Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne szyby elektryczne od A do Z


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ja juz jestem po zabiegu, wiec moge odpowiedziec, ze avant sedan nie ma zadnej róznicy w prowadnicach, wszystko jest P&P bo ja do Avanta wciskałem wszystko od sedana.

Sa też zdjęcia zrobione co jak z czym, ale musze znaleźc czas aby to wszystko opisac, gdyby ktos potrzebował jakiegos info smiało pytac.

no proste że opisz wklej fotki :notworthy: zawsze to bedzie łatwiej a wykładzine podłogi wyciagałeś :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja juz jestem po zabiegu, wiec moge odpowiedziec, ze avant sedan nie ma zadnej róznicy w prowadnicach, wszystko jest P&P bo ja do Avanta wciskałem wszystko od sedana.

Sa też zdjęcia zrobione co jak z czym, ale musze znaleźc czas aby to wszystko opisac, gdyby ktos potrzebował jakiegos info smiało pytac.

no proste że opisz wklej fotki :notworthy: zawsze to bedzie łatwiej a wykładzine podłogi wyciagałeś :mysli:

Zrobie to w najblizszym czasie :) bo trzeba rozdzielczośc zmienici dodac własny opis, a to zajmie troszke czasu i musi mnie najsc wena twórcza :)

Oczywiście że wyciagałem wykładzine ,bez tego ani rusz, tylko ze ja nie demontowałem konsoli srodkowej. Tzn. został tylko kosz i cala reszta która to trzyma ze soba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na foto-story z rezania, też przerabiam temat, mam wszystko oprócz wiązek, na dniu dokupię i chcę montować. W razie czego służę pomocą w udostępnieniu miejsca na serwie na foty z montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat opanowany :wink4: :wink4:

Mialem komplet ramki z szybami silniczkami itp z polifta Sedana(ja mam avanta) anglika 2000/01

Wyjalem swoje ramki rozwiercanie nitow w jednym i drugim,(Nity sa rozmiaru 7 ciezkie do dostania,ja zalozylem 5 i podkladke -jest git)kostki mialem ale niekompletne dolutowalem sie do do przodu tzn:tylne lewe do przednich lewych(kostki mozna znalesc pod schowkiem za takim plastikiem na dwoch srubkach od strony kierowcy jest tam przymocowany dzyndzel od otwierania maski)podlaczenie przydal sie schemat szymoonk-DZIEKI WIELKIE.I smiga,ja zakladalem boczki z polifta wycinalem miejsca na maskownice wszystko jest ori wystarczy wyciac sa fabryczne miejsca.Dokladalem jeszcze czerwone lampki jakie sa w boczkach,i podlaczylem jak fabryka tzn jak sie otworzy jedne drzwi to pali sie jedna lampka NIE WSZYSTKIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo kupuje boczki tył pod elektrykę i gość mi ma wyjac wiazke szyb cala na 4 szyby bo ja mam na 2. samochód jest bez foteli w środku, jak najłatwiej wyjąć ta wiązkę i którędy ona idzie w samochodzie żeby mu wytłumaczyć bo jest trochę nie kumaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo kupuje boczki tył pod elektrykę i gość mi ma wyjac wiazke szyb cala na 4 szyby bo ja mam na 2. samochód jest bez foteli w środku, jak najłatwiej wyjąć ta wiązkę i którędy ona idzie w samochodzie żeby mu wytłumaczyć bo jest trochę nie kumaty

Napisz do krychy ostatnio wyciągał i zrobił to bardzo dobrze, :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo kupuje boczki tył pod elektrykę i gość mi ma wyjac wiazke szyb cala na 4 szyby bo ja mam na 2. samochód jest bez foteli w środku, jak najłatwiej wyjąć ta wiązkę i którędy ona idzie w samochodzie żeby mu wytłumaczyć bo jest trochę nie kumaty

Wszystko zaczyna sie od nóg kierowcy 2 bezpieczniki , przykrecone do rozdzielni nad nogami.

Potem idzie wszystko lewym progiem do wysokosci srodka siedzenia i tam sie rozdziela, jedna czesc idzie do tylnych dzwi , a reszta srodkiem pod siedzeniami idzie na prawa strone , gdzie dalej rozdziela sie w prawym progu na wiazke do tylnych dzwi oraz prawym progiem idzie do przodu , dzwi pasażera.

mam nadzieje ze zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos rozpiske 8 pinów silniczka,gdzie plus a gdzie minus

DSC02395.jpg

przeciez masz schematy na pierwszej stronie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sa tam schematy i co dalej, jakbys podlaczyl piny z tego silniczka do tego schematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i co dalej?

na silniku pin 1 z pinem 4 na przycisku (przed blokada)

na silniku pin 2 z na modul komfortu pin 15c albo zmostkowac z pinem 2 w silniku przednich dzwi

na silniku pin 3 z pinem 2 na wlaczniku danych dzwi

na silniku pin 4 z pinem 1 na wlaczniku danych dzwi

na silniku pin 7 z bezpiecznikiem 30A i do +

na silniku pin 6 z masa

na silniku pin 8 z modul komfortu pin 11a albo zmostkowac z pinem 8 w silniku z dzwi przednich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebny jest jakis przekaznik do 4 szyb? mam polifta instalacja elektryczna moze byc od przedlifta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebny jest jakis przekaznik do 4 szyb? mam polifta instalacja elektryczna moze byc od przedlifta ?

Bedzie pasowac, ale przedlifty z tego co wiem nie miały domykania szyb.

I zaden przekaznik nie jest potrzebny, tylko wiazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim przedlifcie mialem otwieranie i domykanie szyb z lluczyka potem wstawilem pilot i z pilota tez to chodzilo :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak ja już jestem po wymianie !!

Opisze mniej więcej jak to wyglądało i od czego trzeba zacząć :

1. Wyjąć fotele, tunel środkowy, boczki drzwi(oprócz przednich pasażera), osłony słupków, osłony progów, osłony pod kierownicą, osłona bezpieczników.

2. Ja nie wyciągałem całej wykładziny tylko ja podnosiłem w miejscach puszczania kabelków.

3. Trzeba wyciągnąć starą wiązkę, najwięcej zabawy jest z wyciągnięciem wiązki pod kierownicą (przekaźniki itp.)

4. Na wszystko jest ori miejsce.

5. Przekaźniki w 2X Elektryczne i 4X elektryczne są takie same !!!!!!!!!!!!!!!!

6. W bocznych słupkach jest miejsce na kostki od tylnej elektryki.

Ja maiłem podłączony alarm z domykaniem szyb ale podczas wyciągania wiązki zauważyłem że alarm podłączony jest w jakieś inne kable bo nie było ingerencji w wiązkę ani w kable od wiązki, i gdy założyłem 4X elektryka to teraz wszystkie mi się domykają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak ja już jestem po wymianie !!

Opisze mniej więcej jak to wyglądało i od czego trzeba zacząć :

1. Wyjąć fotele, tunel środkowy, boczki drzwi(oprócz przednich pasażera), osłony słupków, osłony progów, osłony pod kierownicą, osłona bezpieczników.

2. Ja nie wyciągałem całej wykładziny tylko ja podnosiłem w miejscach puszczania kabelków.

3. Trzeba wyciągnąć starą wiązkę, najwięcej zabawy jest z wyciągnięciem wiązki pod kierownicą (przekaźniki itp.)

4. Na wszystko jest ori miejsce.

5. Przekaźniki w 2X Elektryczne i 4X elektryczne są takie same !!!!!!!!!!!!!!!!

6. W bocznych słupkach jest miejsce na kostki od tylnej elektryki.

Ja maiłem podłączony alarm z domykaniem szyb ale podczas wyciągania wiązki zauważyłem że alarm podłączony jest w jakieś inne kable bo nie było ingerencji w wiązkę ani w kable od wiązki, i gdy założyłem 4X elektryka to teraz wszystkie mi się domykają ;)

W dzień sie obrobi z tym :mysli: pewnie nie masz żadnych fotek :chytry: alarm ori czy dokładany :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie robiłem bo 2 dni z tym walczyłem ;/ żeby zrobić to tak jak fabryka chciała ;)

Alarm dokładany[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2011, 13:22_________________________________________________

Wiec tak ja już jestem po wymianie !!

Opisze mniej więcej jak to wyglądało i od czego trzeba zacząć :

1. Wyjąć fotele, tunel środkowy, boczki drzwi(oprócz przednich pasażera), osłony słupków, osłony progów, osłony pod kierownicą, osłona bezpieczników.

2. Ja nie wyciągałem całej wykładziny tylko ja podnosiłem w miejscach puszczania kabelków.

3. Trzeba wyciągnąć starą wiązkę, najwięcej zabawy jest z wyciągnięciem wiązki pod kierownicą (przekaźniki itp.)

4. Na wszystko jest ori miejsce.

5. Przekaźniki w 2X Elektryczne i 4X elektryczne są takie same !!!!!!!!!!!!!!!!

6. W bocznych słupkach jest miejsce na kostki od tylnej elektryki.

Ja maiłem podłączony alarm z domykaniem szyb ale podczas wyciągania wiązki zauważyłem że alarm podłączony jest w jakieś inne kable bo nie było ingerencji w wiązkę ani w kable od wiązki, i gdy założyłem 4X elektryka to teraz wszystkie mi się domykają ;)

W dzień sie obrobi z tym :mysli: pewnie nie masz żadnych fotek :chytry: alarm ori czy dokładany :mysli:

Ale niema problemu mogę zawsze pomóc daleko z garbatki nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanko jak mam szyby x2 a teraz chce wstawić x4 to przekaźnik zostaje ten jeden który już jest czy trzeba dołożyć drugi taki sam czy tez go wymienić na inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...