Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hak wypinany - prośba o garść porad


Magna

Rekomendowane odpowiedzi

W 99% opanowałem sprawę ( a elektryk samochodowy stwierdził, że nikt tego nie zamontuje i potrzebny nowy moduł :facepalm: ), dzisiaj podłączyłem jedną przyczepkę i wszytko działało właściwie oprócz tego, że cały czas było włączone w przyczepce światło cofania.

Musze sprawdzić na innych egzemplarzach, mam nadzieję, że ta przyczepka była coś nie halo ;), żadne błędy na tablicy nie wyskakują.

Ogólnie dla mnie to był mały horror z tym hakiem, i nawet jeśli to światło cofania pozostanie to co najwyżej wyjmę żarówkę w swojej docelowej przyczepce, ew. wrócę kiedyś do tego, ale mam w tym aucie tyle ważniejszych problemów :kwasny::facepalm:

Mój hak i sterownik miał trochę inny numer, więc Ci nie pomogę, zresztą jak widać ekspertem w sprawie haków nie jestem :grin:

Rzuć może temat w dziale kupię części a ktoś kto ma na zbyciu odpowiedni Ci zaproponuje, i w trochę lepszej cenie, ja dałem za całość 650 zł, a jak ktoś niedawno napisał "wołają 600, schodzą po 400" :lol:

Edytowane przez Endrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro taki zestaw: http://allegro.pl/hak-holowniczy-wypinany-audi-a4-b6-b7-kombi-alko-i6143755099.html

...Czy Waszym zdaniem będzie pasować do B7 Avant z 2005?

moim skromnym zdaniem nie, gdyż jest hak z B6, jest tu większa rzeźba niż przy haku z B7 bo kły pałąka sa krótsze

trzeba będzie wiercić również podłogę bagażnika, a jeśli nie trafi się w otwory pałąka haka to dodatkowo tutaj też.

w drugą stronę jest zdecydowanie mniej roboty

.... dzisiaj podłączyłem jedną przyczepkę i wszytko działało właściwie oprócz tego, że cały czas było włączone w przyczepce światło cofania.

Musze sprawdzić na innych egzemplarzach, mam nadzieję, że ta przyczepka była coś nie halo ;), żadne błędy na tablicy nie wyskakują.

Co to znaczy cały czas?

Nie miałeś załączonego biegu wstecznego w aucie?

Jeśli NIE, to albo jest wadliwa instalacja przyczepy albo ma rację mechanik.

Proponuję prosty test

Weź jakąś żarówkę i przy wyjętej wtyczce podepnij tę żarówkę pomiędzy piny 8 i 3 lub 8 i 13

jeśli wtedy oświeci to trzeba sprawdzić instalację od modułu do haka, gdyż nie ma prawa nić się świecić zanim moduł nie wykryje podłączenia przyczepki (światła ) pozycyjne lub kierunkowskazy.

Spowodowane jest to tym, żeby uniknąć nie potrzebnego ZWARCIA/ UPŁYWU PRĄDU, gdy gniazdo jest nie wykorzystywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć może temat w dziale kupię części a ktoś kto ma na zbyciu odpowiedni Ci zaproponuje, i w trochę lepszej cenie, ja dałem za całość 650 zł, a jak ktoś niedawno napisał "wołają 600, schodzą po 400" :lol:

Dałem temat w dziale giełda. Mam jednego forumowicza, który zaoferował mi cały, kompletny zestaw do montażu haka za 899zł.

moim skromnym zdaniem nie, gdyż jest hak z B6, jest tu większa rzeźba niż przy haku z B7 bo kły pałąka sa krótsze

trzeba będzie wiercić również podłogę bagażnika, a jeśli nie trafi się w otwory pałąka haka to dodatkowo tutaj też.

w drugą stronę jest zdecydowanie mniej roboty

Ale w ETKA pokazuje, że belka z numerem 8E0 807 309 D pasuje do Audi A4 z lat 2001-2005, więc B7 też się łapie.

http://etka.cc/tvn_result/search/tvn/8e0807309d

I z tego co wyczytałem, to płyta podłogowa w B7 jest bazowana na tej z B6. No ale w teorii wszystko wygląda super, a w praktyce jak to w praktyce :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz moje zdjęcia gdzie montowałem hak u siebie,

masz tam zdjęcie podłogi z otworami oraz naniesione na pałąk/kły haka.

jak widzisz

6f24d97553817a6548ac5d68a1725589.jpgab4aca43c6571b9adc48b4792f405afb.jpg

otwór drugiej śruby jest poza linią cięcia(czerwona kreska), głębiej nie wejdzie

jeśli masz B7 to będziesz musiał wiercić na drugą śrubę w podłodze + w izolacji termicznej nad końcowym tłumikiem aby przełożyć nakrętkę.

chyba że zdejmiesz tłumnik(i) i osłony termiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za informację. Także odpuszczam to z allegro. Dzwoniłem do sprzedającego i oczywiście wg niego pasuje do B6 i B7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Endrio', dnia 07 Maj 2016 - 22:45, napisał:

Rzuć może temat w dziale kupię części a ktoś kto ma na zbyciu odpowiedni Ci zaproponuje, i w trochę lepszej cenie, ja dałem za całość 650 zł, a jak ktoś niedawno napisał "wołają 600, schodzą po 400" :lol:

Dałem temat w dziale giełda. Mam jednego forumowicza, który zaoferował mi cały, kompletny zestaw do montażu haka za 899zł.

Teraz widzę, że mój cytat był z Twojego tematu, tyle, że miało być 800 :D

Trochę spora ta oferta, wszystko zależy od Ciebie i zasobności ;) , może watro odświeżyć temat.

O ile pamięć mnie nie myli to ja kupowałem z oferty na Olx.

Endrio, dnia 07 Maj 2016 - 22:45, napisał:

.... dzisiaj podłączyłem jedną przyczepkę i wszytko działało właściwie oprócz tego, że cały czas było włączone w przyczepce światło cofania.

Musze sprawdzić na innych egzemplarzach, mam nadzieję, że ta przyczepka była coś nie halo ;), żadne błędy na tablicy nie wyskakują.

Co to znaczy cały czas?

Nie miałeś załączonego biegu wstecznego w aucie?

Jeśli NIE, to albo jest wadliwa instalacja przyczepy albo ma rację mechanik.

Proponuję prosty test

Weź jakąś żarówkę i przy wyjętej wtyczce podepnij tę żarówkę pomiędzy piny 8 i 3 lub 8 i 13

jeśli wtedy oświeci to trzeba sprawdzić instalację od modułu do haka, gdyż nie ma prawa nić się świecić zanim moduł nie wykryje podłączenia przyczepki (światła ) pozycyjne lub kierunkowskazy.

Spowodowane jest to tym, żeby uniknąć nie potrzebnego ZWARCIA/ UPŁYWU PRĄDU, gdy gniazdo jest nie wykorzystywane

Tak, nie miałem wrzuconego wstecznego, ani innego światła w samochodzie a w przyczepce świeciło wsteczne i cały czas bez znaczenia co włączałem w samochodzie. Ale miałem już włożoną przejściówkę z 13/7 i podpiętą przyczepkę.

Nie miałem możliwości długiego sprawdzania i kombinowania, zobaczę co pokarzą inne przyczepki.

Jutro będę działał dalej, dzisiaj dałem sobie wolne :D, o efektach poinformuję.

Ale co by nie było to ten mechanik nie miał racji, on to ocenił po spojrzeniu na końcówki przewodów, ich ilość, w/g niego musi iść od bezpieczników tylko jeden przewód zasilający :facepalm: . I na podstawie takiej "ekspertyzy" miałbym kupować moduł, kable, gniazdo , no i oczywiście po jego założeniu miałbym błąd :facepalm: :facepalm:

Oczywiście może być coś nie tak z kablami (w co wątpię) czy modułem ale co nie zmienia, że dzisiaj już wiem, że wszytko z wiązką było w porządku tzn. ilość przewodów i wtyczka (niestety ktoś odciął wszystkie pozostałe piny na przewodach) była po to aby bezinwazyjnie podłączyć się do całej instalacji samochodu. Nie było w tym żadnej "rzeźby" jak sądziłem, a wręcz odwrotnie :)

Przy okazji - chciałby założyć do zasilania bezpiecznik 27, jaki ma numer ten pin, który jest zamontowany w skrzynce?

Nie potrafię na forum czy w necie jednoznacznie tego zweryfikować a jutro chciałbym zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak dzisiaj w pracy z kumplem rozmawiałem o tym haku i takie mam pytanie: Czy można tą kostkę/wtyczkę od haka wpiąć w instalacje tylnych lamp? W taki sposób, że ciągniemy kable od wtyczki do odpowiednich kabli w lampie i tyle. Bez żadnych modułów, programowania komputera, ciągnięcia wiązki pod bezpieczniki. Mam zamiar na tym haku wozić dwa rowery, więc taka platforma rowerowa ma mały pobór prądu, zważywszy na to, że są w niej żarówki led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać powyżej, specjalistą w sprawach elektrycznych nie jestem ;) , ale z tego co mi wiadomo, to będziesz miał ciągły błąd żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;-)

Szukam komptetnego orginalnego haka do mojej a4 b7 avant, 2006 , jakie jest oznaczenie do tego modelu??

8E0800491B ??? bo są różne na aukcjach konczące sie literą "A" "B" "C" I jeszcze jakąś.... czy moze ktos ma taki hak zamontowany fabrycznie?( a4 b7 avant, 2006)

i mogłby zerknąć jakie ma oznaczenia u siebie ;-)

Czy moze ktoś pomoc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi powiedzieć czy da radę podłączyć ten hak do mojej audi a4 kombi z czujnikami parkowania z takim modułem ??

Zdjęcia- Pokazywarka.pl

Zdjęcia- Pokazywarka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jakie są orginalnie montowane haki z wypinaną kulą? Alko napewno ale czy bosal? Chodzi o B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno nabyłem A4 b7 avant s-line i po jakimś czasie okazało się że auto ma zamontowanego haka którego osobiście nie zauważyłem przy zakupie jednak brak mu jednego elementu czy ktoś może wie coś wiecej jak wygląda kula do tego haka lub gdzie można taką nabyć był bym wdzięczny za info na ten temat lub może ktoś ma na sprzedaż 

16810086_1107029272742018_448145749_o.jpg

16832789_1107029309408681_1291981115_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak nie jest oryginalny. Napisz do thule oddając numer z blaszki. Powinni coś doradzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDC nie ma tu nic do tego.
Chcesz sam moduł czy komplet. Z hakiem.
Bo występuje różnica w podłączeniu kabli we wtyce haka.
Zasilanie światła p/mgielnego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem hak bosal- teraz musze zrobić elektryke. Mam w nim kostke 13 pin i wyprowadzone kable do środka. Zastanawiam sie czy kupić ori moduł czy jakiś uniwesalny. Jeśli ori to fajnie by było gdyby miał wtyczki. Jednak ze schematów które znalałzem na forum widze że w haku powinny być 2 wtyczki: jedna 13 pin  (8A0 971 978)  a jedna 3 pin  (8D0 971 701) jeśli nie mam pdc ta 3 pin też musi być?
 

Edytowane przez marcuso86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kostka 3 pin jest tylko w 6 , dla rozłączenie światła pmgielnego.
Możesz użyć moduł z b7 gdzie tym steruje CAN.
NIE mając PDC nie musisz się martwić piszczeniem czujników.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, GreGoriO napisał:

Ta kostka 3 pin jest tylko w 6 , dla rozłączenie światła pmgielnego.
Możesz użyć moduł z b7 gdzie tym steruje CAN.
NIE mając PDC nie musisz się martwić piszczeniem czujników.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Możesz rozwinąc swoja wypowiedz? 

Wiec jaki moduł zastosować najlepiej? Nr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzysz na schemat to będziesz widział że ta 3pin kostka służy do przełączania tylnego światła pmgielnego na przyczepę.

Podłączając do modułu PDC, odłącza czujniki.

W b7 tym steruje już sam moduł poprzez CAN.

NIESTETY nie rozłącza mi czujników. Przypuszczam że wina jest w MCE. Chociaż fakt podpięcia HAKA mam na FIS.

PÓKI co mało jeżdżę z hakiem to nie przeszkadza mi ciągle piszczenie gdy zapięta jest przyczepa.

Wejdź w wątek o haku, i tam masz numery

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...