Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

pytałem już wcześniej ale nikt nie odpisał..

czy takie wyjmaki będą dobre do zmieniarki i radia? http://allegro.pl/item965682042_klucze_wyjmaki_do_dem_radia_vw_audi_9325.html

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

Możecie napisać dodatkowo co mam zrobić aby na sztywno ją odłączyć?

Nie mam niestety czasu na zabawę z kostkami i pewnie doświadczenia przy takim dłubaniu.

No i jak już Vagiem odłączę to jak poznam, że jest wyłączona?

Mam vaga ale proszę o instrukcję krok po kroku, ponieważ używam od niedawna.

Dzięki za zrozumienie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla B6 nie ma potwierdzonej instrukcji wyłączenia airbagu pasażera przy pomocy VAG - nikt nie chce też eksperymentować z kodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Skoro nie masz czasu na rezanie - zawsze możesz zlecić to komuś, albo po prostu podjechać do ASO i poprosić aby Ci wyłączyli airbaga na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam kodowania/adaptacji sterownika airbag które wyłącza poduszkę pasażera - w ASO powinni to wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznika nie będę montował. Nie za bardzo mam gdzie to zrobić, pod blokiem jakoś tego nie widzę. Kiepsko też z czasem.

Generalnie jestem :evil: :evil: :evil: :evil: z powodu tej poduchy.

Taki samochód a opcji wyłączenia poduszki nie ma. Co za cymbały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

napotkałem podobny (ten sam) problem po zainstalowaniu schowka z lodówką i funkcją dezaktywacji poduchy. tzn po podłączeniu wywala mi błąd na zegarach.

Po opisie (genialny - dzięki) wnioskuje że bez podłączenia kontrolki AirBag Off (na konsoli centralnej obok ESP itd...) tak się poprostu będzie działo.

Natomiast pytania dwa:

1. Czy paląca się kontrolka na zegarach wpływa na działanie poduchy pasażera - na wprost - w razie "dzwona" zadziała ??

2. Czy przekodowanie VAGiem pomimo braku kontrolki (rozbieranie połowy wnętrza aby to cholerstwo podłączyć) da efekt "braku świecenia" błędu airbag na zegarach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka jest integralną cześcią systemu deaktywacji poduszki pasażera - bez niej będzie wywalało błąd na desce rozdzielczej.

Jeśli chodzi o pytania które zadałeś...

1. Błąd który pokazuje się na zegarach dot. niesprawnego systemu deaktywacji poduszki, sama poduszka powinna działać prawidłowo.

2. "Przekodowanie VAGiem" - masz na myśli zakodowanie sterownika pod deaktywację poduszki ale bez podłączenia kontrolki? Wywali błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielony999

ja mam takie pytanie bo chciałbym mieć u siebie ten wyłącznik od starszego modelu czyli ten podświetlany czy da sie go założyć żeby dziłał i żeby nie było błędu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przeróbki nie da rady - musiałbyś wymienić bębenek zamka na ten z plastikowego modelu (Twoim aktualnym kluczem nie przekręcisz "starszego" przełącznika). Jest to troszkę bardziej skomplikowane ponieważ przełączniki te różnią się także konstrukcyjnie... Sprawny elektryk ogarnie temat, chociaż IMO nie opłaca się w to bawić... za dużo zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić to samo co Ty - przełącznik w starszej wersji też bardziej mi się podoba. Jednak po jego rozebraniu okazało się to zbyt skomplikowane, no i odpuściłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyciągnąć tą zaślepkę pod ręcznym, aby dostać się do śrub? ciągnę, i boję się, że zaraz coś urwę. Użyć więcej siły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci się wyciągnąć zapalniczkę to tam włożysz rękę i podważysz sobie zaślepkę od dołu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...