Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana świec żarowych


MAJKI

Rekomendowane odpowiedzi

świece warto jednak wymieniać nie czekając aż się uszkodzą. przykład z wymiany: pacjent 2 tdi 16V, BKD, świece metalowe. fot.

Szczęście, że drut grzejny powoli odparowywał, gdyby jego fragment odpadł nie w reku (jak na fot.) ale w silniku i wpadł do cylindra byłoby po jednostce.

Jeszcze większy problem, to stare świece ceramiczne, przegrzany izolator, może pęknąć, a jego odłamki są dla cylindra zabójcze.

poniższa świeca, wymieniona z sąsiadkami przy przebiegu ok. 240 kkm, były tam od nowości.

konkluzja? warto odżałować na wymianę świec przynajmniej po 200kkm.

iIMAG2418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ceramiczne i metalowe robią podobną robotę w cylindrze czyli ....

Jak ktoś ma 200kkm nalotu to już dawno powinien wymienić "żarówki".

150kkm to ich górna granica żywotności. Reszta to ryzyko.

Jak komuś padła 1 szt wymienia się wszystkie i obserwuje się czy na tym samym cylindrze znowu nie pada ta sama. Wtedy do weryfikacji np.  lejący wtrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Da sie sprawdzic w brd czy swiece sa ok podlaczajac kompa?

I jakie polecacie do brd w Q?

Dzieki za odpowiedz z gory ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takiej opcji Jak padna to zapisuje sie blad Co do wyboru swiec to przeczytaj ten watek, jesli nie tu to na forum jest odp na Twoje pytanie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Warte to coś?

http://allegro.pl/febi-swieca-zarowa-audi-a3-8p-a4-b7-a6-c6-2-0-tdi-i6987625494.html

lub

http://allegro.pl/bosch-swieca-zarowa-audi-a3-8p-a4-b7-a6-c6-2-0-tdi-i5364651985.html?fromVariant=6987625494

Silnik 2.0 BLB.

Podczas odpalania z rana potrafi czasami dłużej zakręcić lub w czasie jazdy miga kontrolka od świec więc czas na wymianę.

Który z powyższych byście kupili?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mrugająca kontrolka świec to nie koniecznie świece niesprawne, trzeba podpiąć pod "kompa" i zobaczyć jakie błędy. jeśli będą występowały od siec to wymienisz, ale w blb pod pokrywa siedzą, powinno się uszczelkę nowa dać pod pokrywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelke można użyć kilka razy o ile się o nią dba. Jak nie leje przez nią to może siedzieć ile się da. Odpowiednia sekwencja dokręcania oraz moment i tyle... 

W dniu 28.05.2018 o 14:19, papadziordzio napisał:

Panowie,

Warte to coś?

http://allegro.pl/febi-swieca-zarowa-audi-a3-8p-a4-b7-a6-c6-2-0-tdi-i6987625494.html

lub

http://allegro.pl/bosch-swieca-zarowa-audi-a3-8p-a4-b7-a6-c6-2-0-tdi-i5364651985.html?fromVariant=6987625494

Silnik 2.0 BLB.

Podczas odpalania z rana potrafi czasami dłużej zakręcić lub w czasie jazdy miga kontrolka od świec więc czas na wymianę.

Który z powyższych byście kupili?

 

Pisz do @dzik i Ci ogarnie dobre świece w krótkim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik gonił z terminami i wymieniłem na te ze zdjęcia, kontrolka grzania znika praktycznie od razu i może na 3lata spokój.

Zapłaciłem 56zł/szt. i mogę polecić do tego nowa uszczelka oczywiście bo poprzednia była poprawiona już silikonem?

W dniu 29.05.2018 o 14:24, moniuh napisał:

Kolego mrugająca kontrolka świec to nie koniecznie świece niesprawne, trzeba podpiąć pod "kompa" i zobaczyć jakie błędy. jeśli będą występowały od siec to wymienisz, ale w blb pod pokrywa siedzą, powinno się uszczelkę nowa dać pod pokrywę.

Co do mrugającej kontrolki, niestety potrafi się zapalić czasami.

Na kompie zero błędów.

20180529_182320.jpg

Edytowane przez papadziordzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2019 o 21:39, Pawelkiwi napisał:

Ja dokręcam 10Nm. Gwint posmaruj smarem miedzianym.

No chyba nie? Blok pewnie z jakiegoś aluminium a Ty zalecasz smar miedziany... Pomijając fakt, że nie powinno się żadnego stosować.

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak komputer weryfikuje błąd świecy żarowej? Mam przepaloną świecę na pierwszym cylindrze (sprawdziłem omomierzem) natomiast błąd i świecący check nie wyskakuje po każdym przekręceniu zapłonu... Po usunięciu błędu pojawia się ponownie co kilka dni.

Edytowane przez Tombik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Chcę wymienić świece... Gdzie one się znajdują i jakie polecacie?? 

Audi A4 B7 2.0 TDI (140km) z 2006 kombi . Kod silnika BRE

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod deklem zaworow  sa, obok wtryskiwaczy. beru sa dobre

zobacz filmik wyzej tak samo masz jak w brd

Edytowane przez moniuh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...