Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Tak kostka jest wpięta do stacyjki (pod osłoną kolumny).

Jakie masz akutalnie kodowanie sterownika airbag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Z kodowaniem dam Ci znać wieczorem...

Za kodowanie deaktywacji i czujnika zapięcia pasów odpowiada 4 bit...

0x3?xxx:

0 = bez czujnika zapięcia pasów lub czujnik zapięcia pasa kierowcy (PR-4UE+9P0/9P1)

1 = deaktywacja poduszki pasażera / bez czujnika zapięcia pasów lub czujnik zapięcia pasa kierowcy (PR-4UE+9P0/9P1)

2 = deaktywacja poduszki pasażera z kontrolą zajęcia siedzenia / czujnik zapięcia pasów (PR-4UB+9P5)

3 = czujnik zapięcia pasów (PR-4UE+9P3) lub deaktywacja poduszki pasażera z kontrolą zajęcia siedzenia / czujnik zapięcia pasów (PR-4UB+9P3)

4 = deaktywacja poduszki pasażera / czujnik zapięcia pasów (PR-4UF+9P3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, w celu potwierdzenia podpiąłem się ze sterownika airbaga (pod tunelem) z pinu 60 do pin 3 led'a, natomiast z bezpiecznika 11 (zmieniłem na 10A) do pin 2 led'a.

Sprawdziłem przejście (za pomocą miernika) z bezpiecznika 11 do stacyjki (czarny kabelek) no i jest... tylko zastanowiła mnie jedna rzecz, przy bezpieczniku jest 'cieńki' kabel a przy stacyjce nieco grubszy czy to jest ok?

LlVUJ.jpg

Aha z ciekawości spytałem się o nr stacyjki do B7 http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=167460.0 no i dostałem odp. z nr jaki podałeś w opisie do B6 tj. 5P0 919 237 B, czyli ten sam... znasz jakiś inny nr gdzie ta stacyjka byłaby podświetlana?

Dzięki za odp. i za kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zerkniesz na schemat w pierwszym poście - zobaczysz że wyjście z pinu 65 w airbagu ma kabel o przekroju 0,5mm a przy stacyjce masz 4mm ;)

Co do przełącznika dla B7: Grzesiek podał Ci prawidłowy numer (5P0 919 237 P). Ta wersja powinna być podświetlana (sugeruje to schemat elektryczny). Wersja dla B6 czyli 5P0 919 237 na pewno nie jest podświetlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat dla B7 jest identyczny - różni się nr pinów w sterowniku airbag ale o tym już pisaliśmy...

- 81 w B6 to 59 w B7

- 83 w B6 to 61 w B7

- 70 w B6 to 60 w B7

- 65 w B6, zamiast tego połączenia pin 2 w LED łączysz z bezpiecznikem 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart,

wracam do wątku bo spotkałem dziwny objaw, mam B6 z grudnia 2004 -ostatnia wypuszczona seria przed liftem do B7

podłączyłem się jak na schemacie ( piny 65 i 70) przy czym 65 mostkowałem (czarny przewód) a 70 dorobiłem do wtyczki.

kodowanie jak podałeś - zadziałało.

Efekt mam taki że: wyłączenie poduchy w schowku powoduje zapalenie kontrolki, włączenie - kontrolka gaśnie, chociaż niezupełnie - widać pomarańczową poświatę - jakby lekko ale nadal świeciła,

niestety na zegarach wciąż świeci się kontrolka AirBag - VAG zgłasza : zwarcie lewej poduszki do plusa i lewego zapłonnika do masy.

Spotkałeś się z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model sterownka airbag. Rozumiem, że kodowanie zmieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0959655J Airbag 8.4EP

kodowanie: 11602

Błąd:

1217 Zapalnik poduszki powietrznej bocznej lewej - N199

stała wartość na wyjściu lub zwarcie do plusa

drugi się nie pojawił.[br]Dopisany: 03 Listopad 2010, 22:15_________________________________________________Bart,

chyba to jest odpowiedz - w sumie dokładnie tak jak pisałeś:

passengerairbagoffswitc.jpg

Wydaje się że muszę przepiąć pin 70 ze sterownika do pinu 4 kontrolki i wypiąć mostkowanie z przewodem 65 ze sterownika które należy podłączyć na pin 7 kontrolki i 6 pin kostki "17-Pin Connector, orange (T17f)".

Wg Ciebie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka jest troszkę inna niż na Twoim schemacie - LED który pakuje się w konsolę środkową ma 2 piny (konkretnie nr 2 oraz nr 3, jedynka to dummy). Podłącz wszystko zgodnie ze schematem w pierwszym poście i powinno działać...

Jeśli chodzi o błąd N199 - nie widzę związku z instalacją wyłącznika poduszki. Może uszkodziłeś wiązkę lub pin przy airbagu podczas dokładania instalacji przełącznka? Jeśli masz możliwość - sprawdź czy piny 41 (zielony) i 42 (biały) są na swoim miejscu.

Oprócz tego sprawdź obecną instalację - czy na pewno podpiąłeś pin 70 ze sterownika do pinu 3 w kontrolce, i pin 65 ze sterownika/stacyjki do pinu 2 w kontrolce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki... jestem w kropce.

Podłączenie sprawdzałem kilkakrotnie - więc zarówno 65 jak i 70 są podpięte odpowiednio,

Sprawdzę piny 41 i 42 na sterowniku (faktycznie wygląda jakby tam było zwarcie) może coś uszkodziłem,

Czy efekt delikatnego świecenia kontrolki wyłączenia AirBag ( przy załączonym włączniku w schowku) jest "normalny" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..zeby nie bylo ,ze nie mam wlacznika AIR BAG w aucie :gwizdanie:

Bartku mam juz wszystkie graty ( prawie :decayed: ) u mnie bedzie montaz w panelu oswietleniowym tylko moze ktos mnie oswieci w sprawie malego szczegolu :cool1:

ciekawi mnie co siedzi pod czujnikiem ruchu w panelu :mysli: dochodza tam dwa kabelki czerwony i zielony ( dioda ...jaki kolor :mysli: )

airbagb6.jpg

img5966a.jpg

img5967e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie co siedzi pod czujnikiem ruchu w panelu :mysli: dochodza tam dwa kabelki czerwony i zielony ( dioda ...jaki kolor :mysli: )

Grzesiek IMO to będzie zasilanie LEDa deaktywacji poduszki. Potwierdź multimetrem zamykając obwód między w/w kabelkami a pinami 4 i 7 w 12-pinowej czarnej kostce panelu podsufitki. Nie ma tego na żadnym schemacie ponieważ jest to wewnętrzna wiązka lampki. BTW przy okazji zerknij czy piny 4 i 7 masz obsadzone kablami (jeśli tak to wiązka dachowa jest przygotowana pod LED deaktywacji (u mnie tego nie było ale wiadomo - rocznik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milego rezanka wrclaguna <---- juz wszystko jasne do czego kolego potrzebowales info odnosnie kabelka zielony/czerwony :naughty: :naughty: :naughty:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem kontrolke airbag off w serwisie o nr 8E1 919 234 A 5PR i okazalo sie ze jest bez paska chromowego:( Ktos wie jaki ma nr kontrolka z paskiem chromowym?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...