Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A8 4.2 Q] dziwne schodzenie z obrotów


Gość MorgothV8

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothV8

Hmmmm zauważyłem taką małą ciekawostkę

jak silnik jest nagrzany do 90 i w pozycji N dam gazu do powiedzmy 5000 RPM i puszcze to schodzi z obrotów dośc wolno (wolniej niż 1.9 TDI innego porównania nie mam) i tak jakby lekko nierównomiernie, tj słychać takie jakby delikatne piardnięcia pzy schodzeniu z obrotów, cos jakby takie "strzały" tylko bardzo cichutkie, przypomina to troszkę takie jakby minimalne przerwania w pracy itp, na zimnym silniku to sę nie dzieje .... słychać to wyraźniej jak sie otworzy maskę - co to może być? groźne to jest? zauważyłem dopiero dzisiaj bo słabo to słychać chyba podjadę do Boscha na diagnozę.....

Taki mi głupi pomysł przyszedł do głowy, może to wina benzyny 95, bo zalecana jest 98 a ten zbiornik wlałem na wsi 95 (bo tam 98 nie było), poprzedni jeździłem na 98 i chyba tego nie było akle nie dam sobie nic za to obciąć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeźdź zbiornik do rezerwy i zalej 98, paliwo może mieć wpływ, przy zbyt małej ilości oktanów mogą się pojawiać stuki... Wtedy będzie wiadomo, czy trzeba szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

No ciekawe..... sprawdzę i na wszelki wypadek pojadę sobie do zaprzyjaźnionego serwisu Boscha coby oni stwierdzili....

PS: Jak nie paliwko to co? (przeczytałem że minimalne jakie mozna lać to Pb95 więc powinno być OK)

A może ja dziury w d*pie szukam bo to raczej delikatny efekt jest.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpływ od paliwa może być minimalny. A jak mówisz, że na wiosce 98 nie było, to pewnie 95 też lekko chrzczone :bicz: Zalej 98 na pożądnej stacji (Nowy Orlen, Statoil, Shell, BP czy cóś) i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Tego się domyślam :)

Tylko ciekawi mnie co jeszcze może taki efekt powodować?

Nie mam żadnej koncepcji a jestem bardzo ciekawy.... może to być np. wina świec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy czasem nie strzela ci z wydechu właśnie?? takie pierdnięcia ?? W trakcie jazdy tego nie ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Raczej nie ma, poza tym wczoraj sprawdzałem i tego nie słychać, może jestem przewrażliwiony......

jak mi sie kiedyś znowu trafi to obsłucham wszystko dokładnie.....

[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2007, 09:02 _________________________________________________Moja A8 wydawała "pierdzące dźwięki" i lekko niertównomiernie schodziła z obrotów (tylko na gorącym silniku)

Została zabrana na kanał przeze mnie i kumpla, kumpel dawał w palnik a ja obsłuchiwałem......

To popiardywania z tłumika środkowego (pewnie jakieś blaszki w środku lub rdza)

Efekt: wielkie ufff - to nic z silnika, i generalnie nic groźnego

Kumpel robi jako mechanik - też to obsłuchał (dźwięk jest delikatny) i stwierdził żeby to najzwyczajniej olać i poszukać innego problemu :th:

scaliłem.... było odszukać swój stary wątek; pre_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...