Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż osłon komory silnika A4 B6/B7


sikszak

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
postanowiłem zamontować u siebie osłony komory silnika ponieważ wydaje mi się że ładnie wypełniają i zasłaniają wszystkie zbędne kable zbiorniczki przewody które znajdują się w komorze silnika. Efekt jest taki:
DSC00536.jpg

Co nam będzie potrzebne:
Dwie osłony
zbiorniczek wyrównawczy z odpowiednim mocowaniem
dwa mocowania do większej osłony
jeden "motylek" do mniejszej osłony

Tutaj podaję wszystkie numery części których użyłem
osłona silnika mała: 8E0 103 928 C
śruma motylkowa: 8E0 103 109

osłona duża: 8E0 103 927 C
mocowanie na zbiorniczek wyrównawczy: 8L0 805 596 A
mocowanie przy zbiorniczku z płynem do spryskiwaczy: 4D0 959 477, 078 129 734 A, 078 129 669, N 011 695 4, N 010 349 5
mocowanie na pasie przednim: 8E0 899 803, N 909 766 01, 8E0 103 541, 078 129 669, 078 129 734 A, N 105 538 01

Koszt całej operacji około 200 zł

Osłona większa zamontowana jest na trzech zaczepach które trzeba kupić a ASO.
Jeden uchwyt montuje się zamiast śruby trzymającej zbiorniczek na płyn do szyb
DSC00526.jpg

Drugi zaczep zamontowany jest na zbiorniczku wyrównawczym. Niestety nasz zbiorniczki nie mają tego uchwytu i trzeba kupić zbiorniczek który ma miejsce na taki zaczep (ja kupiłem taki zbiorniczek ale musiałem dokupić jeszcze ten zaczep bo akurat ja kupiłem bez niego). Ja napotkałem jeszcze jeden problem ze zbiorniczkiem. Okazało się że ten co kupiłem ma wyprowadzenie na 3 węże a w moim audi było tylko na dwa więc oddałem zbiorniczek do plastikarza żeby mi ko zaspawał plastikiem. :D

zbiorniczek z dodatkowym miejscem na uchwyt
DSC00509.jpg

DSC00510.jpg

DSC00528.jpg

zaślepiony przez plastikarza otwór na trzeci wąż
DSC00511.jpg

DSC00512.jpg

Trzeci uchwyt trzeba zamontować na pasie przednim. Niestety nie da się tego zrobić bezinwazyjnie tzn trzeba go przynitować (dwa nity)

tutaj trzeci uchwyt. Ja go jeszcze nie montowałem bo trzeba dokładnie wymierzyć żeby go przynitować Ale dla poglądu wygląda on tak:
DSC00523.jpg

a w tym mniej więcej miejscu powinien zostać zamontowany:

DSC00533.jpg

W osłonie większej trzeba wyciąć otwornicą otwór żeby spokojnie mogły ułożyć się węże od chłodnicy
DSC00513.jpg

DSC00514.jpg

i w sumie większą osłonę można już spokojnie zamontować. Robota może nie adekwatna do efektu ale jak już zacząłem to musiałem skończyć hehe

Druga osłona ta mniejsza montowana jest w sumie już bez większych problemów. Ma dwa zaczepy którymi montuje się ją do grodzi komory silnika. Są już przygotowane odpowiednie miejsca więc wystarczy tylko założyć na jeden bolec a drugie mocowanie trzeba przykręcić odpowiednim motylkiem

DSC00516.jpg

DSC00517.jpg

i motylek do zamontowania
DSC00522.jpg

Efekt końcowy wygląda tak
przed:
DSC00507.jpg

po
IMG_1493.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak dokładnie wygląda komora silnika 1,8 i jak idą węże od chłodnicy ale moim zdaniem wszystko powinno pasować i numery części mogą być te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocowałem na styk do mojej uszczelki . a nad lampą zamontowałem w końcu ten uchwyt na dwa nity jak w oryginale i trzyma się wszystko tak jak trzeba. Osłona zbiorniczków w sumie zamontowana jest na 3 zaczepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

postanowiłem zamontować u siebie osłony komory silnika ...

Mam prośbę Przemku.

Mógłbyś podać dokładne numery tej długiej osłony (na filtr kab., akumulator, płyn ham.) oraz tego małego "dekielka" na akumulator?

Tak patrzę w ETKA i nie jestem pewny, która będzie pasować do mojego silnika:

8E1 819 447 01C oraz 8E1 819 422 A 01C

czy

8E2 819 447 01C oraz 8E2 819 422 A 01C

Edit: 2010.10.23, 18:24

_________________________________________________

Już wszystko jasne - pasuje 8E1 819 447 01C oraz 8E1 819 422 A 01C

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,przejrzałem allegro ze zbiorniczkami do B7 z dodatkowym uchwytem,są ale bez klejenia trzeciego wyjścia się nie obędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mocowanie osłony na pasie przednim naliczyłem 6 numerów części podanych wyżej,czy nie za dużo?bo chcę jutro je zamówić i dokończyć montaż osłon.Proszę potwierdzić je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie na ten uchwyt składa się 6 elementów: samo mocowanie, tulejka, uchwyt na gumkę, gumka, podkładka i śruba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze możecie powiedzieć czy ten zbiorniczek podejdzie ?

http://moto.allegro.pl/a4-a6-s4-rs4-01-10-zbiorniczek-wyrownawczy-plynu-i1300538157.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sikszak możesz zapodać nr tego zbiorniczka co masz u siebie z B7, bo lookam alledrogo i nic nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierwa odbiór osobisty :(

Pisałem do gościa z prośbą o podanie numeru tego zbiorniczka (chciałem kupić w ASO).

Nie odpisał... :disgust:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sikszak kolego pochwal się jak poradziłeś sobie z uchwytem przy pasie przednim ( ten 6-cio częściowy) tzn jak go zamontowałeś i w którym miejscu - może jakaś foteczka :naughty: - k...wa :wallbash: :wallbash: kombinuję, kombinuję i coś mi nie podchodzi :disgust: :disgust: :disgust: :disgust:[br]Dopisany: 19 Listopad 2010, 20:05_________________________________________________Pany nikt nie montował prawej osłony :wallbash: zróbcie jakąś fotę tego uchwytu tzn. jak go zamontowaliście :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do gościa z prośbą o podanie numeru tego zbiorniczka (chciałem kupić w ASO).

Nie odpisał... :disgust:

Nr. tego zbiorniczka to >>> 8E0 121 403 A ( koszt w ASO ~ 65 złoty ) ... "zwykły" jest bez "A" na końcu i kosztuje tyle samo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sikszak kolego pochwal się jak poradziłeś sobie z uchwytem przy pasie przednim ( ten 6-cio częściowy) tzn jak go zamontowałeś i w którym miejscu - może jakaś foteczka :naughty: - k...wa :wallbash: :wallbash: kombinuję, kombinuję i coś mi nie podchodzi :disgust: :disgust: :disgust: :disgust:[br]Dopisany: 19 Listopad 2010, 20:05_________________________________________________Pany nikt nie montował prawej osłony :wallbash: zróbcie jakąś fotę tego uchwytu tzn. jak go zamontowaliście :kox: :kox:

przyłączam się do prośby :hi: :hi: :hi: :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...