Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dzwonienie na tyle


sosna22222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :cheesy:

Mam taki problem mianowicie podczas jazdy po wyboistej drodze slychac dzwonienie przy tylnych kolach ale gdy tylko nacisne hamulec to dzwonienie znika. Ktos juz cos podobnego przerabial???

Pozdrawiam

usunąłem te emoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jarzma pewnie smar wyleciał.Podjedz do mechanika niech Ci nałoży,albo zró to sam jak masz chęci i czas. Może być teżtak,że klocki są.luźne. Ja miałęm to samo. Kupiłem WD-40 zapsikałem całe hamulce oproćz tarczy oczywiśćie i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedz :grin: sprobuje w przyszlym tygodniu i napisze jaki efekt

i jak tam, problem rozwiazany? ja mam u siebie to samo, od jakiegos czasu, ale nie mam czasu zeby sie za to wziac :| napisz prosze co tam u Ciebie bylo, to moze wkoncu to rozbiore, jak nie to trzeba bedzie gdzies zajechac, bo denerwujace jest te dzwonienie, szczegolnie na bruku, i przejazdach tramwajowych ktoreych w szczecinie nie brakuje....

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem podobny problem tylko że z przodu. Wystarczyło przesmarować smarem miedzianym miejsca tam gdzie klocki przesuwają się po zacisku. Oraz rozgiąć mocniej blaszki na wewnętrznym klocku, tam gdzie wchodzą one do tłoczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sosna22222

i jak tam? dalej dzwoni, czy moze juz cos robiles? ja tez nie mam kiedy zajzec, teraz mam problem ze skrzynia i te zaciski sie odlozyly na pozniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sosna22222,

heheh ;) i jak tam status dzwoniacego problemu na tyle? ;) cos juz zrobione/zdiagnozowane? mi sie posypala skrzynia, przy okazji wymienilem sprzeglo, troche mnie to kosztowalo, wiec poki co zapominam o tym dzwonieniu ;P ale jak cos bedziesz wiedzial- napisz co bylo, prawdopodobnie u mnie bedzie to samo, to wtedy moze sie wezme za to i naprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z garażu. Miałem podobne objawy co Sosna 22222 i inni koledzy. Przyczyną były sprężynki klocków, pod wpływem temperatury zapiekły się i nie amortyzowały. WD40 popsikać i rozruszać te sprężynki a następnie podgiąć je w kierunku zewnętrznym klocka. Przeczyścić śruby prowadnic i nasmarować. Jeżeli nie będzie dobrego efektu należy wymienić klocki i po problemie. A mechanicy kazali wymieniać zaciski, bo wyrobiły się prowadnice :D /nie zawsze wierzcie mechanikom/ Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy u mnie tez graja dzwonki w tylnym zawieszeniu po bruku strasznie. Napiszcie dokladnie czy problem leży w tych hamulcach czy w łożyskach tylnych. Gdy zaciągam ręczny hamulec na postoju i pobujam samochodem to piszczy jak cholera poprosze o opinie i naprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną dzwonienia w lewym tylnym kole była pęknięta sprężyna w klocku.Wymiana na nowy komplet pomogła. Niestety samych sprężyn nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zaplaciles za komplet? moze ktos wytlumaczy jak to sie robi! mam identyczny problem

Chodzi tu o wymianę na nowy komplet klocków.

Wymiana klocków z tyłu:

trzeba odkręcić cylinderek z jarzma, założyć nowy komplet klocków, wkręcić tłoczek do cylinderka i złożyć wszystko razem.

Przesmaruj śruby w jarzmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...