Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wysokie spalanie, niska temperatura silnika


kastet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, wczoraj wracając do domu z pracy odcinek 6,5 km chciałem sprawdzić jaką temperaturę silnik osiągnie. Odcinek ten pokonałem głównie na 3 biegu powyżej 3 tyś. obrotów, później na parkinu na luzie zacząłem go gazować, autko osiągnęło najwyższą temperaturę 70 parę stopni. Podczas jazdy było wyłączone ogrzewanie Czy jest to normalny objaw. Spalanie średnie ostatnio pokazywane przez komputer to 7 litrów. Zeszłej zimy było w okolicach 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym nie przekraczać 2300 obr/min póki silnik się nie zagrzeje

posprawdzaj termostat, czujnik temp płynu chłodzącego i podłącz VAGa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj przejechać dłuższy odcinek i zobacz czy dogrzewa ci do 90st. na blacie (dokładną temperaturę możesz odczytać na klimatroniku)

jeżeli nie to do sprawdzenia czujnik temperatury i termostat do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :vaglogi:

Z tego co piszesz to g41 czujnik temp lub termostat.

Na klimatroniku to kanały 49 i 51. Tak przynajmniej jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :vaglogi:

Z tego co piszesz to g41 czujnik temp lub termostat.

Na klimatroniku to kanały 49 i 51. Tak przynajmniej jest u mnie.

g41?? chyba raczej g62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49-74-78 stopni

niedobrze, za mało-dlatego tyle ci pali, poszukaj na forum o termostacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :vaglogi:

Z tego co piszesz to g41 czujnik temp lub termostat.

Na klimatroniku to kanały 49 i 51. Tak przynajmniej jest u mnie.

g41?? chyba raczej g62

:notworthy: :notworthy:

Taka temp to za mało powinno na 49 oscylować koło 90 st C - a przynajmniej u mnie tak jest.

Temp rośnie do 87 st.C (otwarcie termostatu) później spada o ok 1 st C i znów zaczyna rosnąć tylko już wolniej do 90 st C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bardzo prosze o miejsce gdzie znajduje sie czujnik temperaturki poniewaz mam do wymiany a nie moge go zlokalizowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po dojechaniu do pracy sprawdziłem temperaturę na kanale 51 po czasie jazdy 10 min na postoju, Temperatura zaczynała się od 46 i rosła do ponad 70 niestety musiałem już iść do pracy więc dalej nie sprawdziłem, temperatura na wskazaniu licznika nieco ponad 60 st. C. Co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po dojechaniu do pracy sprawdziłem temperaturę na kanale 51 po czasie jazdy 10 min na postoju, Temperatura zaczynała się od 46 i rosła do ponad 70 niestety musiałem już iść do pracy więc dalej nie sprawdziłem, temperatura na wskazaniu licznika nieco ponad 60 st. C. Co o tym sądzicie

sadzimy ze w Twoim aucie na 51 dojdzie do 90. Temperature plynu masz na 49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak dzisiaj drogą powrotną załączyłem klimatronik na kanał 51. Na początku wskazywał 1 st, później 3 po jakimśczasi 21, znowu na 3 późńiej już powoli pokazywał dobrze aż osiągnął temperaturę 90 stopni. W międzyczasie na kanale 49 temperatura wskazywał około 70 stopni co przekładało się na wskazanie na liczniku temperatury silnika. Kanał 49 i licznika w miarę upływu czasu się pokrywały. Co tmo może oznaczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wadliwy termostat może mieć wpływ na podwyższone spalanie samochodu, oraz czy mogę zakupić termostat z allegro wahler, bo nie widzę tam żadnych oryginałów, albo gdzie mogę znaleźć termostat ori i czym się on różni od zwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna spalania wysokiego już wyjaśniona, w takim razie jaki polecacie termostat i czy można go wymienić samemu

ORI z ASO i długo będzie :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...