Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

I w sumie lepiej na tym wyjdziesz bo według mnie to Audi ma najgorszy system na świecie.

Sam u siebie planuje wywalić wzmak i wstawić normalny.A tylne głośniki dać z radia.[emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiesz jak działa przekaźnik to rozkręcić wzmacniacz i go zmostkoj na stykach i zobacz czy gra. Jak nie sprawdź czy jest zasilanie we wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączenie jest takie samo to np:

Radio Chorus- Concert with CD changer, Audi Avant From model year 1998, ▸ 8D-X-200000
To do wzmacniacza wchodzi jedna 10 pinowa kostka czerwona.
1 - 1,5 RO/BL - bezpiecznik 37 - 20A, czyli ten sam co radia pin7 na czarnej kostce.
2 - Bass loudspeaker, rear right
3 - Middle-high tone loudspeaker, rear left
4 - 1,5 BR - masa
5 - JEDNA WIĄZKA EKRANOWANA DO RADIA - 0,5 WS - T6m/6 - 6-pin connector, yellow, on radio
6 - JEDNA WIĄZKA EKRANOWANA DO RADIA - 0,5 WS - T6m/1 - 6-pin connector, yellow, on radio
7 - JEDNA WIĄZKA EKRANOWANA DO RADIA - 0,5 GE - T6m/2 - 6-pin connector, yellow, on radio
8 - JEDNA WIĄZKA EKRANOWANA DO RADIA - 0,5 LI - T6m.3 - 6-pin connector, yellow, on radio
9 - Bass loudspeaker, rear left
10 - Middle-high tone loudspeaker, rear right
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiesz jak działa przekaźnik to rozkręcić wzmacniacz i go zmostkoj na stykach i zobacz czy gra. Jak nie sprawdź czy jest zasilanie we wtyczce.

W kostce mam napięcia sprawdzałem w sobotę.. Jeśli mam dobrze podłączone z przodu i napięcia są a głośniki sprawdziłem w innym aucie przez podpięcie zwykłymi kablami to zostaje tylko uszkodzony wzmacniacz. Nie mam pojęcia jak działa ten przekaźnik..

Temat ogarnięty. Podłączyłem na nowych kabelkach pod radio i gra miód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś wrzucić dobre zdjęcie fabrycznych kostek z polifta? żeby było widać wszystkie piny, wszystkie kostki, kable

mam w tej chwili taką sytuację - raz że lewa strona zamieniona z prawą (to akurat nie problem) a dwa na fabrycznym radiu nie działa tył a na niefabrycznym śmiga bez problemu

pin od anteny w fabrycznej kostce mam ucięty i też nie wiem czy tak powinno być

będę wdzięczny za foto żeby to sobie porównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile miałem tyle dałem. Pytanie po co ci zdjęcia z których ciężko coś odczytać jak bierzesz schemat i tam wszystko masz opisane.

Numery kostek, numery pinów, kolory i grubości.

12584887795_cf2b0124f9_o.jpg[/url]

12349765714_731dbf6788_o.jpg

11290007293_f9f9d46a1f_o.jpg

11289953234_e31dc060c9_o.jpg

11289924866_ccdede6f31_o.jpg

11289923646_4063b9c189_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :hi:

schemat mam i teraz muszę to wszystko jakoś uporządkować bo mam niezły syf w kablach po poprzednim właścicielu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, dzięki - mega pomoc :banan:

u mnie wygląda to zdecydowanie gorzej, poza tym chinchy nie mam a tył gra na nie ori radiu - dziwne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki - nie spodziewałem się takiej odpowiedzi :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie powinno się rozbrajać i szarpać z ori instalacją a robić to w taki sposób aby jedynie odłączeniem danej wtyczki mieć stan ori.

Ja tej czarnej wtyczki C nie mam podłączonej do nie ori radia. Od niej mam tylko przeciągnięte chinch i niebieski przewód aby aktywować ori wzmacniacz, ale odłączam chinch, w ori radio wtykam wtyczkę C i jest jak było.


Ano i tej czerwonej wtyczki D nie mam podłączonej bo to tylko jeden przewód od 58s lub 58d, czyli podświetlenie II a nie ori radio wykorzystuje tylko podświetlenie I z wtyczki A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak mówisz trzeba to robić z głową a u mnie ktoś tylko bałaganu narobił i może sam jeszcze to ogarniał ale ze mną już gorzej, bo kabli pełno, posklejane, poucinane, pozamieniane i teraz trzeba to wszystko uporządkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, dzięki - mega pomoc :banan:

u mnie wygląda to zdecydowanie gorzej, poza tym chinchy nie mam a tył gra na nie ori radiu - dziwne rzeczy

Jeśli gra Ci tył a masz aktywny to są 3 możliwości, 1) nie masz aktywnego tyłu 2) masz aktywny, ale zamiast liniowego ktoś rzucił z radia głośnikowe 3) a uj wie :P i bez zdjęć nikt nie odpowie. buueeeeee, sam już nie wiem co piszę :P

Powodzenia w poprawianiu.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zrobię tam mały porządek i potem zrobię zdjęcia :)


zrobiłem wcześniej te zdjęcia - mógłbyś zerknąć czy na pierwszy rzut oka widać jakieś nieprawidłowości?

na ostatnich zdjęciach widać jeszcze adapter i kable które dołączyli do radia

IMG_5262.jpeg

IMG_2112.jpeg

IMG_4985.jpeg

IMG_2777.jpeg

IMG_1110.jpeg

IMG_0028.jpeg


IMG_0036.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, to tak jak ja :D

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pewnie gdzieś znajduje się ten temat ale mam problem z podłączeniem radia nie orginalnego do mojej Audi A4 B5 miałem wczesniej orginalne radio Audi Chorus i wszystko działa na tym orginalnym radiu.

Po podłączeniu JVC KD-R431 nic nie działa radio się nie włancza :(

Dodam że nie mam wzmacniacza, ani tuby orginalnej.

POMOCY bo już nie wiem co trzeba zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...