Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne szyby elektryczne od A do Z


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

ja bede niedługo zmieniał dywan to moze by połozył odrazu instalacje na przyszłosc .moze by załozył wtedy podnosniki z tyłu.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie trochę martwi że aż tyle roboty jest z tym dywanem nie ma opcji puszczenia instalacji tylko w plastikach na progach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest, tylko druciarna lekka bo trzeba przedluzyc instalacje

ciagniecie pod dywanem nie jest trudne, podnosisz z jednej strony i wkladasz mega gleboko, unosisz z drugiej manki i wkladasz lape pod dywan i wyciagasz, przeciegnac najlatwiej na wysokosci srodka tunelu, bo wyjmujesz w otworze pod tunelem i przeciagasz dalej w kierunki prawej strony auta

dla tych co chca sciagac dywan w calosci, powodzenia trzeba chyba cala konsole srodkowa wypruc hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz jak mi napisałeś że można też takim sposobem żeby lekko ręką podnieść i wpychać to nie jest zły pomysł teraz tylko trzeba przekalkulować czy się opłaca to robić bo nie orientuję się w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350 zł max za wsio graty

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:14 ----------

najciezej znalezc panel eu pod 4 szyby ale na forum czasem cale komplety sprzedaja i z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam graty pod cztery el. Szyby tylko brakuje mi jeszcze panela w przednie drzwi ale narazie chciałem to tak podłączyć i pierwsze pytanie na początku wiązki są trzy kostki czerwoną niebieską i zielona po podłączeniu wszystkich zostaje zielona wolna czy tak ma być.druga sprawa to jak przed zabraniem się za robotę mogę sprawdzić czy działa tak jak trzeba chodzi o to aby podłączyć pod prąd i zobaczyć czy szyby z tylu się opuszczą mogę bezpośrednio pod alu podłączyć i czy brązowy kolor kabla w wiazce to masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłeś juz to bo ta zielona kostka co Ci została to pod podstopnica jest dużo kostek i tam jest taka sama zielona , ja odpinasz, ona jest od ele szyb obecnych na 2 a podpinasz ta swoja od nowej instalacji pod 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak dzisiaj nie działałem nic w kwestii el. szyb ale w przyszłym tygodniu już się za to zabiorę i postaram się porobić fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze walcze i walcze, dostalem wiazke od Nosb'a, niby przedlift... Wszystko podlaczone i dziala, ale brak domykania szyb.

zostaly mi 4 przewody w zielonej kostce - Gruby czerwono-fioletowy, czarno-czerwony, czarno-brazowy i czarny. Z czym to sie je?:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze nie ruszyłem bo pogoda mnie cały czas odpycha ale już się palę żeby to w końcu mieć założone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze gdzie ramki z silniczkami albo silniczki

po drugie panel kierowcy jest z anglika wiec nie spasujesz tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczki przednie z angola też można przerobić na eu:wink:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/przerobka-boczkow-angielskich-europe-308089/

reszta jest taka sama jak w eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładziesz wiązkę i boczki , żadna filozofia. tylko jeśli chcesz to położyć pod dywanem jak w fabryce to czeka cir demnotaz polowy wnętrza auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musisz wyciagnac fotele , siedzisko kanapy, caly tunel srodkowy z lokciem, slupki B od wewnatrz rozbierasz zaczynaj przy podsufitce, srodkowe czesci tam gdzie pasy i wewnetrzne progi, podstopnice, i z drugiej strony plastik zaslaniajacy kostki elektryki, przy nogach pasazera, i jak masz zwinne rece to podnosisz dywan tam gdzie chcesz i przeciagasz wiazke, mozesz bardziej sie zaglebic w robote i wyciagnac cały dywan na zewnatrz ale do srodkowy kokpit caly z radiem i klimatronikiem tez aut , mi zajelo na spokojnie 2 dni , wszystko, tylko ze duzo czasu tracilem na przenitowanie silowników w ramkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja dzisiaj zakończyłem montaż el. szyb z tyłu i poświęciłem na to nie całe 2 dni ja u siebie zrobiłem w ten sposób wymontowałem ze środka fotele przód, siedzisko tylnej kanapy. tunel środkowy wraz z podłokietnikiem, słupki boczne środkowe te między drzwiami ( je trzaba zdejmować od gór), plastikowe osłony progów wraz z plastikami w nogach tam gdzie są kostki, osłonę pod kierownicą, wszystkie boczki oprócz pasażera przód i chyba to już wszytko co wyjmowałem z auta dalej miałem ładny dostęp do wykładziny ja sobie ją od tyłu auta podniosłem jak najbardziej się dało w kierunku przodu i praktycznie nie musiałem się męczyć z przytykaniem łap czy coś w tym stylu wiązkę puściłem razem z innymi wiązkami które idą już fabrycznie pod dywanem w rynienkach po tym zabiegu dywan ułożyłem tak jak był wcześniej i zabrałem się za przeprowadzenie kabli do drzwi tylnych tu nie było problemu bo po zdjęciu słupków jest bardzo dobry dostęp kostkę wpinamy w wolne miejsce pod kostkę żółtą ( ta kosta u mnie była bo są lampki w boczkach) później od strony drzwi przewlekamy przez gumową osłonę na kable która jest miedzy zawiasami. Po zrobieniu obu stron tak samo poskładałem wnętrze i zabrałem się za wymontowanie swoich ramek i wsadzenie drugich z silniczkami tu sprawa jest również prosta bo ramkę trzymają tylko 4 śruby po 2 na stronę, po zamontowaniu ramki podłączyłem kostki do silniczka jak i do boczku i poskładałem w jedną całość na koniec zabiegu zostawiłem sobie drzwi kierowcy pierwsze co to wypiąłem z zaczepów cały plastik z kostkami w nogach kierowcy i zlokalizowałem kostkę idącą z silniczka drzwi do kostek w nogach po czym wyjąłem gąbkę w słupku i wyjąłem ją i tak samo postąpiłem z nową wiazką na 4 szyby przewlekłem 2 kostki niebieską i czerwoną od strony drzwi przez słupek do środka po tym od głównej wiązki wcisnołem w wolne miejsca kostki czerwoną i niebieską i połączyłem je z kostami które przewlekałem od drzwi kierowcy a do kostki zielonej przepiołem kostkę o tym samym kolorze z poprzedniej wiązki i na koniec miałem już tylko przykręcić masę widać ją kołym okiem w nogach kierowcy dużo kabelków brązowych jest do niej przykręcone a plus złapałem z jednej ze śrub u góry. Po tym było po składane i chodzi ładnie jak i się domykają wszystkie szyby z pilota.

może komuś coś to pomoże

---------- Post dopisany at 20:45 ---------- Poprzedni post napisany at 20:35 ----------

mam tylko 2 pytania do osób które działały już w tym temacie bo plus złapałem tak jak na zdjęciu poniżej zaznaczone biała strzałką czy to jest dobre miejsce dodam że bez stacyjki nie działa a po włączeniu zapłonu działa i jak wyjmiemy kluczyk to jeszcze przez jakiś krótki czas działają el. szyby

DSC_0004.jpg

i drugi problem to z jedną z szyb z tyłu po zrobieniu wszystkiego okazało się że jedna strona z tyłu działa el. tylko z panelu drzwi kierowcy a z tylnego przełącznika nie dodam że tylny przełącznik się podświetla co mogę sprawdzić żeby to naprawić. jak kładłem wiązkę to był 3 kable przerwane ale kolorystycznie je do siebie zlutowałem i zaizolowałem mam nadzieję że to nie miało tak być czyli przerwane

---------- Post dopisany 01-07-2014 at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany 29-06-2014 at 20:45 ----------

witam wczoraj zauważyłem jedną rzecz u siebie gdy w drzwiach kierowcy wcisnę przycisk aby podnieść albo opuścić szybę to szyba automatycznie sama idzie do samej góry lub dołu a na pozostały trzech szybach czyli pasażer i dwie z tyłu jest tak że gdy wcisnę do dołu to działa autoamatycznie szyby idą ale jak chcę do góry to muszę trzymać przycisk aż dojdą do góry czy tak powinno być czy coś mam źle podłączone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o prad to ok

jesli chodzi o automatyke, musisz szybe prawa " nauczyc " podniszenia auto w góre

odetnij prad, czyt klemy od aku zeby szyby zapomnialy automatyki

podlaczasz prad i szyby przednie trzymasz do oporu w dol i pozniej w góre i po tym powinny juz pamietac zeby sie automatycznie po nacisnieciu podnosic i opuszczac

tylne tylko auto sie opuszcza , podniesc trzeba recznie, ja dokladalem tez i tak mam, czy jest tak w ori, ponoc tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...