Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Stukanie tylnego koła


KluBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po niedzielnym wyjezdzie w trase po przejechaniu okolo 500km pojawilo sie stukanie i huk w kołach podczas hamowania. Huk rozchodzil sie w taki sposob, ze ciezko bylo mi go na poczatku zlokalizowac, wydawalo mi sie ze huczy z przodu. Dzisiaj wymienilem tarcze i klocki na przedniej osi (TRW). Tarcze mialy nierowna powierzchnie, wyrazne wyzlobienia na calej szerokosci. Po wymianie ustalo huczenie, ale za to okazalo sie ze stuka cos z tylu i to tylko podczas hamowania, stukanie zmniejsza swoja czestotliwosc wraz z wytracaniem predkosci. Wydaje mi sie ze stuka tylko w prawym tylnym kole. Jakies 3 miesiace temu wymienialem amortyzatory z tylu (bilsteiny) i tydzien temu silentblock'i (febi). Podobn opo jakims czasie po wymianie amortyzatorow moga pojawic sie luzy w mocowaniu zacisku/jarzm, nie wiem skad taka zaleznosc, ale tak twierdza wroclawscy mechanicy, moze tak byc??? Czy wymiana tuleji mogla w jakis sposob wplynac na hamulce?

Kola zdejmowalem dzisiaj. Tarcze i zaciski sa troche skorodowane, szczegolnie zaciski i moim zdaniem kwalifikują sie do regeneracji. Klocki wygladaja jakby calkiem niedawno byly wymienione(autem jezdze od pol roku, wiec nie wiem kiedy dokladnie). Z zalozonym zaciskiem podczas krecenia tarcza slychac delikatne pojedyncze uderzenie, ale tylko gdy zakrece w przeciwnym kierunku do ruchu kol podczas jazdy. Ze zdjetym zaciskiem przy kreceniu jest cisza. Podejrzewam, ze to skrzywiona tarcza, ale wzrokowo wyglada na prosta. Moze podczas dlugiej jazdy troche sie nagrzala, bylo dosyc mokro wiec moglem ja szybko schlodzic i doszlo do odksztalcenia... Co moze byc przyczyna takiego stukania?

Do forumowiczow z Wroclawia: polecicie mi dobry warsztat z urzadzeniami do pomiaru odksztalcen tarcz??? cena/jakosc pracy tez ma znaczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem ze stukaniem z przodu wymieniałem klocki Podczas jazdy słychać jakby klocek był luźny Dźwiek pojawia sie czasami z lewej strony a czasami słychac z prawej .Bywa że nie słychać go wogóle przez pare dni i nagle znów sie pojawia .

Podczas jak słychac stukanie dosłownie delikatne naciśnięcie pedału hamulca i stukanie znika

Czy ktoś spotkał sie z takim czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem na tylnej osi. Okazało się że jarzmo jest luźne. Pomogło dokręcenie śruby i stukanie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zapomnialem o tym watku, ale problem sie juz rozwiazal. Skorodowane tarcze, rdza byla tak wyslizgana ze nie wygladala jak korozja. Odpadl kawalek i klocek uderzal w nierownosc przy hamowaniu. Zdiagnozowanie tego ustrojstwa zajelo mi wymiane tarcz/klockow i lozysk z przodu i z tylu. Ale za to teraz hamulce zyleta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...