Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Diesel - Audi czy BMW?


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

diesel w bmw - tylko nie tds

2.0d, 2.5d lub 3.0d nie mowiac o noych dieslach takich jak 3.5 bi turbo :)

kuzyn ma w e46 2003 diesla 2.0d i go zchipowal w vtg bodajze i ze 150KM zrobilo sie 191KM

jesli chodzi o kulture pracy zdecydowanie lepsze beda diesle w bmw

jesli chodzi o spalanie to ciut lepsze beda diesle z grupy audi/vw

jesli szukasz mocnego diesla ja bym sklanial sie ku 3.0D 184/204KM jakos mial zaleznie od roku i modelu a w serii 5 e60 chyba 224 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowice się sypią jeżeli ktoś ciśnie do podłogi non stop diesla - normlana rzedcz przy dieslach na komorach spalania w głowicy (komory wirowe).

2.5TDS uważany już jest z gorszy silnik niż 2.4TDS (wcześniejszy), który był podobno bardzo udaną konstrukcją.

Ogólnie do butowania pewnie TDI wytrzymalsze, ale do normlanej jazdy już pewnie bez większych różnic - TDS może ciut więcej palić no ale i 525 jest sporo cięzsze od A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

niedawno na gieldzie wypatrzylem ladne BMW E39 525TDS, na poczatku spodobala sie ojcu (wiadomo, ja jestem za Audi :) ) ale pozniej zaczela podobac sie i mnie. niby TDS to stary konstrukcyjnie silnik ale po tym co wyczytalem tutaj i na AKP - kieruje sie bardziej w strone BMW! wszyscy narzekaja na 2.5TDI, ciagle przewija sie wymiana walkow, hydrauliki, troche przerazaja mnie te koszty. z tego, co wyczytalem na polskim forum Bawarskiej marki, takich problemow TDS a tym bardziej D nie ma... przy Audi trzyma mnie quattro, bo Bemka w wersji x to niezly okaz, ale quattro to nie obowiazek a ja chcialbym miec auto spore, w miare szybkie i wygodne. co prawda za ta kaske (30-35k) mozna kupic A4 na ladnym wypasie, a moze nawet S4 (na tym etapie wolalbym diesla - mniejszy stres przy tankowaniu :D ) ale ja do porownania biore raczej A6 i BMW serii 5 (ale A-czworka bron Boze nie pogardze!!). jak to jest z tymi dieslami? jezdzil ktos TDSem lub D w BMW serii 5 i ma porownanie do 2.5TDI?

znam kogos kto jezdzil juz i 320 i 525 wlasnie tds'em i jak sie spytalem czy audi czy bmw to dostalem odpowiedz audi ... reszte przemilcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...