanie w A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne bo poprzednie radio gamma po wyciągnieciu kluszyka wyłanaczało się ale jak nacisnołem Gałke do podkłaśniania to się włączało bez kluczyka... :hi: ale dzięki chłopaki za porady jak coś pokoąpinuje cosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne bo poprzednie radio gamma po wyciągnieciu kluszyka wyłanaczało się ale jak nacisnołem Gałke do podkłaśniania to się włączało bez kluczyka... :hi: ale dzięki chłopaki za porady jak coś pokoąpinuje cosik

u mnie też tak było, ale juz na paru autach zauważyłem ze jak sie zmieni na niefabryczne to możliwosc właczenia bez kluczyka odpada :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem że nie działają mi głośniki przód.Radio mam nie oryginalne.Po rozebraniu konsoli i wyjęciu radia zauważyłem że są tylko 2 kostki iso mała czarna i brązowa a z tego co wiem powinna być jeszcze jedna.Znalazłem też uciętą instalacje.Bardzo proszę o poradę.Jaki kolor mają mieć kable od głośników przód?i gdzie ich szukać? oto fotka

zdjcie0124k.jpg

[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 14:46_________________________________________________samochód kupiłem tydzień temu.A instalacja wygląda jak by ktoś kiedyś w niej ostro grzebał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne bo poprzednie radio gamma po wyciągnieciu kluszyka wyłanaczało się ale jak nacisnołem Gałke do podkłaśniania to się włączało bez kluczyka... :hi: ale dzięki chłopaki za porady jak coś pokoąpinuje cosik

u mnie też tak było, ale juz na paru autach zauważyłem ze jak sie zmieni na niefabryczne to możliwosc właczenia bez kluczyka odpada :disgust:

W każdym chyba aucie z jakim miałem do czynienia, fabryczne radio, nawet najwieksza padlina, załącza się i wyłącza kluczykiem, ale poza tym bez kluczyka też może być uruchomione. Po wymianie na nieoryginalne ta zaleta znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam takie pytanie otóż musze wymienić tylne ori głośniki które są ze wzmacniaczem i problem w tym że nie wiem jak podłączyć 2nowe głośniki pod tą kostkę z tyłu. Macie może jakies pomysły albo schematy? chyba że może da się podłączyć a raczej odlutować, odmontować ten stary wzmacniacz od ori głośników i zamontowac do nie ori. Siedzi może ktos w tym temacie.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać podepnę się tutaj:

mój problem polega na tym że mam system BOSE (na 100%) i na oryg. radiu (Delta CC) wszystko hulało bardzo ładnie.

Przyszedł czas na zmiany i zawitał Pionek 4300ub :good: z adapterem Phonocar pod BOSE właśnie.

Wyjąłem oryg. radio i zonk: nie mam brązowej kości ISO od głośników! :no: Jest czarna(ja ją nazywam prądową) jest miniISO żółte i zielone czyli tak jak ma być ale brakuje tej brązowej i nie ma żadnych ciętych kabli! Spotkał się już ktoś z czymś takim? Czarna kostka jest pełna(wszystkie piny są zajęte) Czy jest możliwość że ktoś zmostkował głośniki np PP+PT i LP+LT? Może mi ktoś podać jakie kolory kabli przychodziły na piny 3,4,5,6 w brązowej kostce? - chciałbym dojść czy w ogóle takowe kable wychodzą z instalacji auta. :wallbash:

Podpiąłem Pionka i gra ale raczej średnio z tym że jeszcze go nie ustawiałem. Do tego prawy przód na początku trzeszczał jak wściekły a teraz to już w ogóle powoli przestaje dawać znaki życia...

Proszę o pomoc!

Z góry dzięki! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi taka kwestia zajaśniała w którymś z przemyśleń....tylko wtedy po jaką chol...re w adapterze jest wyjście na ta kość?

Na wszelki wypadek?? :polew:

Może ktoś mógłby pstryknąć foto swojej instalacji jeśli ma BOSE??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne bo poprzednie radio gamma po wyciągnieciu kluszyka wyłanaczało się ale jak nacisnołem Gałke do podkłaśniania to się włączało bez kluczyka... :hi: ale dzięki chłopaki za porady jak coś pokoąpinuje cosik

u mnie też tak było, ale juz na paru autach zauważyłem ze jak sie zmieni na niefabryczne to możliwosc właczenia bez kluczyka odpada :disgust:

W każdym chyba aucie z jakim miałem do czynienia, fabryczne radio, nawet najwieksza padlina, załącza się i wyłącza kluczykiem, ale poza tym bez kluczyka też może być uruchomione. Po wymianie na nieoryginalne ta zaleta znika.

Niekoniecznie ja mam nie fabryczne radio Grundig i jest ta zaleta :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy w B6 temat jest identyczny? Też potrzebny Separator antenowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepnijcie sobie jeden kabel w kostce i radio będzie niezależne od kluczyka, włączycie/wyłączycie kiedy chcecie. Generalnie chodzi o poprowadzenie stałego + w miejsce gdzie jest + po stacyjce. :gwizdanie: ot cała filozofia

A jak ktoś ma aktywny tył to wystarczy tam puścić sygnal z radia - wyjścia na wzmacniacz i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...