Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Ile powinno być wlane oleju do mojego auta.


fellini1470

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim foumowiczam !!!!

Jak juz z tematu mojego postu wiedzicie, posiadam samochod marki AUDI :a4fan:, model 1.8T.

Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu :quattro:, jezdzi mi sie super.

Kiedys tam jednak czytalem gazete czy cos na necie o oleju w moim modelu.

Ile go powinno byc.To prawda ze przy turbinie stan oleju musi byc zawsze wysoki,tzn w gornym przedziale skali na bagnecie.O co w tym chodzi,prosze o jakies podpowiedzi.pozdrawiam + fellini. :audi:

uzupełnij profil

Uzupelniem profil.Tyle wystrczy czy cos jeszcze dodac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta bo:

wymieniałem dzisiaj olej i filtry. Mechanikowi powiedziałem że wchodzi ok 3,8 - 3,9L (na forum ludzie mówią że 3,8, w instrukcji z B5 3,9, a z instrukcji B5 po lifcie 3,5L, no ale że mam przed liftem to powiedziałem 3,8). Po nalaniu tego 3,8L wyglądało że jest max więc w drogę... Chwilę później po zaparkowaniu stojąc z 20-30min na prostej powierzchni postanowiłem sprawdzić ile jest faktycznie kiedy olej już zszedł w całości na dół. I się przeraziłem bo było na bagnecie z 0,5 - 1cm ponad max :blink: Więc szybko z powrotem do niego i zlewaliśmy olej. Zlaliśmy ok 0,7L do poziomu minimalnie poniżej maxa. Wychodzi na to że u mnie wchodzi dużo mniej niż te 3,8L... dlaczego? Sam mechanik się dziwił, bo 3L oleju do silnika 1,8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną przygodę na poprzedniej wymianie, kumpel zlał olej, wlał nowy i potem dużo ponad max :(. To dlatego, że dobry olej (akurat od dwóch wymian "Motul") to nie woda i zostaje przez dłuższy czas tam gdzie powinien. Przy kolejnej wymianie już byłem mądrzejszy wlałem około 3 ltr (u mnie wchodzi 3,5 ltr) i mam cały czas 3/4 bagnetu :). Filtr oleju Knecht :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca jestem przekonany że to byłaby przyczyna, no ale co do zalanego oleju by się zgadzało, wcześniej lałem Mobila 1 teraz zalałem Motula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kombinował z bagnetem ? :mysli:

też się właśnie z mechaniorem zastanawialiśmy nad taką kwestią. Może się komuś ułamała ta rurka plastikowa i włożyli z innego silnika i bagnet wchodzi niżej niż powinien :confused4:

Może ktoś ma zdjęcie z okolic bagnetu to bym sobie porównał rączkę, kolor, wysokość na jaką wystaje itp. Albo ktoś byłby taki dobry i zrobił zdjęcie tego elementu w silniku AEB :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki devon00 za zdjęcia :good: , porównałem i wygląda identycznie.

Przemyślając to wszystko wywnioskowałem że raczej nie może to być wina bagnetu ponieważ starego oleju było (po wlaniu do pojemnika z miarką) ok 2,9L przy poziomie troszkę ponad poziom MIN, a po nalaniu nowego wychodzi że jest go ok. 3,1L przy poziomie troszkę poniżej MAX :mysli: Teoretycznie po zalaniu tej ilości co teraz mam poziom powinien być bardzo zbliżony do tego przed nalaniem ...a tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miska olejowa taka sama?

Zobaczcie jeszcze jakie rurki macie bo u mnie w ajl jest inna niż a aeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chętnie przytaknął, ale w moim przypadku życie pokazało co innego

a litr mniej niż mówi instrukcja to chyba dużo

nie ma opcji żeby mniej było :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że mój przypadek nie jest odosobniony :hi:

Mar.S jest to Twoja pierwsza wymiana oleju w tym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...