Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Korbka do szyberdachu


e-bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka Panowie,potrzebowałbym info gdzie mozna kupić korbke od szyberdachu,ew może ma ktoś do pozyczenia z okolic Dabrowy Górniczej.Muszę go rozruszać silniczek chodzi a szyber ani drgnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem autko, bez korbki i mam problem:( okazało się że silniczek był odpięty teraz mam takie objawy jakby jedna strona chciała się odsunąć a drugą coś blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbka do szyberdachu jest przyczepiona do zaślepki od bezpieczników

To jest klucz imbusowy wygięty w korbę, rozmiar chyba 6mm

Tak jak Spedyt napisal masz taka korbeczke po lewej stronie deski rozdzielczej - pod zaslepka bezpiecznikow, jesli nie ma to zwyklym imbusem tez jestes w stanie otworzyc i zamknac - wystarczy zdjac zaslepke lamki oswietleniowej i wlozyc w :grin: otworek :grin:!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co twoj problem jest chyba troche inny ja mialem taki przypadek u siebie ,poprostu masz zlamana zapadke i dlatego sie nie otwiera musisz sciagnac samo szklo i dojdziesz do zapadek i musisz jedna wkretakiem odchylic i sie powinien wysunac

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niezdejme szkła dopóki, nieotworze szyberdachu.Chyba że o czyms niewiem:( w warsztacie powiedzieli że niby mam linki pourywane:(:( chętnie kupie tanio szyber bez silniczka albo same bebechy.Za pezełożenie krzykneli mi 200zł niewiem czy to jest dużo za ta usługo może miał ktos podobny problem??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!,mam szyberdach elektryczny,ale niestety nie działa,czy można go w inny sposób otwierać i zamykać?,cos piszecie o korbce?

proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korbka jest wpięta w pokrywę od bezpieczników, a obok włącznika szyberdachu powinna być klapka którą otwierasz i tam wkładasz korbkę :wink4:

ps. kotlecika odgrzałeś :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazię sam wyjąć szyberdach cały od podstaw 200zł to powiem suma normalna bo roboty co niemiara trzeba zerwać całą tapicerkę dachu.Jak mi się zaciął to miałem podobne objawy jedna strona blokowała a druga jag by chciała się otwierać a powodem było,że prowadnice po których ślizga się mechanizm są pokryte plastykiem i ten plastik popękał blokując jedną stronę.Aby wyjąć szybę i mieć dostęp do całego mechanizmu trzeba go otworzyć w położenie podniesiony tył zdjąć plastyki ozdobne i odkręcić szkło szyberdachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...