Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Silnik przerywa podczas rozpędzania


piotrple

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!!

Mamy z kolegą niemały problem z jego samochodem (Audi A4, 1995, ADP 1.6) a mianowicie:

Podczas rozpędzania silnik nierównomiernie wchodzi na obroty - wahania występują w różnych zakresach obrotów.

Gdy silnik jest zimny autko jedzie jakiś czas dobrze ale gdzieś po około 5 minutach problem powraca.

Podłączałem Vaga i wychodził błąd czujnika Halla - ale to był błąd związany z ustawieniem ostatnim zapłonu po wymianie rozrządu - został ustawiony - teraz brak błędów. Próbowaliśmy wymienić zawór węgla aktywnego - nic nie pomogło, pompę paliwa w zbiorniku - nic, wywalony został katalizator - nadal nic, nowe filtry - nic, przepływomierz również został przełożony na próbę - nic, sonda lambda wymieniona - nic! Gdy ma w zbiorniku mniejszą ilość paliwa to jeszcze jakoś jeździ! Pomóżcie !!!

Zauważyliśmy jedynie to że jeżeli odepnie się czujnik temperatury - ten czteropinowy to autko chodzi normalnie - jednak wtedy połyka ogromną ilość paliwa - kupiliśmy taki sam nowy czujnik i dalej "Kicha" - POMOCY !!! Czy czujnik jest powiązany z wysyłaniem jakiegoś sygnału do komputera odpowiadającego za dawkowanie?

Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie sprawdzić dolot powietrza i filtr powietrza u mnie działo się tak samo plastikowo-gumowa rura z prawej strony ma tendencje do pękania i pobiera lewe powietrze, bardzo dokładnie i szczelnie zakleiłem rurę i problem znikł, to samo miałem kiedyś w a80.

Co prawda przewodu od czujnika nie odpinałem więc nie wiem jak zachowywał się bez tego. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...