Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Webasto benzyna + update wersja pionowa w nadkole


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ruszyło sie coś w sprawie montażu webasto w dieslu? Czy ktoś sie orientuje jak wygląda montaż webasto analogowego który podaje tylko sygnał na załączenie dmuchawy i posiada osobny zegar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem update!

Instalacja wersji pionowej w przednim nadkolu BEX quattro :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki temat. Nie dostałem pilota do webasto centralka od pilota jest (8E0909509) ale pilota brak :disgust:. Rozumiem że powinienem mieć takiego kloca z szarą anteną :sick3: jak podaje Mario_ a chciałbym ten mniejszy jak na zdjęciu poniżej

1166090407

I teraz w związku z tym że muszę kupić na pewno sam pilot to nie wiem czy ta moja centrala obsłuży ten mniejszy czy muszę też wtedy zmieniać centralkę od pilota i czy wtedy zgra mi się to ze sterownikiem pieca (mam taki sam jak w opisie moda) ma ktoś więdzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to nowe piloty są nadawczo-odbiorcze, natomiast stare były tylko nadawcze. Być może gdybyś miał sterownik pilota od nowej wersji, to by śmigało.

Myślę, że bez próby zakodowania i poprawności działania się nie obejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to nowe piloty są nadawczo-odbiorcze, natomiast stare były tylko nadawcze. Być może gdybyś miał sterownik pilota od nowej wersji, to by śmigało.

Myślę, że bez próby zakodowania i poprawności działania się nie obejdzie...

A czy masz rozkminione jakiego typu wychodzi sygnał z odbiornika pilota do sterownika webasta?

kodowany , + czy może masa i czy to jest jakaś szpilka czasowa (na czas działania) czy tylko impuls załączający a webasto samo się włącza na określony czas ?wygląda mi że kabel sygnałowy wychodzi z PIN-u 1 odbiornika i idzie do pinu 1 w Webasto (kolor czerwono/żółty)

Pytam bo mam zamiar montować powiadomienie GSM do alarmu i mam w nim możliwość sterowania dwoma kanałami (ON/OFF) jeden chce wykorzystać do zabezpieczenia drugi mógłbym wykorzystać do sterowania webastem wysyłając SMS-a mógłbym je włączyć z dowolnego punktu na ziemi :wink4: (gdzie będzie zasięg GSM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałeś jak w ori czy zakładałeś analogowe? jaki koszt i jakie problemy były po drodze? skąd dorwałeś piec? jakiś pewny sprzedawca? jak masz doprowadzone paliwo? no i ile trwa nagrzanie wnętrza? :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladalem jak w ORI :wink4: piec montowany wzdluz podluznicy lezacy z wszystkimi przewodami i wiazka do srodka auta :) .

Pompe paliwowa obslugujaca webasto to ciezko dorwac :kwasny: ale mialem sprzedawce na ALLEGO co handluje pompami i taka mial :decayed:.

Jezeli chodzi o dzilanie tzn. nagrzewanie srodka teraz mam ustawione na 15 min. i na razie jest super :naughty:

W modelu B6 obslugiwanie i programowanie jest na panelu sterujacym w tunelu a zas w B7 przy manetce

B6 PANEL

panelb6.png

B7 MANETKA I STEROWNIE

panelb7.png

Popma paliwa w zbiorniku do diesla rozni sie wlasnie dodatkowa rurka do wpiecia zasilania pompki paliwa webasto wyglada tak :>

Literka A jest pokazane

111111111z.pnga820338.png

Jeszcze jedna wazna rzecz :cool1: otoz jest jeszcze cos takiego jak zawor blokowania plynu chlodzacego. Nie byl on we wszystkich modelach.

1 - Ogrzewanie postojowe

2 - Pompa obiegowa

3 - Zawór blokowania płynu chłodzącego, ogrzewanie

4 - Wymiennik ciepła ogrzewania lub klimatyzatora

5 - Silnik

schematwebasto2.png

i wersje bez

schematwebasto.png

1 - Ogrzewanie postojowe

2 - Pompa obiegowa

3 - Wymiennik ciepła ogrzewania lub klimatyzatora

4 - Silnik

Tak kiedys myslalem zrobic DIYa Montaz webasta w dieslu i mam naprawde duzo zapytan na PW takze moze cos wystukam na komputerze i to zrobie.

Jest mnooooostwo info na temat ogrzewania postojowego i zajelo by to pewnie mnie kilka godzin bo jest co pisac :decayed:.

a wiec temat na czasie ... a idzie zima :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz do tego sterownie pilotem? bo ja poległem z tym sterowniem GSM. Okazało się że moduł który mam nie obsługuje sterowania wyjściami które w nim są wyprowadzone i ma tylko funkcję powiadomienia o zdarzenia poprzez SMS lub CLIP mam taki w innym aucie i w nim te wyjścia pracują więc miałem nadzieję że tu też tak to podepnę. Sprawdzałem wyjście sygnału ze sterownika pilota w kierunku webast-a i ni hu hu nic nie reaguje na żadne podane napięci przypuszczam że sygnał jest cyfrowy :disgust: nie mogę dorwać tego oryginalnego pilota klocka i zastanawiam się czy nie dałoby się zastąpić całości tj. sterownika pilota i pilota jakąś nowszą wersją np. T91 tylko nie wiem czy sterownik skuma się z webasto ma ktoś o tym rozeznanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie :cool1: mam na razie sterowanie w panelu , pilota ori ale bardzo ciezko znalezc :disgust: nie powiem ze szukam z rok czasu :wink4:

Jezeli chodzi o sterownik wraz z pilotem z nowszych wersji np. T91 to nie wiem czy ktos to robil :confused4:

.....ale mamy to takiego magika kumatego i mowi ze wszystko bedzie banglac :cool1: podjade i zobacze cena kompletu 450 Pln wraz z okablowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie :cool1: mam na razie sterowanie w panelu , pilota ori ale bardzo ciezko znalezc :disgust: nie powiem ze szukam z rok czasu :wink4:

Jezeli chodzi o sterownik wraz z pilotem z nowszych wersji np. T91 to nie wiem czy ktos to robil :confused4:

.....ale mamy to takiego magika kumatego i mowi ze wszystko bedzie banglac :cool1: podjade i zobacze cena kompletu 450 Pln wraz z okablowaniem

toś mnie zmartwił że już od roku szukasz i QPA :( ja mam już dwa piloty T91 bo udało mi się w dobrej cenie wyrwać nówki (że cena była oko to kupiłem dwa). No i pozostało by tylko teraz sterownik pod T91 ale właśnie nie wiem czy to zabangla jutro zobaczę w eles-e jak to jest pod np paska albo nowę A4 podchodzi ale nie wiem jak to się ma do naszego pieca czy sterowniki nie są inne.

Jak byś miał jakieś info co do schematu podpięcia itp. to daj zaraz znać ja jak się coś dowiem to też się podzielę wiedzą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten ori pilot co na zdjęciu poniżej to odpowiednik T70 czy T80 ? bo może poszukać takiego zamiennika otym symbolu z innej marki ?

Dorwałem takiego (ze zdjęcia) i mi chula tylko teraz z bateriami jest problem bo ori są VARTA LR61 a takie są do dostania tylko w salonie za jedyne 90zł/szt x3 daje nam 270zł :wallbash: pogięło ich w tym ASO za zwykłe małe paluszki. Niestety wszyscy przeszli na inną normę i niby odpowiednik tej LR61 to AAAA ale wszyscy je robią o ponad 2mm dłuższe i te baterie nie mieszczą się w obudowie pilota już przerobiłem wszystko łącznie z obcinaniem tych biegunowych dziubków w AAAA (nie da się bo się wylewają) więc pozostało tylko ASO i 270zł za 3 bateryjki :wallbash: albo jeszcze spróbuję wyłamać takie bolczyli plastikowe w obudowie pilota i zcisnąć te blaszki może wtedy wejdą te AAAA chyba że może ma ktoś jakieś namiary gdzie można jeszcze dostać te LR61 VARTY (ale tylko Varty bo że ktoś pisze że ma zamiennik to nie wchodzi w grę bo już sprawdzałem Duracela Energaizer GP i wszystkie są za długie.)

NSsm9-8766a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten ori pilot co na zdjęciu poniżej to odpowiednik T70 czy T80 ? bo może poszukać takiego zamiennika otym symbolu z innej marki ?

Dorwałem takiego (ze zdjęcia) i mi chula tylko teraz z bateriami jest problem bo ori są VARTA LR61 a takie są do dostania tylko w salonie za jedyne 90zł/szt x3 daje nam 270zł :wallbash: pogięło ich w tym ASO za zwykłe małe paluszki. Niestety wszyscy przeszli na inną normę i niby odpowiednik tej LR61 to AAAA ale wszyscy je robią o ponad 2mm dłuższe i te baterie nie mieszczą się w obudowie pilota już przerobiłem wszystko łącznie z obcinaniem tych biegunowych dziubków w AAAA (nie da się bo się wylewają) więc pozostało tylko ASO i 270zł za 3 bateryjki :wallbash: albo jeszcze spróbuję wyłamać takie bolczyli plastikowe w obudowie pilota i zcisnąć te blaszki może wtedy wejdą te AAAA chyba że może ma ktoś jakieś namiary gdzie można jeszcze dostać te LR61 VARTY (ale tylko Varty bo że ktoś

pisze że ma zamiennik to nie wchodzi w grę bo już sprawdzałem Duracela Energaizer GP i wszystkie są za długie.)

NSsm9-8766a0.jpg

z tymi bateryjkami popytaj w sklepach lub aukcjach modelarskich :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie :cool1: mam na razie sterowanie w panelu , pilota ori ale bardzo ciezko znalezc :disgust: nie powiem ze szukam z rok czasu :wink4:

Jezeli chodzi o sterownik wraz z pilotem z nowszych wersji np. T91 to nie wiem czy ktos to robil :confused4:

.....ale mamy to takiego magika kumatego i mowi ze wszystko bedzie banglac :cool1: podjade i zobacze cena kompletu 450 Pln wraz z okablowaniem

Co drgnęło w temacie T91? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t91 nie podejdzie..trzeba szukać ori..[br]Dopisany: 10 Sierpień 2011, 20:07_________________________________________________pilot można dorwać bez problemu od 200-350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety T91 nie wspolpracuje z webastem AUDI :confused4: sprawdzone , potwierdzone , mialem nie dziala , nie mozna zakodowac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...