Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczna nagrzewnica w TDI


DaRo4422

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem Cię, albo sam nie wiesz, o co pytasz. Włączasz na Auto i tyle. Nic Cię więcej nie interesuje. Klima i tak nie będzie działać w tych temperaturach, więc?

Tak, ale włącza się jakaś nagrzewnica chyba tak? po 40 sek przy -10 mam ciepłe powietrze, więc pompa klimatyzacji musi chyba chodzić, więc pytam jak to się ma z spalaniem, bo napędzić pasek musi? Nie znam się na działaniu tego stąd pewnie śmieszne są moje pytania...ale czytałem gdzieś, że wskazane niby jest na auto jeździć..

Nie rozumiem Cię, albo sam nie wiesz, o co pytasz. Włączasz na Auto i tyle. Nic Cię więcej nie interesuje. Klima i tak nie będzie działać w tych temperaturach, więc?

Tak, ale włącza się jakaś nagrzewnica chyba tak? po 40 sek przy -10 mam ciepłe powietrze, więc pompa klimatyzacji musi chyba chodzić, więc pytam jak to się ma z spalaniem, bo napędzić pasek musi? Nie znam się na działaniu tego stąd pewnie śmieszne są moje pytania...ale czytałem gdzieś, że wskazane niby jest na auto jeździć..

Spytam inaczej...Elektryczna, więc zasilanie ma z alternatora tak, nie na zasadzie klimatyzacji i paska na wale (przez co więcej spala) ?

Edytowane przez Lucas21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam działania, ale czy jeśli pali więcej, to jakie to ma znaczenie dla Ciebie? Bo ja mam akurat spalanie głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak na AUTO mam to wgl nie mogę ustawić opcji nawiewu.. Szybko, przod, nogi, bo odrazu wyłącza AUTO.. To skoro żaden tryb nie świeci się to powietrze gdzie leci ?

Tryb AUTO - klimatronik sam decyduje jakie nawiewy i z jaka siłą są włączone w celu UTRZYMANIA zadanej (na wyświetlaczu klimatronika) temperatury w kabinie. Jeżeli temp zewn spadnie poniżej 7stC agregat od klimy nie włączy się - pilnuje tego czujnik temp zewn. Po ingerencji w tryb AUTO (np zmiana siły nawiewu lub jego kierunku) klimatronik nie utrzymuje już zadanej temp wewnątrz pojazdu, tylko daje przez nawiewy temperaturę powietrza taką jaka jest na wyświetlaczu klimatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie pomimo spełnionych dzisiaj wszystkich warunków załączenia nagrzewnica nie włącza się, w VAGu wskazanie dla obydwu obwodów wynosi 00. Teraz pytanie czy w razie braku zainstalowanej/zakodowanej w ecu nagrzewnicy odczyty dla niej w kanale 16 silnika są dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowie ktoś w końcu na pytanie, czy ów nagrzewnica wpływa też na korzystną pracę silnika (krótką chwilę po odpaleniu na zimno)? czy strumień ciepła jest od razu kierowany do kabiny z pominięciem silnika i dodatkowo go tylko obciąża (alternator itp)??

szczerze powiem wszystkim że jestem mega zaskoczony działaniem tego ustrojstwa, bez dwóch zdań można to porównać do włączenia farelki elektrycznej w mieszkaniu, aż strach pomyśleć jak ta zużyta energia przekłada się na spalanie w początkowej fazie nagrzewania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


odpowie ktoś w końcu na pytanie, czy ów nagrzewnica wpływa też na korzystną pracę silnika (krótką chwilę po odpaleniu na zimno)?

NIE.

Bo to tylko nagrzewnica wnętrza.

Nie nagrzewa płynu chłodniczego.


czy strumień ciepła jest od razu kierowany do kabiny z pominięciem silnika i dodatkowo go tylko obciąża (alternator itp)??

Tak, bo po to ją zamontowano by w zimie d*pa ci nie zmarzła po 20 km jazdy zanim silnik nie nabierze odpowiedniej temperatury.


aż strach pomyśleć jak ta zużyta energia przekłada się na spalanie w początkowej fazie nagrzewania

Kupił se auto i teraz narzeka.

Przesiądź się na rower. :grin:

Cholera kolejny skrobigar. :facepalm:

Z górki przerzucasz na luz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy ktoś z Was pomimo zainstalowanej nagrzewnicy, braku błędów w ecu/klimie i spełnionych warunkach załączania doświadczył tego, że nagrzewnica się nie włącza? W teście elementów wykonawczych silnika przekaźniki nagrzewnicy załączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica jest sprawna, sprawdzałem grzałki i miernik wskazywał kilka Ohmów. Po zapięciu vaga w kanale 16 silnika załączenie obwodów grzania cały czas wskazuje na zero i to mnie wkurza. Z jakiegoś powodu komputer nie daje znaku do uruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest mozliwe zainstalowanie takiej nagrzewnicy w a4 b6 benzyna? jest na nia miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta ,bo zima idzie a to gówno mi nie działa ,wszystkie warunki zachowane ,w okienku 2 same zera,auto wł ,w teście wyjść silnika grzałki działają ,słychać stycznjki i światło przygasa ,w klimie widać  że grzałki wysterowane ,ale w silniku 00 w oknie 3 ,o co chodzi ,ktoś coś ?

38AD219D-F0B2-4E5B-8AD0-61D44371D5D6.jpeg

5147DC97-3981-4140-8792-A32358726662.jpeg

Edytowane przez ono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest misja.

Chcę dołożyć tą nagrzewnicę do 1.8T. Jak wiadomo, sterownik silnika benzynowego nie potrafi wysterować rzeczonych przekaźników - trzeba wykombinować swoje sterowanie.

Biorę pod uwagę dwie opcje:
1. Zastosowanie jakiegoś podwójnego układu opóźniającego. Każdy z nich miałby pod sobą kontrolę jednego przekaźnika - jeden włącza 1/3 grzałki a drugi pozostałe 2/3. Sterowaniu służyłyby 2 przyciski kontaktowe - krótki impuls włączałby każdy z przekaźników na 10 minut.
2. Przekaźnik do 1/3 włączany byłby przez klimatronik podczas uruchamiania grzania lusterek. Opcja ta działa jak się orientuję poniżej 5°C temp. zewnętrznej.
Pozostałe 2/3 włączałby jeden układ czasowy na wzór tego opisanego wyżej.

Oba sposoby podłączone byłyby tak, by przekaźniki zadziałały tylko w sytuacji włączonego klimatronika bądź silnika dmuchawy. Ktoś coś takiego robił? Albo wie może gdzie można podłapać inny sygnał z instalacji auta dobry do wykorzystania jako sterowanie nagrzewnicy?

Proszę o powstrzymanie się z komentarzami dotyczącymi zapotrzebowania prądowego, to jest już w aucie opanowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Może tutaj ktoś mi pomoże. Otóż mam B7 2.0 TDI BPW, fabrycznie założona grzałka i działa. Zrobiłem sobie moda i dołożyłem fabryczne webasto, które z pilota i z komputera pokładowego włącza się normalnie i działa super, ale niestety tylko przy zgaszonym silniku. Rano przy 2 stopniach przy wyłączonym ECON powinno się włączyć webasto i dogrzewać płyn, lecz niestety nie włącza się. Nawet ręcznie się go nie da włączyć jak silnik pracuje. Kombinuję i doszedłem do tego że może wpływ ma na to grzałka. Może któryś ze sterowników zamiast włączać webasto załącza grzałkę. Może jest ktoś obeznany co trzeba wykodować żeby się nie włączała grzałka a włączało webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, djbasto napisał:

Witam wszystkich. Może tutaj ktoś mi pomoże. Otóż mam B7 2.0 TDI BPW, fabrycznie założona grzałka i działa. Zrobiłem sobie moda i dołożyłem fabryczne webasto, które z pilota i z komputera pokładowego włącza się normalnie i działa super, ale niestety tylko przy zgaszonym silniku. Rano przy 2 stopniach przy wyłączonym ECON powinno się włączyć webasto i dogrzewać płyn, lecz niestety nie włącza się. Nawet ręcznie się go nie da włączyć jak silnik pracuje. Kombinuję i doszedłem do tego że może wpływ ma na to grzałka. Może któryś ze sterowników zamiast włączać webasto załącza grzałkę. Może jest ktoś obeznany co trzeba wykodować żeby się nie włączała grzałka a włączało webasto.

A w menu na fisie nie ma opcji w której wybierało się czy webasto ma działać również po odpaleniu silnika? Wydaje mi się że u mojej siostry w b7 2.0tdi była taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, djbasto napisał:

Jest taka opcja i mam ją zaznaczoną 

A co masz w adaptacjach ogrzewania na kanale 6 ? Powinno być 0

Ogólnie poczytaj o adaptacjach klimatronika w b7,to on decyduje czy będzie dogrzewać 

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...