Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szyberdach, gdzie smarować?


netman

Rekomendowane odpowiedzi

Ja smarowałem wszystko,co tylko możliwe w szyberdachu i dalej skrzypiał ,czy to rozsów czy pochych,ale tylko jak autko sie nagrzało,czyli w upalne dni.Wieczorem,gdy robi się chłodniej już nie skrzypi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po zimie otworzyłem szyber i coś zgrzytneło,rzęziło,coś tam się odłoamało od tej osłonki co słoni prowadnice,nasmarowałem WD40 i jest dobrze. :grin:to jest jak z klimą dwa razy do roku trzeba w zimę ją uruchomic i tak samo trzeba postępować z klimą dla ubogich(szyber dach).trzeba też czasem go tworzyć i go rozruchać :cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otwieram często i jak otwieram i zamykam w trybie uchyłu to tak mi skrzypi i rzęzi że aż WSTYD!!!Myłem prowadnice bo był piasek...piasku nie ma ale dalej skrzypi CAŁY ROK!!!Teraz zawalę chyba wszystko jakimś smarem w sprayu!

Ma ktoś pomysł co dokładnie smarnąć??Bo na serio aż wstyd przy ludziach otwierać mówię ciągle..."nie zdążyłem posmarować po zimie...."co za wstyd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie podlacze do temtu przy uchyaleniu w gora jaki zamykaniu w dol w pewnym momncie mniej wiecej w polowie drogi cos ko na sekunde przytrzmuje i ouszcza a on aw tym momecei odskakuje raptonie nadrabijac, to jest takei wrazenie jak by sie blokowal a silnik pchal dalej na siel i pote z impetem doskakujue a dlaej otoweera sie i zamyka - to sie dzieje w 2 str. ale tylko przy uchyaleniu odsuwanei przebiega normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem rozebrałem cały szyberdach :thumbup: ja tak lubię rozwalić i poznać wszystko od podstaw...ale mi sie spieszyło i nie zrobiłem fotek jak przy klimie....jak ktoś potrzebuje to moge pomyśleć nad fotosami...

wszystkiemu były winne ciegna ciagnace cały szyberdach...tam był syf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem rozebrałem cały szyberdach :thumbup: ja tak lubię rozwalić i poznać wszystko od podstaw...ale mi sie spieszyło i nie zrobiłem fotek jak przy klimie....jak ktoś potrzebuje to moge pomyśleć nad fotosami...

wszystkiemu były winne ciegna ciagnace cały szyberdach...tam był syf...

buuuu ale szkoda.

ja tyle co rozbrałem to wyjolem te czarne plastikowe listy, które maskują mechanizm po bokach i zobaczyłem ze sa tam prowadnice, ktore prowadza go w momencie uchyalania w gore, i te prowadnice a raczej ich wew brzegi sa jak by wylozone plastikiem, ktory mi popekal i to on blokuje mechanizm przy uchylaniu i zamykaniu uchylonego.

jakmozesz zrob jakies foto jak go rozebrac czy to duzo jest roboty, ja co prawda musial bym zalatwic te prowadnice najpierw ale i tak musze sie za to wzaic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat, miał ktoś ostatnio taki problem i to sprytnie rozwiązał? Czasami "włącza" się u mnie skrzypienie jak wjadę w określony zestaw dziur, i następuję orkiestra wewnętrzna. Jest to straszne. Aczkolwiek jak wspomniałem prędzej, występuje czasami.

Ktoś wie jak się pozbyć problemu? Jak zdjąć ewentualnie podsufitkę, żeby dostać się do szyberka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...