Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niezapłacone mandaty, a przekroczenie granicy


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno dawno temu slyszalem, ze z niezaplaconymi mandatami w Polsce nie przekrocze granicy (np. PL - DE). Prawda to? No i pytanie - czy tylko jako kierowca (plus np. wlasciciel samochodu), czy nawet jako pasazer? Wiem, ze nie zawsze sprawdzaja dowody w bazie, ale...

Jesli ewentualnie jako pasazer moge przekroczyc granice, to co bedzie w drodze powrotnej gdy bede np. kierowal? Wtedy Polacy mnie juz nie sprawdzaja, tylko Niemcy, tak? Pytam, bo nie pamietam ;)

Wybieram sie w tym lub nastepnym miesiacu za zachodnia granice, a mam kilka mandatow na koncie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Ci tam niby mają sprawdzać na granicy... Według mnie da się przejechać, ale dla świetego spokoju możesz przelać parę groszy, na przykład jakieś 10zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem to od czlowieka, ktory 2x w tygodniu jezdzi do niemiec i twierdzil (rok temu), ze jesli sprawdza w bazie moj PESEL (czesto tylko patrza na dowody i jesli facjata sie zgadza, to puszczaja) i wykaze im niezaplacone mandaty, to nie przepuszcza mnie przez granice... Dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może, jakoś nie widziałem żeby bawili się w sprawdzanie w bazie :cool:

Patrzą w dowód, na ryjek i sio :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przekraczaniu granicy na stary dowód procedura najczęściej jest taka jak pisze pre_pl a nowe dowody sprawdzane są na czytniku takim jak karty kredytowe, nie wiem czy sprawdzane są niezapłacone mandaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jezdzil ktos w koncu do niemiec z niezaplaconymi mandacikami na koncie? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jezdzil ktos w koncu do niemiec z niezaplaconymi mandacikami na koncie? :cool:

U nas jest tak że auta z miejscowymi rejestracjami(Zgorzelec) to sprawdzają tylko niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez przekraczałem nieraz nie dwa granice słowacką z niezapłaconym mandatem i sprawdzali chyba w bazie bo kupę czasu czekałem, (pewnie musieli odkurzyć czytnik :grin::polew:) i nic nie rzucali sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...