Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PROBLEM Z AUDI 2.5 TDI 98r.


siwykrzych

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

JESTEM TU NOWU I DOPIERO OD WTORKU MAM AUDICZKE WIEC JESLI COS NIE TAK TU PISZE TO SORKI

bYLEM WCZORAJ NA DIAGNOSTYCE VAG-a i zglosiił mi taki komunikat:

1. KOMPUTER STERUJACY SILNIKA ZABLOKOWANY

17978 P1570 035 - JAKIES OZNACZENIA

2.ODŁACZANIE POPMY CENTRALNEGO ZAMKA

01367 035

sTRASZNIE mi kopci , niebieski dym wylatuje , mechanik stwierdził na VAGU ze zle jest ustawiony pasek rozrzadu i dlatego "niezle" dymi czy miał racje???

Mam uszkodzony wyswietlacz tzn, gdzie pokazuje np. spalanie, temperature , to praktycznie nic nie widac , mozna to jakos naprawic??

Przebieg mam ale niewiem czy rzeczywisty przejechane 172tys.

Mam klimatronika i nie dziala mi klima , tzn. prawdopodobnie jakis magnez na łozysku czy cus posżło , spaliło sie, wie ktos jakie to sa koszty i czy mozna to naprawic

_________________

Chcem dac do firmy z piły "Diesel Serwis" wymienic cały rozrzad, czy ktos tam juz robił u nich , sa jacys zadowoleni klienci???

Kazdy mechanik mi mowi ze trzeba zawsze wymienic cały rozrzad wraz z pompa wody? czy kazdy ma racje??

Ja chcialem tylko wymienic pasek , napinacze i rolki , czy niestety wszystko musze zrobic bo koszt kurde 2tys. ponad krzycza .

Prosze o opinie

DZIEKUJE JAK COS ZA ODPOWIEDZI

:>)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie krzycz (pisanie dużą literą), po drugie napisałeś ten post w "na każdy temat", to jest przecież problem techniczny dotyczący Twojego auta, więc tu jego miejsce.

Może być przestawiony rozrząd, ceny niestety do tych silników są znaczne.

Ale nie ma co opisywać tego tutaj, bo już pisaliśmy o tym (łącznie ze skanami cen).

Oprócz tych rzeczy do rozrządu dochodzi jeszcze termostat (cena max 120zł)

Resztę problemów opisz w innych działach (elektryka, klimatyzacja itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klimę to w sprężarce masz cewke, która pewnie CI sie spaliła skoro tak mówisz. Możesz ją sprawdzic na krótko.

Ja do swojej płaciłem za cewke około 150-200 zł, teraz nie pamiętam. Wiem, że są różne, ta co mam ja to są jakieś rzadziej spotykane i są droższe, ale przypuszczam że ty masz tą samą co ja. No i wymiana, ja zmieniłem sam i wszystko chodzi.

Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki sprawdze w srode jade do mechanika z wymiana rozprzadu do piły i moze zajrzy z ta klima , bo bez kimy to mnie szlak trafia.[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2007, 14:33 _________________________________________________witam

Jutro odbior auta wyjdzie przeszło 4tys. cały rozrzad k**wa licza se sobie za robocizne. No trudno sie mowi to moj 1 diesiel i wiecej diesla nie kupie , za 7 miesiecy beda go sprzedawał jak cos to beda pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego takiego kupiles takiego masz, jak za 7 miesiecy sprzedasz i kupisz benzyne i tez taką kupisz jak diesla to ci sie wybor aut zawęzy :) (dla nieczajacych chodzi o to ze diesle i benzyny odpadna bo sie "psuja") :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle policzyli... Ale nie możesz wyrabiac sobie opinii o dieslu tylko dlatego ze kupiłeś silnik 2,5 TDI i musiałes rozrząd zmienic. Wymiana rozrządu to rzecz normalna po jakimś przebiegu a nie usterka silnika ani przypadłosc diesla. Trzeba było kupic 1,9 :) a swoją drogą to ten silnik Ci sie odwdzięczy za te poniesione koszty. :tongue:

Jeszcze zmienisz zdanie. :a4fan:

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...