Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Kontrolka ESP i podgrzewania świec


grucha05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem po ok godzinie jazdy włącza się kontrolka od podgrzewania świec i miga przez jakiś czas, dodam, że wyłączenie silnika i ponowny rozruch nie przynoszą rezultatu gdyż kontrolka dalej miga i przestaje po chwili. Druga sprawa to czasem po naciśnięciu pedału hamulca włącza się kontrolka od ESP i w żaden sposób nie można jej wyłączyć? Ta dolegliwość pojawiła się po wymianie klocków hamulcowych. Koledzy jeżeli macie jakieś informacje proszę o odpowiedź Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem tak samo z kontrolka ESP, wymieniłem czujnik światla stopu ~ 44zl ASO i po sprawie :) podepij tez vaga i zobacz czy wywala blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik stopu .. dla potwierdzenia diagnozy zapnij Vag' i odczytaj bledy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

ESP j.w.

__________________

migająca kontrolka świec żarowych może oznaczać ich uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

migająca kontrolka świec żarowych na 99% oznacza uszkodzenie jednej z nich.

Jesteś tego pewien?

Z instrukcji obsługi do A4 B6:

Rozgrzewanie świec żarowych

  • Jeżeli lampka kontrolna rozgrzewania świec miga podczas jazdy, w sterowniku silnika wystąpiła usterka. Silnik należy niezwłocznie sprawdzić.
  • Jeżeli przy włączeniu zapłonu lampka nie zaświeci się, niesprawność mogła wystąpić w układzie rozgrzewania świec. Silnik należy sprawdzić.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

migająca kontrolka świec żarowych na 99% oznacza uszkodzenie jednej z nich.

Jesteś tego pewien?

Z instrukcji obsługi do A4 B6:

Rozgrzewanie świec żarowych

  • Jeżeli lampka kontrolna rozgrzewania świec miga podczas jazdy, w sterowniku silnika wystąpiła usterka. Silnik należy niezwłocznie sprawdzić.
  • Jeżeli przy włączeniu zapłonu lampka nie zaświeci się, niesprawność mogła wystąpić w układzie rozgrzewania świec. Silnik należy sprawdzić.

--

Pozdrawiam.

Sławek

u mnie i u mojego szwagra w B6 było tak że jak zaczęła migać kontrolka świec to po podpięciu waga wskazało na uszkodzona świecę żarową. Osobiście miałem taki przypadek podczas podróży po Chorwacji. po powrocie sprawdziłem VAG-iem i okazalo sie że świeca do wymiany.

co do tego co piszesz może tez tak być tego nie wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

migająca kontrolka świec żarowych na 99% oznacza uszkodzenie jednej z nich.

totalna pomyłka, migająca kontrolka świec żarowych nigdy nie sygnalizuje uszkodzenia którejkolwiek świecy żarowej lub brak zasilania na świece,

brak zapalenia się kontrolki świec żarowych przed uruchomieniem silnika oznacza, że sterownik silnika nie ma zasilania i silnika nie uruchomimy, najczęściej odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest przekaźnik zestyku "30" i o ile się nie mylę to w przypadku A4 ma on oznaczenie 214.

Uszkodzenie bądź brak zasilania którejkolwiek świecy żarowej jest tylko zapisywane jako błąd w sterowniku silnika, który wyjdzie w trakcie diagnozy Vagiem ale kontrolka tej usterki nie sygnalizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

migająca kontrolka świec żarowych na 99% oznacza uszkodzenie jednej z nich.

totalna pomyłka, migająca kontrolka świec żarowych nigdy nie sygnalizuje uszkodzenia którejkolwiek świecy żarowej lub brak zasilania na świece,

brak zapalenia się kontrolki świec żarowych przed uruchomieniem silnika oznacza, że sterownik silnika nie ma zasilania i silnika nie uruchomimy, najczęściej odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest przekaźnik zestyku "30" i o ile się nie mylę to w przypadku A4 ma on oznaczenie 214.

Uszkodzenie bądź brak zasilania którejkolwiek świecy żarowej jest tylko zapisywane jako błąd w sterowniku silnika, który wyjdzie w trakcie diagnozy Vagiem ale kontrolka tej usterki nie sygnalizuje.

to jak wytlumaczyć to co opisałem ? Kontrolka zaczeła migac podczas jazdy. po ponownym uruchomieniu silnika zgasła. Jestem świadkiem dwuch takich przypadków. jak to wytłumaczyć :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

migająca kontrolka świec żarowych na 99% oznacza uszkodzenie jednej z nich.

totalna pomyłka, migająca kontrolka świec żarowych nigdy nie sygnalizuje uszkodzenia którejkolwiek świecy żarowej lub brak zasilania na świece,

brak zapalenia się kontrolki świec żarowych przed uruchomieniem silnika oznacza, że sterownik silnika nie ma zasilania i silnika nie uruchomimy, najczęściej odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest przekaźnik zestyku "30" i o ile się nie mylę to w przypadku A4 ma on oznaczenie 214.

Uszkodzenie bądź brak zasilania którejkolwiek świecy żarowej jest tylko zapisywane jako błąd w sterowniku silnika, który wyjdzie w trakcie diagnozy Vagiem ale kontrolka tej usterki nie sygnalizuje.

to jak wytlumaczyć to co opisałem ? Kontrolka zaczeła migac podczas jazdy. po ponownym uruchomieniu silnika zgasła. Jestem świadkiem dwuch takich przypadków. jak to wytłumaczyć :mysli:

i jakie błędy pokazał vag??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdizł bym czujnik stopu, miałęm coś podobnego w Passacie, winowajcom okazał się uszkodzony czujnik stopu. Objawy jak u ciebie po przejechaniu małęgo odcinka zaczynała mrugać kontrolka grzania świec żarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak wytlumaczyć to co opisałem ? Kontrolka zaczeła migac podczas jazdy. po ponownym uruchomieniu silnika zgasła. Jestem świadkiem dwuch takich przypadków. jak to wytłumaczyć :mysli

wytłumaczyć jest prosto - sterownik silnika poza błędem świecy żarowej zapisał jeszcze inny, który aktywuje kontrolkę świec a jaki to Tylko Ty sam jesteś w stanie stwierdzić po odczycie Vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak wytlumaczyć to co opisałem ? Kontrolka zaczeła migac podczas jazdy. po ponownym uruchomieniu silnika zgasła. Jestem świadkiem dwuch takich przypadków. jak to wytłumaczyć :mysli

wytłumaczyć jest prosto - sterownik silnika poza błędem świecy żarowej zapisał jeszcze inny, który aktywuje kontrolkę świec a jaki to Tylko Ty sam jesteś w stanie stwierdzić po odczycie Vagiem.

po podpięciu VAG-a pokazał tylko uszkodzenie świecy na 2 cylindrze i nic więcej. Z tego wynika że był on uznany jako błąd sterownika silnika - dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, dziękuję bardzo za liczne odpowiedzi. Na początku przyszłego tygodnia jadę do serwisu i zobaczymy co zostanie stwierdzone. Mam nadzieję, że nie będą mieli zamiaru naciągnąć mnie na niepotrzebne koszty :wink4: Jak będę miał ciekawe informacje na pewno odpiszę Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku migająca kontrolka świec żarowych nie oznacza ich uszkodzenia.

Ostatnio wymieniałem -wszystkie 4 były przepalone, czyli analogicznie patrząc to kontrolka powinna świecić się cały czas :polew:.

Stawiam na czujnik stopu. Miałem ten sam problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grucha05 podjedz do ASO i kup czujnik swiatla stopu i sam go wymień! Zaoszczędzisz kase. Potem podepnij Vaga i wykasuj błąd i zobaczysz efekty. Nie powinno byc juz problemu z ESP. Jeśli będzie inaczej to wtedy do serwisu :) Niżej masz linka z fotostory gdzie on jest i jak wymienic.

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t70537.0.html;highlight=wymiana+czujnika+stopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Grucha05 prawie dwie strony pomocy - odpowiedzi :good: napisz coś bo wątek się nie skończy :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo podobnie swieczki spalone a kontrolka nigdy nie dala znac ze moze byc cos nie tak. Lecz gdy czujnik hamulca stopu zaczal szwankowac mialem podobne objawy, gdy hamowalem stanowczo nic sie nie dzialo jednak po lekkim nacisnieciu hamulca swiecily kontrolki esp abs i swiec zarowych, po wylaczeniu zaplonu wszystko wracalo do normy. Po wymianie czujnika na nowy problem znikl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...