Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

w aso zobacz nówka w chromie powinna coś koło 80 zł numer 8E1 919 234 B (dla pewności sprawdź ten numer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso zobacz nówka w chromie powinna coś koło 80 zł numer 8E1 919 234 B (dla pewności sprawdź ten numer)


Sprawdzałem już w ASO, trochę mnie odstraszyli... 93 zł [emoji15]
Czas oczekiwania do 5 dni.

W tej cenie mam całą ramkę w chromie na alledrogo... a sam Led miałem schować za radiem, żeby szufladki nie wymieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100 ramka w chromie? Ciekawe jak bardzo obdrapana jak szukałem dla siebie kompletu to były oferty po 150 za komplet i to bez chromu a cala nowa ramkę z airbagiem, nowym esp i zaślepkami w aso kupiłem za 220zl oczywiście mam wersje bez chromu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100 ramka w chromie? Ciekawe jak bardzo obdrapana jak szukałem dla siebie kompletu to były oferty po 150 za komplet i to bez chromu a cala nowa ramkę z airbagiem, nowym esp i zaślepkami w aso kupiłem za 220zl oczywiście mam wersje bez chromu.


http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6297530041
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to z anglika


Z anglika, nie z anglika, ale za stówkę jest [emoji12]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kaziorek napisał:

 


Z anglika, nie z anglika, ale za stówkę jest emoji12.png

 

jak masz długie ręce żeby nacisnać ESP to montuj z anglika :) jak dla mnie to w normalnej europejskiej wersji wyglada słabo. jak przyciski sa po stronie pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 10:34, MemberA4 napisał:

sprawdź czy masz obstawione piny 4 i 7 na wtyczce do lampki w podsufitce i piny 3 5 6 na wtyczce od schowka wtedy bedziesz wiedział na czym stoisz :)

 

Czyli jak powyższe piny sa obsadzone oznacza ze instalacja jest gotowa pod sygnalizacje airbag off w lampce podsufitki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej u mnie tak było [emoji16] zmieniłem lampke i dołożyłem wyłącznik z przewodami

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MemberA4 napisał:

Przynajmniej u mnie tak było emoji16.png zmieniłem lampke i dołożyłem wyłącznik z przewodami

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

fajnie byłoby gdybym też miał tak u siebie ale lampke mam czarna pod szyber + czujnik ruchu + 2 mikrofony. Znajdz teraz taka pod Airbag off ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/12/2014 o 20:09, Bart-S napisał:

Odpisałem na PW - aby sprawdzić czy auto ma przygotowaną wiązkę dachową pod kontrolkę "Airbag OFF" zdejmujesz lewą osłonę progową i na panelu konektorów sprawdzasz pomarańczową kostkę 17-pin (zarówno wtyczkę jak i gniazdo).

Powiny być obsadzone:

Pin 5 (kabelek zielono/żółty)

Pin 6 (kabelek czarny)

Sprawdziłem u siebie i mam obsadzone te piny 5 i 6 we wtyczce pomarańczowej i kostce. :decayed:

kdcYYlS.jpg

 

Wtyczka schowka ma tak obsadzone piny

HYRkFI7.jpg

1- różowy

2-czarny

3-brazowy

4-pomarańczowy

5-wolny

6-niebieski

7-czerwony

8-żółty

9-taki jak glosnikowy

10-biały

11-wolny

12-wolny

 

Czy to oznacza że mam instalacje gotową pod lampke podsufitki i wystarczy, że zakupie przeslone do lampki z AIRBAG-OFF 8E0947126A + kodowanie ? Czy w lampce którą posiadam bede musial dolozyc 2 przewody do zasilania tej kontrolki?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno musisz dolozyc przewód do pinu nr5 w kostce od schowka to jest masa dla wylacznika jest w ktoryms poscie napisane skad pociagnac ten przewód. Jesli chodzi o lampke to ja kupiłem od A3 8P lampkę czarna z napisem Airbag_off i przełożyłem caly srodek od siebie bo owa lampka nie ma ambiente jednocześnie dokladajac tylna przeslone z napisem od A3ki czyli z dwóch zrobiłem 1[emoji16]
Dla pewności o zasilanie lampki sciagnij ja i zobacz w czarnej kostce czy masz zapełnione piny 4 i 7

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do mojego postu 425 bo u mnie byly inne kolory w tej wtyczce.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turzol a to nie wtyczka od zmieniarki bo jest jakas inna?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

e15599ba71ed30a950cca8c861270bc8.jpg

To jest od schowka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja:

Fabryczne kodowanie jest ustawione na "North America Region" i wyłącznik jest nieaktywny.

Próba zmiany kodowania na "Rest of World" skutkuje komunikatem "Coding rejected":

airbag.jpg

Przed próbą zmiany kodowania czyszczę pamięć usterek z tych oto błędów:

airbag errors.jpg

Ktoś jest w stanie mi pomóc?

Login? Security Access? :mysli:

Ten sterownik poduch dla cabrio obsługuje na 1000000000000% wyłącznik w schowku (wg. ETKI).

Instalacja podpięta zgodnie ze sztuką, wg. schematów z ELSY.

VCDS 12.12.0 ENG

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dobrze kodujesz. Viki rosstech mowi że na końcu jest 2
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Airbag_8.4
Poza tym nie koduj dwóch rzeczy na raz. Najpierw zrób na rest of word, potem dokoduj wyłącznik.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć w jakie piny muszę się zaopatrzyć?

Z tego co do tej pory wyczytałem to potrzebne są dwa przewody z pinami 000 979 025.

Jeśli chodzi o masę (pin 5 w kostce schowka) to gdzie się trzeba podłączyć? Mam gołą żółtą kostkę do stacyjki AIRBAG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno musisz dolozyc przewód do pinu nr5 w kostce od schowka to jest masa dla wylacznika jest w ktoryms poscie napisane skad pociagnac ten przewód. Jesli chodzi o lampke to ja kupiłem od A3 8P lampkę czarna z napisem Airbag_off i przełożyłem caly srodek od siebie bo owa lampka nie ma ambiente jednocześnie dokladajac tylna przeslone z napisem od A3ki czyli z dwóch zrobiłem 1[emoji16]
Dla pewności o zasilanie lampki sciagnij ja i zobacz w czarnej kostce czy masz zapełnione piny 4 i 7

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka




Dzięki. We wtyczce podsufitki mam obsadzone wszystkie 12pinow :)
6970d839ab79299e25c5206fe4ed2cb5.jpg

A we wtyczce schowka mam już obsadzony 5pin brązowym kabelkiem

0836ef003a7108d8aaa4db3eabdc517a.jpg

Czyli wychodzi na to że mam gotowa instalacje pod kontrolkę airbag off w lampce. Z tym że mam lampkę z A4 B7 i nie widzę w niej kabelków do podłączenia kontrolki

218a3d35befeaef49be8c0c64dbaac72.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 43 stronie jest zdjecie wrzucone przeze mnie gdzie sa zaznaczone piny(blaszki) od kontrolki. Jeden mniejszy drugi cienszy w to sie wpina kontrolkę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...