Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Webasto benzyna + update wersja pionowa w nadkole


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

tez tak zrobiłem z tym kodowanie bo koleś mi wysłał od disla webasto co na aukcja w opisia miał wpisane że jest do benzyny ale odesłałem i zwrot pieniędzy. teraz bedę montował thermo top ze wzgledu że wiecej cześci na rynku jest i zatwiłem od znajomego w dobrej cenie.  Tez robilem tak jak ty  na krótko podłaczałem ale w moim przypadku pompka od płynu chłodniczego nie chce zaciągnać ody z miski tak jak u cb na filmie nie ma siły, sprawdziłem sprawna jest przepych wode ale nie zaciaga z miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarcinHubert napisał:

Tez robilem tak jak ty  na krótko podłaczałem ale w moim przypadku pompka od płynu chłodniczego nie chce zaciągnać ody z miski tak jak u cb na filmie nie ma siły, sprawdziłem sprawna jest przepych wode ale nie zaciaga z miski.

Pompka jak jest pusta sama nie zaciagnie wody, trzeba najpierw napełnić węże i ją samą. :wink:. W aucie nie ma takiego problemu, bo webasto jest nisko zamontowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z podłaczeniem węży płynu chodniczego do webasta. Mam benzynke 1.8t i robiłem kilka kombinacji i nie wiem w którym miejscu podpiąć weże od webasta. Wiem z e schematu że trzeba miedzy silnik a nagrzewnice, to tak podlaczylem i mi nie.dziala. Tak jakby silnik nie mial.sily przepchnac plynu przez webasto, odpowietrzalem kilka razy i nic od nagrzewnicy zimne weze jak zdiąłem górny wąż to nie było plynu i weze od webasta też zimne? 3dzien juz sie z tym bawie i powoli watpie w.te webasto w mojeje b7

tam co pokazuje palcem jest wąż co przeciąłem i piąłem wężę od webasta, ten wąż dochodzi do nagrzewnicy do dolne wejscia,  to pod ten wąż trzeba podłączyć węże???

20191107_161656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłe pod ten wąż co palcem pokazuje. On tam głęboko jest i idzie z silnika do nagrzewnicy. Porządnie odpowietrzyłem układ chodzenia i działa webasto grzeje.

Założyłem thermo top analogowe bo orginalne do benzyny stojące jest jedno na allegro i kosztuje 700zl sam piec a załozyłem thermo topa ze wszystkimi cześciami za 600zl noi więcej części jest jak coś by  było do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie macie akumulatory w swoich autach chodzi mi o pojemnosci bo ja mam 56ah i wydaje być się za mały teraz jak założyłem webasto. Z vinu wychodzi że powinien być u mnie 95ah spory:buhaha:

mam 1.8t

Edytowane przez MarcinHubert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 18:55, MarcinHubert napisał:

a jakie macie akumulatory w swoich autach chodzi mi o pojemnosci bo ja mam 56ah i wydaje być się za mały teraz jak założyłem webasto. Z vinu wychodzi że powinien być u mnie 95ah spory:buhaha:

mam 1.8t

Ja mam 70Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa razy 70Ah, molla i varty, pierwszy wytrzymał trzy sezony, drugi wykończyłem w dwa sezony. teraz mam włożony 100Ah molla zobaczymy ile polata. 

Zaraz po montażu webasta, włożyłem alternator 180A... ma co robić zimową porą. Nie wyobrażam sobie webasta plus grubsze wyposażenie na altku 120A, u mnie 150A średnio dawał radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy do S4 też podjedzie? Jak z miejscem? Mimo, że V8 dosyć szybko się dogrzewa to fajnie by było wsiadać do ciepłego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy jest ktoś w stanie pokazać najlepiej na foto lub opisać dokładnie, którędy w Avancie idzie przewód do pompki dawkującej paliwa? za nic nie mogę znaleźć, a potrzebuję dorobić wiązkę zanim rozgrzebie się cały samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 17:33, yogi_1997 napisał:

Wie ktoś czy do S4 też podjedzie? Jak z miejscem? Mimo, że V8 dosyć szybko się dogrzewa to fajnie by było wsiadać do ciepłego :)

do v8 to chyba tylko wersja pionowa wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi ciszę w aucie i wkurza go odgłos pracy pompki dozującej to proponuję zamontować ją w uchwycie takim jaki jest w a4b8. Poniżej 2 filmiki z odgłosem pracy tej samej pompki ale zamontowanej na 2 różne sposoby.

Sposób montażu jak w b6/7 (obejma z gumą przytwierdza pompkę do podłogi auta przez co wibracje niosą się po aucie)

 

 

A tutaj montaż pompki na ori uchwycie z a4b8(gumowe zawieszenie pompki + 2 gumowe amortyzatorki )

 

 

Wystarczy wywiercić 2 otwory pod śrubę m6 i można montować,różnica kolosalna.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nam orginał webasto zamontowane fabrycznie ale nie odpala błędy vag. Gdzie szukać problemu? 

IMG_20211123_175826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jestem nowy na forum, i za ewentualne nieścisłości chciałbym przeprosić. Stoję przed wyzwaniem montażu ori. ogrzewania do mojej a4 b6 3.0 avk i mam zagwostkę gdzie montuje się zawór odcinający N279, oraz pod co podłącza się wejście pompki cieczy, pomiędzy blok a chłodnicę oleju silnika ?. Nie za bardzo rozumiem schemat w 6 cyl. z ELSY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chomiku znajdziesz

Wpisz w Google "Montaz_WEBASTO_A4_8E.pdf"

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/2/2022 at 4:07 PM, pila24 said:

Witam, czy ktoś mógłby odświeżyć plik pdf? Planuję modernizację webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, GustasAtk napisał(a):

Witam, czy ktoś mógłby odświeżyć plik pdf?

A co z nim nie tak? Przecież pobiera się bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...