Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakim kablem można zakodować wyłącznik (b7)? Poczęstuje ktoś linkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a mial ktos u siebie podobny rozklad pinow? W mojej b7 tak to wyglada i nie wiem jak to podlaczyc

Strona schowka:

pin 1 1x czerwono-fioletowy

pin 2 czerwono-szary

pin 4 czerwono żółty

pin 7 brązowy

Strona auta:

pin 1 2x czerwono-fioletowy

pin 2 czerwono-szary

pin 4 czerwono żółty

pin 7 brązowy

Tu masz schemat dla swojego auta:

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8NVRsNUtDc1lqRVE/view?usp=sharing

obowiązuje Cię okablowanie z osobną lampką K145, te oznaczone trzema gwiazdkami.

Lampka PASSENGER AIRBAG OFF jest zasilana z terminalu 15 (po stacyjce, czarny przewód), z którego prąd bierze również sterownik AIRBAG J234 (pin 65)

BTW. Te kolory masz jakieś dziwne, bo na schemacie takich przewodów jakie są u Ciebie nie ma, sugeruję przedzwonienie miernikiem całej wiązki od schowka aż do sterownika J234.

Wszystko już jasne, te przewody które podałeś NIE SĄ przeznaczone do podłączenia wyłącznika AIRBAG :exclamation:

One wychodzą z modułu komfortu J393 i służą do podświetlenia lampek w schowku i nóg pasażera, spójrz:

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8MWljdTVyWElQemc/view?usp=sharing

Tak więc brakuje Ci w tym złączu znajdującym się w schowku (T12d) trzech przewodów: fioletowo-żółtego (pin 3), fioletowo-białego (pin 6) i brązowego (pin 5). Dwa pierwsze idą bezpośrednio do sterownika J234 (odpowiednio na piny 81 i 83) a brązowy to "wirtualna" (dedykowana) masa wychodząca z modułu J234 (pin 51), którą możesz zapożyczyć np. z poduszki pasażera (żółte złącze T5c pin 3, które umieszczone jest gdzieś nad schowkiem) :hi:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie browar.

Dzieki za zainteresowanie.

Swoja droga dziwne ze w b7 i nie ma nic tylko wszystko musze ciagnac

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Swoja droga dziwne ze w b7 i nie ma nic tylko wszystko musze ciagnac

w moim B7 było wszsytko oprócz kabelków w wiązce schowka, czyli brakowało 0,5 m wiązki

reszta instalacji była przgotowana i nawet kostka pod lampke airbagoff była gorowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podał by ktoś schemat do b7. Bo musze przerobić wiązkę z b6 do b7 nowa wtyczka który pin z wtyczki air bag do którego pinu z przodu

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada podlaczenie do sterownika airbag 75pinowego?? Mam taki u siebie. Wczoraj rozebralem auto a tu zonk. Sterownik airbag z koncowka G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada podlaczenie do sterownika airbag 75pinowego?? Mam taki u siebie. Wczoraj rozebralem auto a tu zonk. Sterownik airbag z koncowka G

W B7 masz kostkę 75-pinową... Do końca rocznika modelowego 2006 wtyczka ma numer 8P0 973 100 a od rocznika modelowego 2007 4F0 973 100 C. W obu przypadkach sposób podłączenia wyłącznika poduszki pasażera jest identyczny.

Kontrolka:

Pin 2 (6-pinowa wtyczka kontrolki) >>> Pin 1 (75-pinowa wtyczka sterownika airbag) // mostek

Pin 3 (6-pinowa wtyczka kontrolki) >>> Pin 60 (75-pinowa wtyczka sterownika airbag)

Natomiast w kwestii samego przełącznika ON/OFF - tutaj kostka ma 6 pin (7L0 972 776):

Pin 1 (6-pinowa wtyczka przełącznika) >>> Pin 3 (brązowa 12-pinowa kostka schowka) >>> Pin 61 (75-pinowa wtyczka sterownika airbag)

Pin 2 (6-pinowa wtyczka przełącznika) >>> Pin 6 (brązowa 12-pinowa kostka schowka) >>> Pin 59 (75-pinowa wtyczka sterownika airbag)

Pin 3 (6-pinowa wtyczka przełącznika) >>> Pin 5 (brązowa 12-pinowa kostka schowka) >>> Pin 51 (75-pinowa wtyczka sterownika airbag) // mostek

Pin 5 (6-pinowa wtyczka przełącznika) >>> Pin 4 (brązowa 12-pinowa kostka schowka) // mostek

Pin 6 (6-pinowa wtyczka przełącznika) >>> Pin 2 (2-pinowa wtyczka włącznika oświetlenia schowka) // mostek

Funkcje poszczególnych pinów w kostce przełącznika... Pin 1 i 2 to pozycje ON/OFF. Pin 3 to masa przełącznika. Pin 5 to zasilanie iluminacji przełącznika a Pin 6 to masa iluminacji.

* - tutaj uwaga odnośnie pinu 3... ten kabelek począwszy od kostki 12-pin schowka dalej w kierunku instalacji auta powinien być już zarobiony fabrycznie. Jeśli tak nie jest - należy potwierdzić, że Pin 51 w sterownik airbag jest już obsadzony i zmostkować się do tego przewodu! Generalnie wszędzie tam gdzie napisałem mostek - ta część instalacji powinna już znajdować się w aucie a zatem podłączamy się do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super rozpiska. Dzieki Bartku. A masz jeszcze info jaki jumer maja piny do kostki airbaga? Bo 59 nie mam chyba obsadzonego. I ewentualnie jak wlozyc go do tej kostki?

Ewentualnie czy ta mase mozna wziac z innego miejsca?

Edytowane przez Onkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super rozpiska. Dzieki Bartku. A masz jeszcze info jaki jumer maja piny do kostki airbaga? Bo 59 nie mam chyba obsadzonego. I ewentualnie jak wlozyc go do tej kostki?

Ewentualnie czy ta mase mozna wziac z innego miejsca?

I tak będziesz rył w kostce airbag więc niech to będzie spójne z myślą konstruktorów (poza tym podpinasz wszystko w jednym miejscu). Mam rozumieć, że pin 5 w 12-pinowej kostce schowka nie jest obsadzony po stronie wiązki auta?

Piny do kostki 8P0 973 100 i 4F0 973 100 C: to 000 979 009 C lub 000 979 009 EA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie nie ma nic tzn. Pin 5 nie jest obsadzony wiec wszystko musze ciagnac.

Powiedz mi jeszcze bo w tej kostce airbag jak patrzylem to sa jakies gabki/zaslepki czy co to jest w miejscu pinow? Jak dooozyc nowy? Nie mam tylko pinu 59 reszta jest wiec tylko bede mostkowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zabezpieczenie aby nic nie dostawało się do środka wtyczki. Igłą to wytargasz - następnie zrób w tym otwór i załóż na kabelek zanim włożysz pin na miejsce. Kostka ma zabezpieczenie (blokadę) którą trzeba zwolnić aby założyć/zwolnić pin - popatrz ze spokojem to rozkminisz jak to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zabezpieczenie aby nic nie dostawało się do środka wtyczki. Igłą to wytargasz - następnie zrób w tym otwór i załóż na kabelek zanim włożysz pin na miejsce. Kostka ma zabezpieczenie (blokadę) którą trzeba zwolnić aby założyć/zwolnić pin - popatrz ze spokojem to rozkminisz jak to ogarnąć.

Taki pin do tej kostki http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5999868697

Pytam bo nie ma z C i EA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zabezpieczenie aby nic nie dostawało się do środka wtyczki. Igłą to wytargasz - następnie zrób w tym otwór i załóż na kabelek zanim włożysz pin na miejsce. Kostka ma zabezpieczenie (blokadę) którą trzeba zwolnić aby założyć/zwolnić pin - popatrz ze spokojem to rozkminisz jak to ogarnąć.

Taki pin do tej kostki http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5999868697

Pytam bo nie ma z C i EA

Wygląda podobnie. Staram się używać jednak ori pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mnóstwo tych pinów.....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie było pytania :) Wszystko działa pozdrawiam :)

Edytowane przez Chudy112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam sterownik 8E0 959 655b, Airbag 8,4EP 2000. Próbowałem już zmienić kodowanie oryginalnym VCDS i nic. Znajomy miał VAS i też nie poszło. Za każdym razem nie przyjmuje. Czy są to jeszcze za słabe kable?? Czym kodowaliście u siebie? A może jest ktoś w mojej okolicy kto to ogarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam sterownik 8E0 959 655b, Airbag 8,4EP 2000. Próbowałem już zmienić kodowanie oryginalnym VCDS i nic. Znajomy miał VAS i też nie poszło. Za każdym razem nie przyjmuje. Czy są to jeszcze za słabe kable?? Czym kodowaliście u siebie? A może jest ktoś w mojej okolicy kto to ogarnie?

mogę jutro spróbować swoim, bo będę w Oleśnicy, ale podejrzewam, że Twój sterownik po prostu nie jest przystosowany pod wyłącznik poduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam sterownik 8E0 959 655b, Airbag 8,4EP 2000. Próbowałem już zmienić kodowanie oryginalnym VCDS i nic. Znajomy miał VAS i też nie poszło. Za każdym razem nie przyjmuje. Czy są to jeszcze za słabe kable?? Czym kodowaliście u siebie? A może jest ktoś w mojej okolicy kto to ogarnie?

mogę jutro spróbować swoim, bo będę w Oleśnicy, ale podejrzewam, że Twój sterownik po prostu nie jest przystosowany pod wyłącznik poduszek.

moj tez nie ogarnia włacznika airbag - chyba.. ciekawi mnie czy moge go wymienic...zeby sie nie okazało ze mi poduchy wywali jakims niefartem ;):huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wywali. bierz sterownik z Twojego rocznika z końcówką J (ten na bank ogarnia), rób cp i wystartuje :wink:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wyciagnac to zabezpieczenie kostki modulu airbaga zeby dolozyc piny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...