Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze wskaźnikiem paliwa


Hubix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno stałem się posiadaczem Audi A4 2001 rok. Mam problem ze wskaźnikiem paliwa.

Gdy wskazówka spadnie trochę poniżej połowy wówczas zaświeca się kontrolka, że jest mało paliwa w baku.

Gdy załącze światła na zgaszonym silniku wskazówka od paliwa się trochę wychyla, przekracza trochę poziom rezerwy. Zaznaczam, że auto jest zgaszone.

Spotkaliście się może z takim czymś ? Może ktoś pomóc ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem tylko że mi sie rezerwa zapala przy 1/4 zbiornika i wskazówka mi też podskakuje do góry po zapaleniu świateł. Na razie nie wiem jak to zrobic i czekam na jakiegos mądrego :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma dokladnie tak samo - tylko kontrolka zapala się ok. milimetr przed pierwszą czerwona kreską na wskaźniku,

Pozdro

MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam, w sumie zdziwiłam się troszkę (w Passacie rezerwa to była rezerwa - trzy czerwone paski na lewym końcu skali), a tu zaraz za połową zaczyna się świecić. Z kolei jak bak jest pełen, to wskazówka jest poza skalą - gdzieś mniej więcej na 1,4 na moje oko :D

Nie wiecie czy da się coś z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co w baku jest takie ustrojstwo jak pływak jest sterowany elektronicznie i czasami potrafi pokazywać różne bzdury ja miałem podobną sprawę wystarczyło wyciągnąć całą pompę paliwową rozebrać ją dostać się do takiej płytki na której pływak zaznacza ilość paliwa trochę ją papierkiem przelecieć i gotowe. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co w baku jest takie ustrojstwo jak pływak jest sterowany elektronicznie i czasami potrafi pokazywać różne bzdury ja miałem podobną sprawę wystarczyło wyciągnąć całą pompę paliwową rozebrać ją dostać się do takiej płytki na której pływak zaznacza ilość paliwa trochę ją papierkiem przelecieć i gotowe. :a4fan:

Audi mam od niedawna, mógłbyś dać jakieś wskazówki jak się dostać do pompy ? Interesuje się mechaniką itp, wszelkie naprawy samochodów przprowadzałem w domu, więc myśle, ze podołam temu zadaniu ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi mam od niedawna, mógłbyś dać jakieś wskazówki jak się dostać do pompy

poszukaj, pisalismy o tym nie raz na forum (w bagażniku masz dostęp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zbiorniku wszystko jest OK słyszałem że to mozna jakoś ustawić na VAG-u zmnienia sie jakąś wartośc tylko już nie pamietam co i gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem ze wskaźnikiem paliwa.

Tylko, że u mnie to całkiem szaleje, bo jak zatankuje 10 ; to pokazuje pełny bak , a przy późniejszych odpaleniach auta to już całkiem jak mu się podoba raz 1/4 raz pół raz cały i tak w kółko.

Już przez niego dwa razy zabrakło mi paliwa i trzeba było dymać z karnistrem na stacje.

Co najlepiej z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...