Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2,5 TDI kilka pytań....


stachu

Rekomendowane odpowiedzi

a więc,

1. czy prawdą jest jakoby wszystkie 2,5tdi miały skłonności do wycieków? walczyć z tym czy nie?

2. spadek mocy w w/w motorze czy może byc spowodowany przez lekkie podcięcie krzywek na wałku, czy raczej szukać przyczyny w przepływce?

3. jakie są mozliwości pozyskania wałków poza ASO? ktoś je regeneruje? koszty?

z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. spadek mocy w w/w motorze czy może byc spowodowany przez lekkie podcięcie krzywek na wałku, czy raczej szukać przyczyny w przepływce?

najpierw przepływka, w tych silnikach nie jest żywotna, krzywki też moga być problemem (moment)

ad 3. Z tego co słyszałem od paru osób i czytałem, daje to całkiem niezłe rezultaty... (od tego pana, który podał kaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze wycierajace sie krzywki powoduja zmiejszenie wychylenia zaworu wiec i spadek wymiany mieszanki.

Widac to na odczytach z przeplywki ktora zaczyna zanizac i tnie dawke :)

Najlepiej to sprawdzic na drugiej w 100% pewnej przeplywce. Jak nadal wyniki beda niskie to waleczki do regeneracji.

Swiatek robi to OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki!

a co z wyciekami, uszczelniłem juz:

1. nowa uszczelka pod deklem (lewym stojac przed autem)

2. nowy oring bagnetu

nadal cieknie mi po lewej stronie patrząc od przodu auta...., jakies typowe przyczyny, czy dalej szukać - co jest nota bene cholernie utrudnione, bo cały dół silnika i osprzetu zarzygany olejem.... sam wyciek chyba całkiem spory po nocy w garażu plama średnicy 5-8cm :cry: :cry: :cry:

poradźcie gdzie szukać!!!!!!!!!!!!!!

Acha i BTW jeszcze jeden objaw ciekawy - codzienie rano przez pierwsze ca. 3 km wariuje mi prędkościomierz i wskaźnik paliwa, po 3 km wszystko się uspokaja :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...