Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8T quattro] Jak wymienic filtr powietrza


lukaszek13ns

Rekomendowane odpowiedzi

[b5 1.8T quattro Sinik APU 150Km rok prod. 1999]Witam szukalem juz na forum ale niestety nic nie znalazlem. Wiec prosze o pomoc bo chcialbym wymienic filtr powietrza prosze o jakies wskazowki co pierwsze rozkrecac,w mniej skomplikowanych samochodach jak Audi wymienialem sam ale w niuni bedzie to pierwszy raz, za wszystkie wskazowki bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

Ej kolego!! Nazwałeś źle temat!! Po pierwsze nie masz A4 B6 (8E), tylko B5 (8D), a po drugie nie piszemy qattro tylko QUATTRO!! Poprawię to za Ciebie :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o który filtr powietrza Ci chodzi. Filtr przeciwpyłkowy (kabinowy) znajduje się pod maską na lewo od akumulatora, a filtr powietrza silnika jest w okolicach prawego reflektora (z samego przodu autka). Pamiętaj również o tym, co nabazgrałem Ci pod postem :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staniesz przodem do auta, po lewej stronie masz coś takiego :

1180979264_5483.png

Wyjmij to, wykręcając wkręty zaznaczone strzałkami.

Następnie będziesz mógł się dostać do obudowy filtra, zdejmij obudowę z góry (zaznaczone na czerwono):

1180979524_8900.png

voila !

z osprzętem dodatkowym sobie poradzisz (jakieś kable itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowki przydaly sie wymienilem. Temat mozecie zamknac hack

dzieki za uwagi poprawie sie co do tego co napisales ze mam B5 ja z poczatku tez tak myslalem, ale jestem drugim wlascicielem i mam wszystkie dokumenty faktury za kupno auta ksiazke serwisowa itp. I wszedzie pisze ze jest to B6, wiem tylko napewno ze jest po drugim lifcie bo jak kupowalem filtr to mi sprzedawca w sklepie mowil. Wiec nie wiem juz sam w koncu jaki to model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...