Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik klimatyzacji [A4 B5]


kozaTD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Po odpaleniu silnika i włączeniu klimatyzacji (przez naciśnięcie przycisku "*") na wyświetlaczu pojawia się sygnalizacja o włączeniu. Niestety mimo LO cały czas wieje ciepłe powietrze. Byłem ostatnio nabić klime(choć okazało sie że czynnik był) i wyczyścic więc wszystko powinno byc ok. Czy przyczyną może byc uszkodzenie jakiegoś bezpiecznika lub stycznika(ewentualnie sterownik nie podaje sygnału na stycznik mimo sygnalizacji na wyświetlaczu).

Dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może sprężarka jest uszkodzona, choć nie znam dokładnie problemu, ja miałem problem ze sterownikiem, ale mi sie nie zapalala gwiazdka a u Ciebie sie pali, także niby jest ok. Może kable z tyłu sterownika nie stykają, czasami taśmy nie stykają, mój sterownik np. mrugał dopuki nie kupiłem drugiego na allegro i wsio ruszyło łącznie z klimą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź samą sprężarkę. Ostatnio pisałem gdzieś na forum o tym.

Ja u siebie miałem podobnie i problemem okazała się spalona cewka w sprężarce. Można to sprawdzic "na krótko" czy załącza do pracy sprężarke.

Pzdr :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka jest na dole po lewej stronie / patrząc od przodu auta / napędzana paskiem. Sprawdzić ją można "na krótko" podając + z akumulatora na przewód znajdujący się w zielonej wtyczce - jest tam tylko jeden przewód. Wtyczka ta jest schowana pod plastikową osłoną zbiornika na płyn od wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Po odpaleniu silnika i włączeniu klimatyzacji (przez naciśnięcie przycisku "*") na wyświetlaczu pojawia się sygnalizacja o włączeniu. Niestety mimo LO cały czas wieje ciepłe powietrze. Byłem ostatnio nabić klime(choć okazało sie że czynnik był) i wyczyścic więc wszystko powinno byc ok. Czy przyczyną może byc uszkodzenie jakiegoś bezpiecznika lub stycznika(ewentualnie sterownik nie podaje sygnału na stycznik mimo sygnalizacji na wyświetlaczu).

Dziękuję za wszelką pomoc.

Miałem tak niedawno, ten sam objaw. Naprawiłem. Po prostu spadło mi cięgno łączącze silniczek z klapą ciepłego powietrza. Ustawiłem na LO a powietrze leciało ciepłe ale przewody od klimy (te rurki obok akumulatora) były zimne. Silniczek się przestawiał ale klapka stała w miejscu. Założyłem tak jak ma być i chodzi bez zarzutu. Silniczek ten znajdziesz jak popatrzysz od strony pasażera pod schowek i w lewo (nad tunelem środkowym). Są tam 2 silniczki, biały i niebieski. U mnie spadło cięgno z białego. Wystarczyło założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie byl czasem wymieniany sterownik climatronika???? Mialem taki sam przypadek w swoim aucie wszystko niby ok a lecialo caly czas powietrze takie jak na dworze. Poprostu sterownik mial wpisany inny kod i tyle. Zmienilem Vag-Comem na prawidlowy i wszystko hula jak nalezy. A to wszystko dzieki ogromnej wiedzy zawartej na tym forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...