Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klimatronic - jak obsługiwać


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W swoim Audiku mam klimatronic i... nie wiem jak powinienem obslugiwac. Tzn temperature moge ustawiac od 18st - 30. Jak ustawie temperature na minimum i wlacze wiatraczek na jeden stopien to jest mi goraco, a jak wylacze calkiem wiatrak to robi sie zimno i paruja szyby.

Nie wiem jak powinienem to ustrojstwo ustawic zeby bylo dobrze - mam niemiecka instrukcje.

Poza tym jak wiadomo klime powinno sie wlaczac przynajmniej raz na dwa tygodnie, a przy minusowych temperaturach ona sie nie wlacza. Co robic? Jak konserwowac klime?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Tobie przy ustawieniu na 18 i wiatraka na min jest goraco to Ty chyba jezdzisz ubrany w 2 swetry i kurtke z puchu. Ja jadac w samym swetrze ustawiam na 21 i Auto i mam w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli 18stopni to za cieplo to jedyne wyjscie uchylić okna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam na 18 i nadmuch tylko na przednią szybe i jest gites

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się zastosować do porad moich poprzedników a jeśli chodzi o parowanie szyb to sprawdź filtr przeciwpyłkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie ustawiam na 20 st. nawiew na przednia i srodek jak jade bardziej ubrany i jest luks,jak bez kurtki to 21 i starcza ( poziom sily dmuchawy sie sam reguluje ) ostatnio wracajac z wawki udalo mi sie uruchomic klime, grzalo ostre slonce i bylo 7 st na + :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę sam to 21 stopni, mały nawiew na przednią szybę i jest OK :D , więcej osób - większy nawiew i też jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się zastosować do porad moich poprzedników a jeśli chodzi o parowanie szyb to sprawdź filtr przeciwpyłkowy.

Jesli chodzi o filtr - faktycznie mam do wymiany, ale wydaje mi sie, ze nawet jesli bedzie nowy to i tak przy zamknietym nawiewie szyby beda parowaly. No chyba ze sie myle to prosze mnie wyprowadzic z bledu.

przy 18stu stopniach na wyswietlaczu robi sie bardzo goraco (nie jezdze w kilku swetrach). Czy moze to byc jakas usterka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli u Ciebie przy 18 st. jest goraco to cos masz nie tak,sprawdz to

wbij na climatronicu 1 kod, jak to robic znajdziesz w temacie nizej, jezeli bedzie jakas usterka pojawi sie kod bledu ( nr kodow tez sa podane w osobnym poscie dzieki uprzejmosci kolegi Hugo ), bedziesz wiedzial za co sie ewentualnie zabrac.

na wlaczonym obiegu zamknietym przy takich temperaturach beda parowac szyby, tym bardziej ze nie dziala sprezarka i nie osusza powietrza. ja wlaczam obieg zamkniety tylko wtedy jak jade za jakims kopciuchem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wlaczonym obiegu zamknietym przy takich temperaturach beda parowac szyby, tym bardziej ze nie dziala sprezarka i nie osusza powietrza. ja wlaczam obieg zamkniety tylko wtedy jak jade za jakims kopciuchem

Wlasnie mi sie przypomnialo, ze tez nie moge wlaczyc obiegu zamknietego :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z obiegiem zamkniętym, ale u mnie po podłączeniu pod komputer i wybraniu opcji komfort porozstawiane były wszystkie silniczki od klimatronika. Majster poprzestawiał i jest OK, podobno tak się rozstawia po każdym odłączeniu akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 18stu stopniach na wyswietlaczu robi sie bardzo goraco (nie jezdze w kilku swetrach). Czy moze to byc jakas usterka??

ja mialem podobnie i u mnie powodem byl brak czujnika temp zewnetrznej (ktos sobie go ucial) - po zamontowaniu wszystko wrocilo do normy - podejzewam ze wlasnie cos z tym czujnikiem mozesz miec nie tak :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster poprzestawiał i jest OK, podobno tak się rozstawia po każdym odłączeniu akumulatora.

Ja u siebie rozłanczałem aku i nie miałem żadnych problemów z klimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster poprzestawiał i jest OK, podobno tak się rozstawia po każdym odłączeniu akumulatora.

Ja u siebie rozłanczałem aku i nie miałem żadnych problemów z klimą

Jak będziesz kiedyś podłączony do kompa to sprawdż opcje komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak jest z ogrzewaniem w klimatroniku. Jeżeli dam ogrzewanie na max to cały czas ma dmuchać gorące powietrze czy nie. u mnie dmucha letnie. Nie czy w zimie tak też będzie czy też będzie bardziej grzało.

powinno dmać gorącym oczywiście jak silnik jest gorący :mrgreen:

najprawdopodobniej cos z silnikiem sterowania klapą nadmuchu ciepłego powietrza

PS. miło że dołączyłeś do naszego grona :cool: ale jeszcze milej by było gdybyś zapoznał się z regulaminem i przedstawił w odpowiednim dziale przed rozpoczęciem korzystania z forum :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam zdanie kolegów jak ustawisz 18 to zimno jak 29 to ci pot po d*p.e powinien leciec jak nie to jedż na VAGA :!: bo zima tuż tuż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupno instrukcji w języku polskim dostępne w serwisie audi za jedyne 60 zł i wszystko będziesz wiedział. Ja zakupiłem w serwisie w Gdańsku od ręki. Jeśli nie będą mieli to powinni Ci w ciągu tygodnia sprowadzić . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Tak troche z innej beczki w sprawie instrukcji obsługi:

Szukałem tu na forum jakiegoś linka do instrukcji obsługi A4 po polsku ale był tylko na rapidshare.de i od kliku dni próbuje ściagnąć. Niestety za kazdym razem kiszka (a robie wszystko chyba ok - odczekuje odliczanie, wpisuje kod i potem error).

Ma ktos ta instrukcje w .pdf lub innej formie elektronicznej?

Bo też chętnie odkryłbym tajniki klimatronika. Ja mam instrukcję po niemiecku a w tym języku akurat nie "szprecham".

Z góry dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...