Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana świec żarowych


MAJKI

Rekomendowane odpowiedzi

Czy slyszal ktos, aby uszczelka pod pokrywa zaworow, ktora nota bene odkrecamy chcac wymienic swieczki (BLB), miala cos wspolnego z tzw poznym turbo. Inaczej mowiac, czy jej nieszczelnosc moze wplywac na pozniejsze zalaczanie sie turbo...

Sama uszczelka nie

Do pokrywy podłączone jest podciśnienie, mi osobiście kiedyś pękl ten gumowy łącznik i faktycznie auto dołu nie miało ciekawego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy slyszal ktos, aby uszczelka pod pokrywa zaworow, ktora nota bene odkrecamy chcac wymienic swieczki (BLB), miala cos wspolnego z tzw poznym turbo. Inaczej mowiac, czy jej nieszczelnosc moze wplywac na pozniejsze zalaczanie sie turbo...

Sama uszczelka nie

Do pokrywy podłączone jest podciśnienie, mi osobiście kiedyś pękl ten gumowy łącznik i faktycznie auto dołu nie miało ciekawego...

do pokrywy jest podlaczone podcisnienie? masz moze informacje w ktorym miejscu bo rozwiazaloby to kilka moich problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymienione. Densio wytrzymały 30k czyli dokładnie rok. Wsadzone NGK dpower 48 i nowa uszczelka pokrywy. Turbo zbiera się już od 1800, wcześniej od 2300.

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieg okoliczności z tym turbo - Uszczelka nie była lekiem napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozliwe poprostu nie możliwe... Po za tym ja sam sobie nie mogę wytłumaczyć po co wogle konstruktor podłączył do pokrywy podciśnienie...jaki to ma cel...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozbierałem takiej pokry wyzaworów, ale moze byc to jakis system PCV. jest jeszcze różnica w budowie węży podciśnienia miedzy BRD a BLB (dodatkowy zaworek jednokierunkowy) przed podlaczeniem do pokrywy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zauważyłam...nie pamiętam czy 8V też mają to podciśnienie ale napewno silniki 8V leżące Poprzecznie także mają podciśnienie podłączone do pokrywy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest cena detaliczna w sklepie tej swiecy, po rabatach sztuka kosztuje około 86zł 1szt

dzwon do Marcina- na forum nik -dzik - http://pro-choice.pl/ - powienien ci w jakiejs takiej cenie załatwic + koszt wysyłki wiec cie wyjdzie pewnie około 130zł

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jak sprawdzic miernikiem swiece zarowe czy są ok.

Trzeba sciagac pokrywę i dotykać bezpośrednio do swiecy czy można sprawdzić gdzieś w kostce jaki mają opór i która do wymiany.

2.0 16v blb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W blb gdy jest brak oporu świec to kumputer wywala błąd w vcds...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spalona

17055 cylinder 1 Glow Plug (Q10)

Wymienić 1 czy już komplet 4 szt

NGK D-Power 48 czy lepiej BOSCHA

Edytowane przez piogorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 zmieniaj po co dobre na nowe zmieniać kasę marnować...

Sprawdź najpierw świece bo.moze problem jest w styku.

Miernik ustaw na sygnał jak.na przejście i pokaże ci napięcie - sprawna świecą max do 1ohm załózmy jak pokaże ci 002 i bedzie Piszczec tzn ze świeca sprawna -tylko dobrze masę trzymaj aby nie pracował ci styk bo będzie ci brednie pokazywalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się wymienia samemu można wymieniać pojedynczo, jeżeli u mechanika, sumarycznie, taniej będzie wymienić komplet.

Z drugiej strony nie jest wskazane uruchamianie silnika z uszkodzoną świecą żarową, ze względu na trudniejsze warunki pracy cylindra z uszkodzoną świecą.

Skoro przepaliła się jedna ze świec, zapewne pozostałe czeka wkrótce to samo, dla lepszego samopoczucia jednostki napędowej i - jeżeli się nią przejmujemy - własnego, lepiej wymienić komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wymienia się komplet.

2. Spalona świeca nie pracuje, nie nagrzewa się i zbiera nadmierną ilość nagaru. Może to powodować trudności w demontażem lub urwanie końcówki świecy.

3. Świece można sprawdzać omomierzem ale bardziej poprawna metoda to amperomierz. Podłącza się świecę do źródła napięcia (4, 7, lub 12V zależnie od świec) poprzez amperomierz i mierzy pobór prądu przez ok. 20 sekund. Prąd na początku duży powinien nieco spaść po czasie ale nie zniknąć całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...