Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Lecą do sterownika airbag. Po samym podłączeniu bez kodowania wyrzuci błąd na desce i w sterowniku. Po dodaniu diody sygnalizacyjnej i prawidłowym kodowaniu sterownika (o ile ten obsługuje wyłącznik) wszystko będzie ok.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź tez pod uwagę że 2002 i  2005 to inne stacyjki a co się z tym wiąże może nie pasować kluczyk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza kluczykiem w samej stacyjce są inne wartości rezystorów więc nawet jak prawidłowo podłączysz i zakodujesz to i tak będzie wywalało byka ale wszystko jest do ogarnięcia przerabiałem już kilka takich stacyjek zmieniając smd na płytce w stacyjce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06.2002 to już 3 w VINie, więc stacyjka ta sama co 2005. Czytamy dokładnie ;)

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mój kluczyk przekręca stacyjke z pozycji on na off i odwrotnie,  bebenek jest też metalowy nie plastikowy w tym właczniku, czyli dobrze rozumiem że po podłaczeniu tego schowka wywali bład na desce? Nawet bez zakodowania włącznika w sterowniku też bedzie bład?

Mi poki co nie zależy na tym , ale nie chciał bym ogladac tej czerwonej kontrolki za kazdym razem gdy wsiade do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2017 o 20:39, MichałA4 napisał:

Ogólnie mój kluczyk przekręca stacyjke z pozycji on na off i odwrotnie,  bebenek jest też metalowy nie plastikowy w tym właczniku, czyli dobrze rozumiem że po podłaczeniu tego schowka wywali bład na desce? Nawet bez zakodowania włącznika w sterowniku też bedzie bład?

Mi poki co nie zależy na tym , ale nie chciał bym ogladac tej czerwonej kontrolki za kazdym razem gdy wsiade do auta.

Będzie błąd,
Sterownik airbag zawsze wywala błędy jak coś jest podłączone a nie zakodowane. Żeby nie było błędów to albo nie podłączasz wyłącznika airbag w schowku i nic nie kodujesz albo robisz wszzytko, podłączasz wyłącznik, kontrolkę airbag off i kodowanie. W każdym innym przypadku będą błędy w sterowniku airbag + zapalona kontrolka w liczniku.
Jeżeli nie chcesz robić całego moda a nie chcesz mieć błędów to odłącz kostkę od wyłącznika airbag w schowku i błędów nie będzie. Drugie wyjście to podłączenie i zakodowanie wszystkiego (wyłącznik + kontrolka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie historia zakończyła się z sukcesem i tutaj serdeczne dzięki dla @kaju. Zanim się obejrzałem tunel środkowy wyleciał z auta, sterownik został wymieniony na nowy (u mnie z końcówką B - teraz z J), kilka strzałów z lutownicy i moja zaślepka pięknie reaguje na wyłączenie poduszki.

Przy okazji mam pytanie czy ktoś nie chce się wymienić na zaślepki - bardzo chętnie oddam tę chromowaną :)

IMG_2580.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam się - reszta gratów doleci pocztą jak wrócę do Polski ;)

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na wszelki wypadek kupiłem lampkę airbag off w lampkę podsufitki:decayed: oczywiście wrzuciłem ją do auta zaraz po rozpakowaniu paczki żeby nie było i sprawa wygląda następująco , obecnie auto jest bez zamontowanego schowka z wyłącznikiem - przerabiam podświetlanie , zainstalowana jest jedynie dioda w lampce, póki co żadnego błędu nie ma ale.... no właśnie po przekręceniu zapłonu ku mojemu zdziwieniu lampka się zapala na 3s i gaśnie .

Sprawdziłem też wtyczkę lampki i ma obsadzone wszystkie piny prócz skrajnych tj 1 i ostatniego  i teraz pytanie czy jest szansa że wiązka jaką posiadam w aucie ma już połączenie z modułem poduch , czy raczej trzeba będzie rwać tunel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie we wtyczce od lampki były zajete piny 4 i 7 i wiazka była przygotowana pod kontrolkę Airbag Off tak samo w wiązce schowka miałem  zajete piny 3 5 i 6

podłączyłem wyłacznik z kabelkami i dołozyłem kontrolkę w lampkę i musiałem tylko kodowanie zrobić oryginalnym VCDSem bo Vag com 311 i VCDS Lite nie dały rady i wszystko działa juz dłuższy czas

jak coś zajzyj na strone 15 tego tematu tam są moje posty gdy ja drążyłem temat :)

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MichałA4 napisał:

lampka się zapala na 3s i gaśnie

tak samo się zapala kontrolka Airbag na desce bo lampka z kontrolka są połączone :) tylko gdu masz wszystko zrobione kontrolka na desce gasnie a lampka się swieci cały czas gdy masz ustawione off

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy ktoś z was ma komunikat na FISie o Airbag off?
Podłączyłem lampkę pin65 i 70 przy recznym. Wziąłem pin 3 i 2 w lampce airbag off passenger. I teraz dziwne to że lapka nie świeci, Fis daje info o wyłączeniu poduszki a w kompie błąd dziwny.
Zmieniłem nawet piny w kostce airbag off 2 na 3, 3 na 2 a dalej ona nie zapala się.
Ciekawa sprawa była taka że w tutorialu było info o 65 i 70 pinach. U mnie oba były obsadzone [emoji21] wziąłem jednak tak jak ma być czyli wlutowalem kabelki i podpiałem do lampki. A dalej nie działa. 062348a48913f9ce7431662875842fff.jpg39758064b5d0abfd4ec1d512144bbdb7.jpgc375e14501d5a3ea128dcd8df0104969.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Dziś sprawdziłem luty i jest pin 65 oraz 70. Zmieniam piny w lampce i tylko widzę takie lekkie mrugnięcia i gaśnie. Informacje na FIS mam że poduszka włączona lub wyłączona.
Błąd w kompie stoi cały czas :-(

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelutowane styki. I taki oto błąd.
Kostka air bag off jest na 3 piny ale w takiej ładnej metalowej oprawce. bf91f1e1ae8ab51664eb1928c1e2cb67.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa załatwiona , po założeniu schowka z włącznikiem wszystko ruszyło , nie musiałem nawet nic kodować, przyznam że to   mnie zaskoczyło, ale jak działa to nie drążę tematu :decayed:

Pozdro i dzięki wszystkim za pomoc.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2015 o 02:24, Bart-S napisał:

No takich zwykłych przewodów to nie radzę... Coś lepszego (a już broń Boże głośnikowe).

Witam właśnie jestemw trakcie moda. ? W podsufitce niemsm obsadzonych pinow 4 i 7 wiec zostaje sterownik pin 65 zrobilem mostek też tam coś już jest puszczony do leda w tunelu pin2 a pin 70 do pinu 3 leda kable grubsze duzo niz te ori czy bedzie to powodem bledu ktory wyswietla? 01217 poducha boczna kierowcy n199 006 zwarcie z plusem w pozycji stacyjki off a pozycja on dorzyca ten sam sporadyczny a led w pozycji off swieci mocno na on lekko ktoś coś pomoże nie doczytalem nic w postach powyżej 

Edytowane przez doktorek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...