Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czy te felgi są oryginalne ?


spiidy

Rekomendowane odpowiedzi

A na niektórych aukcjach widnieje opis :

"Zgodnie z "Ustawą oochronie niektórych praw konsumentów" [rozdz.2 - umowy zawierane naodległość, art.16.1, podpunkt 10] sprzedaż na aukcjach nie jest traktowana tak jak sprzedaż w sklepie internetowym czy w ogólności jak sprzedaż na odległość ido takiej formy sprzedaży (licytacja) nie stosuje się przepisów o umowach zawieranych na odległość. Dlatego też nie daję możliwości do zwrotu towaru wciągu 10 dni bez podania przyczyny. Wyjątek stanowią rzeczy zakupione w opcji kup teraz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na niektórych aukcjach widnieje opis :

"Zgodnie z "Ustawą oochronie niektórych praw konsumentów" [rozdz.2 - umowy zawierane naodległość, art.16.1, podpunkt 10] sprzedaż na aukcjach nie jest traktowana tak jak sprzedaż w sklepie internetowym czy w ogólności jak sprzedaż na odległość ido takiej formy sprzedaży (licytacja) nie stosuje się przepisów o umowach zawieranych na odległość. Dlatego też nie daję możliwości do zwrotu towaru wciągu 10 dni bez podania przyczyny. Wyjątek stanowią rzeczy zakupione w opcji kup teraz"

Faktycznie coś w tym jest, ale nie ma to zastosowania w tym przypadku, a jedynie stanowi dodatkową "furtkę".

Aukcja o której rozmawiamy zakończyła się poprzez opcję kup teraz.

Wszak spiidy zaznaczył iż towar nie jest zgodny z ofertą, a w takim przypadku ma czas na zwrot nawet 2 lata :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

made in italy :polew:

chyba najgorsza plastelina z mozliwych dostepnych

No nie przesadzaj już..jeździłem na makaronach i tragedii nie było :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić felgi 17 cali taki wzór : 6fe3c230423ffd23med.jpg

I moje pytanie brzmi czy ten wzór oryginalnych felg był produkowany w South Africa ?

Bo z tego co wiem to ten wzór felg występował tylko i wyłącznie w produkcji Norway Fundo ?

---------- Post dopisany 25-02-2014 at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany 22-02-2014 at 23:54 ----------

Czy ktoś zna odpowiedz :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się spotkał z tym wzorem felgi produkcji South Africa ?

Czy może South Africa to jakaś podróba oryginału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić, czy zakupione alufelgi są oryginalne?

muszą mieć wybity numer OEM i logo marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć tutaj dokładne foto, zwłaszcza oznaczeń wewnątrz felgi:wink:

DSC09280.jpg

DSC09281.jpg

DSC09282.jpg

DSC09283.jpg

DSC09286.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dobre felgi to poszukaj ori na jakiś aukcjach gdzie sprzedają sprowadzone z Niemiec. Jakość materiałów jest jest o niebo lepsza. Tak samo wykonanie i przede wszystkim są sprawdzane na wytrzymałość. W tym sklepie co podałeś to są sprowadzane z zagranicy czyli pewnie z Chin(najpierw do Francji a potem do Polski). Do każdego auta np: do audi felgi są projektowane indywidualnie dlatego nie dość, że są ładne to i wytrzymałe. Każdy ma jednak swój gust i opinie. Ja bym nie kupował czegoś takiego ale przed zakupem ori felg sprowadzonych też musiałbym się im przyjrzeć z bliska. Jak wiadomo na zdjęciach wszystko pięknie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma znaczek audi i seryjne numery wewnątrz felgi to oryginał.

No tak z tego co wiem to te felgi o których piszę mają znaczki oooo i numer wybity ale dużo do życzenia pozostawia kraj produkcji w tym przypadku South Africa i wydaję mi się że jakość wykonania jak i wytrzymałość felg jest gorsza niż produkowanych w Niemczech lub Norwegii a to mają być felgi na Polskie dziurawe drogi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma kraj produkcji do jakości wykonania?

felgi są oryginalne więc produkowane przez firme Ronal. to że zakład produkcyjny jest w Afryce czy w Indiach to nie ma znaczenia bo taka firma jak Ronal ma swoje wymagania co do jakości i każde koło wyprodukowane musi spełniać dane normy. stop aluminium brany do produkcji jest również jednakowy i badany czy spełnia normy firmowe. jedyną rzeczą jaką może różnić te koła to koszt wykonania danego kompletu.

myślisz, że Audi pozwoliłoby wybić na towarze swoje logo gdyby towar okazał się jakąś tandetą?

myślisz, że firma Ronal pozwoliłaby sobie wypuścić z fabryki jakiś badziew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma kraj produkcji do jakości wykonania?

felgi są oryginalne więc produkowane przez firme Ronal. to że zakład produkcyjny jest w Afryce czy w Indiach to nie ma znaczenia bo taka firma jak Ronal ma swoje wymagania co do jakości i każde koło wyprodukowane musi spełniać dane normy. stop aluminium brany do produkcji jest również jednakowy i badany czy spełnia normy firmowe. jedyną rzeczą jaką może różnić te koła to koszt wykonania danego kompletu.

myślisz, że Audi pozwoliłoby wybić na towarze swoje logo gdyby towar okazał się jakąś tandetą?

myślisz, że firma Ronal pozwoliłaby sobie wypuścić z fabryki jakiś badziew?

Po części masz racje jeśli chodzi o wszystkie normy itp. ale nie zauważyłeś jak użytkownicy oryginalnych felg wypowiadają się że jak felgi są wyprodukowane we Włoszech to są miękkie jak plastelina bo jest słaba mieszanka amelinium i dlatego na pierwszej lepszej dziurce się krzywią.

Dodam że większość użytkowników oryginalnych felg audi zachwalają felgi wyprodukowane właśnie w Niemczech i Norwegii niektórzy piszą że nawet najstraszniejsze wyrwy w drogach im nie są straszne:naughty:

Czyli coś w tym jest może być ori znaczek na feldze ale jakość i użyty materiał mogą się różnić w różnych krajach produkujących ori części myślę że te felgi produkowane w Niemczech oraz w Norwegii są zrobione ponad normę wytyczną przez producenta dodajmy do tego restrykcyjne przepisy jak również szereg badań przeprowadzanych na felgach.

Mam wrażenie że wszystkie ori części wyprodukowane właśnie made in Germany są jakieś mocniejsze i wytrzymalsze:wink:

To tak jak by porównać ori zestaw rozrządu produkcji Niemieckiej do tego produkcji Chińskiej ze

znaczkiem audi wiadomo który dłużej wytrzyma :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zauważyłeś jak użytkownicy oryginalnych felg wypowiadają się że jak felgi są wyprodukowane we Włoszech to są miękkie jak plastelina bo jest słaba mieszanka amelinium i dlatego na pierwszej lepszej dziurce się krzywią.

Ja napisałem że mam Italy ale nie że orginał.

U mnie nie ma numeru OEM oraz znaczka 0000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...