Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 8E] wymiana zarówki postojowej - do ASO?


maciejusz

Rekomendowane odpowiedzi

mozesz sciagnac regulacja wys swiatel(w soczewkach bo w xenach to nie wiem) przekrecajas o 90* i juz masz wiekszy dostep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie manewry z wymianą żarówek bez zdejmowania reflektora są niewykonalne. Za duże mam na to łapki;)

Za to cała operacja została przećwiczona wiele razy i zdjęcie reflektora (odkręcenie 4 śrubek po stronie kierowcy oraz dodatkowe zdjęcie dolotu przy wymianie po stronie pasażera) zajmuje mi dosłownie kilka minut!

Potrzeba do tego klucz torx 30 albo 25, mniejszy jest lepszy, jeśli śrubki chodzą luźno, bo się nie klinuje w śrubie i nie grozi nam, że wypadnie ze śrubokręta (śrubokręt mam taki chiński z głębokiego Pekinu, co na magnes trzyma końcówki).

Taka uwaga. Górne dwie śruby odkręcam, dolne wystarczy tylko poluzować. Odpinam kostkę i mam lampę w ręku. Zmieniam żarówkę i skręcamy wszystko. Dużo łatwiej niż się gimnastykować się i wciskąc łapki, gdzie nie ma na to miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmuje mi dosłownie kilka minut!

potwierdzam - mimo iż nie należę do typu ludzi robiących wszystko samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcami że wymiana przednich postojówek H6W jest uciążliwa a żarówki są drogie i bardzo nietrwałe ja w ciągu roku (40tkm) wymieniłem ich 5 szt i stwierdziłem że można sprawę rozwiązać definitywnie :mysli:kupiłem żarówki 4W (takie jak do malucha :kox:) zeszlifowałem jeden z trzpieni wystajacy z cokołu zamontowałem w oryginalne oprawki i zapomniałem co to znaczy wymieniać żarówki :) jedyna wada jest taka że żarówka świeci trochę słabiej ale ponieważ ksenon i tak świeci cały czas to prawie nie widać. Przy okazji polecam ustawienie w Vagu wersji skandynawskiej i nie trzeba pamiętać o zapalaniu i gaszeniu świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj musiałem wymienic postojówke i potwierdzam, że przy bixenonie wyjmujemy lampe (klucz torx 30). Żaróweczka to H6W 12V 6W i najlepiej zaopatrzyc sie przed wymiana gdyz nie na kazdej stacji ja znajdziemy. 10 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge wyjac gniazda dla mocowania postojówki w5w w B7, krecilem juz tym gniazdem zaznaczonym na zdjeciu w obie strony ale nie chce wyjsc. Za kable nie ma sensu ciagnąc, mozliwe,ze w B6 jest blizniacze mocowanie.

poza tym chyba bede musiał zagonic jakas kobiete do tej roboty bo moje rece ledwo co tam wchodzą :rolleyes:

kto powie jak to wymieniał u siebie bo nie chce nic popsuc.

1dEzli.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W B6 najprościej odkręcić 4 srubki torx chyba 27 nie pamiętam na 100%(tylne tylko luzujemy a górne wykręcamy całokowicie) i wysuwamy cały reflektor odpinamy kosteczkę z wiązką elektryczną i wymieniamy żaróweczki bezproblemowo.Postojówka jest cokołowa halogenowa zwykła nie pasuje (ledy też odpadają bo pobierają za mały prąd (po zamontowaniu migają sprawdzone)

Tylko pozniej pozostaje jeszcze problem ustawienia reflektora dobrze - ja poradzilem sobie z tym stajac z wlaczonymi swiatlami pod sciana w odleglosci ok 15-20m i potem krecilem regulacja - taka plastikowa sroba na imbus tak zeby promien swiatla ladnie sie pokryl z druga lampa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ksenon czy halogen czas mniejwięcej ten sam z tym że do halogenu nie trzeba odkrecać lampy ale za to w halogenie trzeba trochę się pogimanatykować ręką by dostac żarówki. Po demontażu lampy należy ją ustawić i tu już się raczej płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...