Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 BFC 2.5 V6 TDi] powietrze w układzie paliwowym


nies

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Mam dość irytujący problem a mianowicie w układzie paliwowym jest powietrze i to dość sporo... mam na myśli dość duże bąble powietrza które co jakiś czas przelatują przez rurkę. Prawdopodobnie auto traci moc przez tą usterkę :angry: Długo się powstrzymywałem z napisaniem tego postu ale w końcu po dwóch dniach zmagania się z tą usterką przez serwis Audi niewytrzymałem... w serwisie odpowietrzyli układ lecz to nic nie dało i powietrze pojawiło się spowrotem więc na moje życzenie wymienili filtr paliwa, przejrzeli układ paliwowy pod kątem uszkodzeń i ewentualnych wycieków lecz "niby" nic nie znaleźli :angry: Problem istnieje dalej, jutro czeka mnie kolejna kosztowna wizyta w serwsie która nie wiem czy cokolwiek nowego wniesie do sprawy. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek rady i wskazówki, wskazanie mi najbardziej prawdopodobnych miejsc uszkodzeń.

Pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj wężyki na przelewach i po kolei cały układ zasilania , jak masz opaski przy filtrze skręcane to je podokręcaj przejżyj cały układ aż do zbiornika , jak nic nieznajdziesz to może wysrała ci się pompa spiętrzająca w zbiorniku i zapowietrza układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HHHmmm jak byłem ostatnio w Jankach(Diagtronik) to chłopaki też mieli taki problem z Octavia 1,9 i nie doszli co to jest , wyslali kolesia do jakiegos magika od pomp, moze zadzwon lub napisz do nich i sie zapytaj czy wiedzą jak to sie skonczylo, bardzo podobny przypadek do twojego, takie same czynnosci wykonywali i nic.

Ps to skode robił wtedy Jacek wiec jak bedziesz sie kontaktował to pros jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za szybka reakcję...

posprawdzaj wężyki na przelewach i po kolei cały układ zasilania , jak masz opaski przy filtrze skręcane to je podokręcaj przejżyj cały układ aż do zbiornika , jak nic nieznajdziesz to może wysrała ci się pompa spiętrzająca w zbiorniku i zapowietrza układ

choć jestem kompletnym laikiem w dziedzinie motoryzacji spróbuję to zrobić w miarę dokładnie i może uda mi się coś odkryć. Co do pompy w serwisie twierdzą że obydwie działaja bez zarzutu... jest jakiś "domowy" sposób na sprawdzenie jej ?

HHHmmm jak byłem ostatnio w Jankach(Diagtronik) to chłopaki też mieli taki problem z Octavia 1,9 i nie doszli co to jest , wyslali kolesia do jakiegos magika od pomp, moze zadzwon lub napisz do nich i sie zapytaj czy wiedzą jak to sie skonczylo, bardzo podobny przypadek do twojego, takie same czynnosci wykonywali i nic.

Ps to skode robił wtedy Marek wiec jak bedziesz sie kontaktował to pros jego.

nie omieszkam jutro rano tam zadzwonić i dowiedzieć się możliwie jak najwięcej... wielkie dzięki :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, abyś zrobił to w miarę szybko bo Towja pompa baaardzo nie lubi powietrza w układzie i jeśli będziesz tak jeździł długo może się to zemścić, tak że dopilnuj sprawy i podziel się z nami co było nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... miałem taki sam problem... mój mechanik doszedł do tego co to... otóż: w zbiorniku paliwa jest pompka która pompuje paliwo do jakiegoś naczynia które jest w zbiorniku; no i z tego naczynia pompa przy silniku zasysa paliwo.. okazało się, że coś tam się przemieściło i z paliwem zasysało również powietrze... mechaniorek w prosty sposób usunął usterkę .... otóż ponawiercał otwory w tym naczyniu i teraz naczynie samo się napełnia :P i problem zniknął :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dworzak, AndyN nie widzicie, że ostatni post w tym temacie był ponad rok temu?, nies juz zdążył auto zmienić na 1.8T więc ciągnięcie tego wątku jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...