Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dolewanie oleju


xeo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest normalne ze auto z przebiegiem ok.100 tys km z wymienionym olejem na Castrol edge 0w 40 po niespelna 8tys km temu tracilo olej do minimum bez zadnego wycieku?

Jedyne co mi przychodzi na mysl ,ze ten syntetyk jest cus za rzadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego silnika bodajze nalezy lac 0W30 spelniajacy normy do long life. PD'ki lubiazjadac troche oleju. 0,5l na 10k km to ponoc nic strasznego

racja trochę lubią wypić sobie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem :confused4: dzisiaj sprawdzalem olej i mi tez brakuje troszke a zrobilem od ostatniej wymiany ok 7 tys kilometrow, tylko ze ja mam przebieg 233tys a silniczek suchy i nie kopci;/ a mam ten sam olej co kolega xeo Castrol edge 0w 40. co jest tego przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... :mysli: ja zrobiłem 2,5 tys km od oststniej wymiany i jak narazie nic mi nie ubyło, zobaczymy jak będzie dalej.

A tak przy okazji to stanie sie coś jak nalałem oleju troszke ponad maximum :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... :mysli: ja zrobiłem 2,5 tys km od oststniej wymiany i jak narazie nic mi nie ubyło, zobaczymy jak będzie dalej.

A tak przy okazji to stanie sie coś jak nalałem oleju troszke ponad maximum :embarrassed:

Ja po zrobieniu 8 tys. dolałem może 200 gr. oleju przy 280 tys. km na blacie :) Lepiej nie lać ponad stan bo ponoć ( napisane na korku oleju) można katalizator uszkodzić :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... :mysli: ja zrobiłem 2,5 tys km od oststniej wymiany i jak narazie nic mi nie ubyło, zobaczymy jak będzie dalej.

A tak przy okazji to stanie sie coś jak nalałem oleju troszke ponad maximum :embarrassed:

Ja po zrobieniu 8 tys. dolałem może 200 gr. oleju przy 280 tys. km na blacie :) Lepiej nie lać ponad stan bo ponoć ( napisane na korku oleju) można katalizator uszkodzić :mysli:

:embarrassed: to pojechałem po bandzie :wallbash: ale teraz juz nic nie zrobie :( nie będe przeciez upuszczał 2 albo 3 setek oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem nie upuszczać jak przelałem ale mnie to męczyło i upuściłem jakieś 2 setki bo to parę minut roboty jest i spokojna głowa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam osłony i co ciekawe wyczytałem z kodów wyposażenia, że tak jest od nowości :mysli: więc u mnie sprawa ewentualnego upuszczenia oleju jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam osłony i co ciekawe wyczytałem z kodów wyposażenia, że tak jest od nowości :mysli: więc u mnie sprawa ewentualnego upuszczenia oleju jest prosta.

oj to załatw sobie kolego... wody u Was dostatek :> a taki chlust na rozgrzany blok nie wygląda za rześko... o elektronice nie wspomnę... nie masz poplamionego wygłuszenia maski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym myślałem. O dziwo silnik czysty i suchy i wygłuszenie na masce też bez zarzutu :mysli: sprawdzałem sobie kody wyposażenia mojego autka i jeden z nich (nie pamiętam już który) oznaczał: "bez osłony dolnej układu napędowego" chyba chodzi o plastik pod silnikiem :mysli:o ile dobrze to zinterpretowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... :mysli: ja zrobiłem 2,5 tys km od oststniej wymiany i jak narazie nic mi nie ubyło, zobaczymy jak będzie dalej.

A tak przy okazji to stanie sie coś jak nalałem oleju troszke ponad maximum :embarrassed:

zbyt wysoki poziom, przedewszystkim tworzy nadcisnienie w komorze korbowej, pogarszajac smarowanie turbiny.

1-2 mm ponad max to nie problem.

zamiast upuszczac olej, mozna zastosowac wezyk i odessac strzykawka przez rurke bagnetu miarki. nie trzeba wchodzi pod spod auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mozliwe zeby wypuszczali B6 bez tych osłon? :mysli:

Tu masz ori osłone http://moto.allegro.pl/item538862171_oryginalna_oslona_silnika_audi_a4_od_2001_roku.html koleś z ceną przesadził, widziałem juz ori za 140zł na allegro

Bez tej osłony raz ze silnik niepotrzebnie cierpi a dwa na moje to jak masz tą osłone to na zewnatrz jest o wiele ciszej, nie słychać az tak pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oslona byc musi. to nie trabant :cool1::wink4:

Na moje tez tak jest :good:

A co do oleju to mam tak, ze tam gdzie się kończy to kratkowane miejsce ja mam poziom oleju, no moze milimetr wyzej. A ile powinno być dokładnie? Nie mniej niż to wykreskowane miejsce i nie wyzej tak?? Pytam bo słyszałem juz tyle opini ze hoho :) Jeśli jest w połowie tego wykreskowanego miejsca to chyba jest ok Tak??

Jutro będzie akcja ściągania strzykawką :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mozliwe zeby wypuszczali B6 bez tych osłon? :mysli:

Tu masz ori osłone http://moto.allegro.pl/item538862171_oryginalna_oslona_silnika_audi_a4_od_2001_roku.html koleś z ceną przesadził, widziałem juz ori za 140zł na allegro

Bez tej osłony raz ze silnik niepotrzebnie cierpi a dwa na moje to jak masz tą osłone to na zewnatrz jest o wiele ciszej, nie słychać az tak pracy silnika.

Też się zastanawiam czy to możliwe,że wypuszczali bez osłony :mysli: dzięki za linka :hi: nietety z allegro za granicą trochę lipa kupować. Znajdę tu na miejscu bo szrotów w okolicy pełno. Mam tylko pytanko czy z modelu b5 do b6 by pasowała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...