Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] 2003 Rozrząd i co do tego przy okazji?


tomasz0031

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem pare dni temu A4 i stadardowo przygotowuję się do przeglądu. Szukałem jakichś wcześniejszych postów ale na temat motoru AVB nic nie było. Napeno wymieniam wszystkie płyny, filtry itd. i oczywiście rozrząd czyli u mnie: pasek, 2xrolka, napinacz, pompa wody - przebieg 169kkm. Czy wymienić również koło pasowe alternatora z paskiem? I w tej klimatyzacji co tam dokładnie się wymienia oprócz paska i napinacza? Chciałbym kupić jakieś markowe części jeżyli moglibyście doradzić jakiego producenta wybrać. Wałek rozrządu też się wymienia przy drugiej wymianie rozrządu? Jakbyście doradzili co przy okazji dodatkowo powymieniać jak już ten przód będzie zdjęty, chce raz zrobić i już tam nie zaglądać więcej. Zgóry wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymienić również koło pasowe alternatora z paskiem?

zależy jaki stan jest... Jak byłby ok, to ja bym nie ładował kasy w to, sprawdź napinacz paska wielorowkowego.

Jakbyście doradzili co przy okazji dodatkowo powymieniać jak już ten przód będzie zdjęty,

no jeśli tak chcesz, to wymień też i napinacz paska wielorowkoweg, ten pasek i koło pasowe (ale ja jakoś sensu nie widzę, jeśli dobry stan).

Z klimą jeśli działa też nie ruszałbym nic. Sprawdzić po prostu szczelność i tyle.

Jak wymienisz rozrząd, to rzuć w tym temacie numery VAG oraz ceny, może się przyda komuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...