Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Przerobienie lamp przednich z wersji angielskiej na europejska


miro1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak sie przerabia przednie lampy z wersji angielskiej na europejska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się soczewkami w środku.Jak kupisz same i zmienisz to pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pozwolicie ze sie podepne a mianowicie jestem zaskoczony odpowiedzia "Waskiego" gdyz wielokrotnie kilku klubowiczow mowilo mi , ze wystarczy wyjac lampe , zajzec do srodka i tam jest specjalna dzwigienka , ktora sie przestawia gora-dol a tym samym zmienia sie polozenie tej przeslony , ktora odpowiada za kierunek swiecenia lampy.

Nie pamietam , w ktorym to watku bylo omawiane ale bylo napewno poruszane kilka razy , gdyz sam zapytywalem bo obecnie uzywam auta w UK z kiera na prawa strone.

No chyba , ze sie myle :kox: ale poszukaj na forum bo jest gdzies o tym watek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli ta dźwignie opuścisz na dół to zrobi się przesłona PŁASK czyli taka jak np w USA ,a my potrzebujemy ściętą a drugą stronę aby nie oślepiać :wink4: tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli ta dźwignie opuścisz na dół to zrobi się przesłona PŁASK czyli taka jak np w USA ,a my potrzebujemy ściętą a drugą stronę aby nie oślepiać :wink4: tak myślę

U mnie jest takie przestawienie tylko nie na wersje PŁASK tylko na angielską. Także może są różne rodzaje lamp.

Kolego miro ściągnij swoją jedną lampe i wtedy sam się przekonasz. U mnie jest przestawienie na wersję angielską więc może i u Ciebie na taką będzie.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dźwigienką to prawda jest w każej lampie, wystarczy lustrko włożyć i podświetlić i zobaczysz dźwigienke. Takie same rozwiązanie jest w Passacie B5 FL 2001-2004 chciałem kupić angielską lampę przednią ale handlarz chciał jak za europejską bo wystarczy tą dźwigienke przesunąć. auto angielskie ale lampy europejskie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dźwigienką to prawda jest w każej lampie, wystarczy lustrko włożyć i podświetlić i zobaczysz dźwigienke. Takie same rozwiązanie jest w Passacie B5 FL 2001-2004 chciałem kupić angielską lampę przednią ale handlarz chciał jak za europejską bo wystarczy tą dźwigienke przesunąć. auto angielskie ale lampy europejskie:)

ale jesteś tego pewny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz oznaczenia lampy, chyba są namalowane strzałki oznaczające dostosowanie do jazdy w Europie lub Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że pytanie z innej beczki

a orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja w normalnej lampie nie soczewce gdzie jest możliwość wymiany samego klosza, czy wymiana samego klosza wystarczy aby nie oślepiać jadących z przeciwka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie wiem akurat jak to ma sie do lamp w Audi ale kiedys mialem Skode Felicje , w UK mialem stluczke i zalozylem angielskie lampy , po powrocie do Polandowa zmienilem tylko klosze lamp i okazalo sie ze nie mozna bylo znalesc prawidlowej wiazki swiatla. Na przegladzie gosciu sam nie wiedzial zkad pochodza lampy i gdzie wogole swieca , w ktora strone. Tak wiec podejrzewam ze w Audi w lampach zwyklych moze byc podobnie ale moge sie mylic. W zwyklych lampach to nie tylko te prazki na kloszu decyduja o kierunku wiazki swiatla ale takze chyba ulozenie i wyprofilowanie lustra w srodku lampy.

A co do przestawienia lamp soczewkowych z wersji UK na PL to jest mozliwosc na 100% i nie na "PLASKO" jak w USA tylko normalnie , sprawdzalem 2 dni temu bo akurat montowalem palniki i prezetwornice D4S , po przestawieniu dzwigienki w dol obraca sie ta przeslona , ktora decyduje o kierunku wiazki i mamy strone PL. Jak cos to mam zdjecia (telefonem pstrykane) przed i po przestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie wiem akurat jak to ma sie do lamp w Audi ale kiedys mialem Skode Felicje , w UK mialem stluczke i zalozylem angielskie lampy , po powrocie do Polandowa zmienilem tylko klosze lamp i okazalo sie ze nie mozna bylo znalesc prawidlowej wiazki swiatla. Na przegladzie gosciu sam nie wiedzial zkad pochodza lampy i gdzie wogole swieca , w ktora strone. Tak wiec podejrzewam ze w Audi w lampach zwyklych moze byc podobnie ale moge sie mylic. W zwyklych lampach to nie tylko te prazki na kloszu decyduja o kierunku wiazki swiatla ale takze chyba ulozenie i wyprofilowanie lustra w srodku lampy.

A co do przestawienia lamp soczewkowych z wersji UK na PL to jest mozliwosc na 100% i nie na "PLASKO" jak w USA tylko normalnie , sprawdzalem 2 dni temu bo akurat montowalem palniki i prezetwornice D4S , po przestawieniu dzwigienki w dol obraca sie ta przeslona , ktora decyduje o kierunku wiazki i mamy strone PL. Jak cos to mam zdjecia (telefonem pstrykane) przed i po przestawieniu.

Czy mówisz tutaj o zwykłych soczewkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy w lifcie 99 i to niewszytskie, lampy s4 wszytskie orginalne, lampy b6 czesc tylko i wylacznie soczewkowe maja takie możliwości przestawia sie je z ruchu lewostronno do ruchu prawostronnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o tym przestawianiu tej przeslony czyli zmiany kierunku swiecenia z UK na PL (lub odwrotnie) to potwieredzam w 100% ze da rade sie przestwic w lampach "soczewkowych" A4-B6 , nie wiem jak to sie ma do Xenonu (ponoc tez) a w Bi-xenonach nie ma takiej mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje... a w B8 bix jak sprawa wygląda? Dokładnie chodzi mi o S4 B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...