Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1,8T] Po wymianie rozrządu - ceny części i robocizna


Bladyrs

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a jak to jest z pompą wody w AFN? Czy jest napędzana paskiem rozrządu? Ja zmieniałem rozrząd jakieś 6 tys km temu ale pompy nie zmieniałem bo mechanik twierdził, że nie ma takiej potrzeby. Pozatym sprawdził ją i była w porządku. Mam się teraz bać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 499zł za kompletny rozrząd do 1.8 ADR to dużo?

komplet rozrządu składający się z:

1. pasek rozrządu Contitech - CT919

ilość zębów 153

szerokość: 25mm

2. rolki napinającej Ruville: 55440 (lub 55729)*

3. rolki prowadzącej Ruville: 55441

4. napinacz hydrauliczny Ruville: 55709

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 499zł za kompletny rozrząd do 1.8 ADR to dużo?

komplet rozrządu składający się z:

1. pasek rozrządu Contitech - CT919

ilość zębów 153

szerokość: 25mm

2. rolki napinającej Ruville: 55440 (lub 55729)*

3. rolki prowadzącej Ruville: 55441

4. napinacz hydrauliczny Ruville: 55709

Ja w 2005 za to co ty + wymiana zaplacilem 650zl , w mojej bylej B5 :) Wydaje mi sie ze chyba dobre ceny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti CT919-60zl

Ruville: 55440-130zl

Ruville: 55441-60zl

Ruville: 55709-170zl

w sumie wychodzi 420zl za ten zestaw ktory ty podales wiec niewiem czy to taka dobra cena te 500zl juz sam musisz ocenic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie właśnie do wymiany rozrządu i zauważyłem że u mnie jest sprężynowy tłumik drgań a wszyscy piszą o hydraulicznym. Czy ten hydrauliczny bedzie pasował do mojego silnika :mysli:

Potrzebuję jeszcze numer katalogowy uszczelnienia na wale bo zauważyłem że przecieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie jak wszystkich tak i mnie czeka ta wymiana rozrządu rzecz w tym że znajomy przywiózł mi z niemiec pasek rozrządu kupiony w sklepie audi firmy gates wiecie coś o nich może patrzyłem po katalogach z częściami i jest taka firma choć najczęściej spotykam się z contitech na forum a co z firmą którą wymieniłem zakładać czy kupować drugi contitech?[br]Dopisany: 14 Luty 2008, 13:59 _________________________________________________i jeszcze jedno oryginalny pasek jaki producent podaje to 058 198 479A a ten co mam to 058 109 119C no to jak to jest moge taki założyć, ilość zębów ma się rozumieć 153

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

058 198 479A to nie pasek a napinacz paska

Kwestia była opisywana, fabrycznie były paski 152 zęby po modyfikacji jest 153 i trzeba taki kupić razem z napinaczem, chyba że ktoś napinacz zmienił wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz panie po raz to numer jest zawarty na pasku który mam przed sobą a etka 7 pokazuje wyraźnie pod tymi numerami pasek

Na pewno pasek a nie "zestaw naprawczy" obejmujący pasek i napinacz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sugerujesz że jest to numer który dotyczy całego zestawu, kompletu napinaczy i paska? bo numer który podałem jest na pasku a mam tylko jego reszte kupowałem u nas [br]Dopisany: 14 Luty 2008, 15:44 _________________________________________________dobra dobra głębsza analiza i numer 058 109 119C to pasek czyli jest orginalny a 058 198 479A to zestaw naprawczy

powinieneś panie spedyt zwrócić uwage na to że podałem właściwy numer paska a numer którego nie wiedziałem i był sugerowany przez producenta to zestaw naprawczy a sam pisałeś wcześniej że napinacz paska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przymierzam sie do kupna wszystkiego co bedzie mi potrzebne przy wymianie rozrzadu

po przeczytaniu calego tego tematu juz prawie wiem co kupic tylko prosilbym jeszcze was o potwierdzenie czy napewno wszystko

- hydronapinacz

- rolka napinająca - (INA)

- pasek rozrządu - (GATES)

- rolka prowadząca - (INA)

- Pompa wody - Dolz

- Pasek wielorowkowy rozrządu - Gates

- Łożysko napinacza paska wieloklinowego

- Paski klinowe 3szt - (Gates)

- pierscienie uszczelniajace (simeringi) 3 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

czy ktos moze mi podpowiedziec jaki wymiar ma lozysko w napinaczu paska wielorowkowego . Audi 1.6 benzyna 1998r.

Zamowilem juz kolo prowadzace ,paski , ale zapomnialem o napinaczu. Wyczytalem , ze takie lozysko w napínaczu kosztuje grosze , wiec moze je kupie przed wymiana i zaoszczedze pare groszy.

Jest jakis problem z wymiana tego lozyska ? Robil to ktos ?

pozdrawiam

Dax

ps. ponoc nawet udaje sie sprawnie wymienic paski bez rozbierania przodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silniczek ARJ 2.4 i wymieniałem:

pasek rozrządu -189zł

rolka prowadząca paska - 147zł

napinacz paska rozrządu - 90zł

pompa wody - 190zł

hydronapinacz - niewymieniany

robocizna - nie wiem bo przy okazji dużo innych rzeczy robilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.podpinam się pod ten temat,gdyż właśnie kupiłem rozrząd do mojej A4 u naszego kolegi z klubu ''Tom77''.Dostałem to co chciałem,czyli:

-pasek Gates 153 zęby-60 zł

-napinacz paska rozrządu Skf-132 zł

-rolka kierunkowa Skf-53 zł

-napinacz hydrauliczny Ina-171 zł

-pompa wody Skf-120 zł

Właśnie dzisiaj odstawiłem auto do mechanika na wymiane tego rozrządu,za robocizne płace 270 zł.Tak że w całości wyjdzie mnie to 806 zł,myślę że cena jest ok i do tego przy naprawde dobrych częściach.Tak że jeśli chodzi o zakup rozrządu,to polecam kolege klubowicza,miła i fachowa obsługa.Wysyłka zmówionych części w ten sam dzień,na następny było już u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro ruszam do mojego mechanika po pracy w aso audi vw skoda wieczorami grzebie troszke .zobaczymy jak mnie skasuje za czesci za robote krzyknał 250 za czesci mysle ze do 600 stowek bedzie oki[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2008, 23:28 _________________________________________________ja zapłaciłem 800zł

pasek gates 153 zeby-89zł

napinacz paska rozrzadu vw,audi-189zł

napinacz paska hydrauliczny vw,audi-269zł

robił mi to mechanik z aso audi vw.pompy nie ruszam jest oki i nie współgra z rozrzadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...