Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Skatowany motór? :'-(


Yelo

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy kupiłem moją :a4fan: i jeździłem spokojnie miałem zużycie paliwa na trasie na poziomie 6l, a nawet nieco poniżej. jakiś czas temu zacząłem sporo latać autostradami na bucie w podłodze (około 2tkm) - prędkość 200 wzwyż, obroty ponad 6kRPM. Na koniec zacząłem jeździć bardzo spokojnie (moim zdaniem nawet spokojniej, niż na początku) i zużycie paliwa wynosi na oko około 7l, nie mierzyłem dokładnie, będę musiał sprawdzić na czystej trasie, bez szybszej jazdy (czasem jest pilna sprawa i leci się 140 wzwyż, ale lekko obniżyłem spalanie względem wyniku na stacji), ale wydaje mi się, że pali więcej. Czy coś mogło się zużyć i będzie można wymienić (do sprawdzenia VAGiem, logi?), czy silnik dostał po d*pie i tylko szlif cylindrów pomoże :cry: ? (lepiej już chyba zmienić auto, tylko się do niego przywiązałem trochę :tongue: ) Może nie będę mówił ile oleju wziął przy tej trasie po autostradzie, bo to tragedia :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie i tak masz dobre, więc martwiłbym się tylko olejem, jeżeli faktycznie dużo ubyło. Ja spalanie mam i tak troche większe od Ciebie ale oleju nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 8tkm przy normalnej jeździe (sporo wyprzedzania 120-140, czasem nieco więcej) poszło nieco ponad pół litra. Po 1,5tkm na autostradzie nieco więcej, około 0,7l :cry: Spalanie przy 200 15,6l/100km :tongue: ,mój rekord w 1,6...[br]Dopisany: 12 Czerwiec 2007, 13:21 _________________________________________________Bardzo spokojna jazda u mnie ostatnio - 80 - 90kph praktycznie bez wyprzedzania, więc wynik nie taki dobry, przy normalnej mam 8,5l. Z tą prędkością to chyba rekord na forum :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole rakieta,pali mniej niz 5 i lata ponad 200 :shocked: :shocked:

Ponad 200 to z górki :grin: jak się rozbuja to 200 po prostej...

Ale 5 to mi nigdy nie spalił... jakieś 5,6-5,7 jak sondę lambda przeczyściłem po zakupie i jechałem z jajkiem na gazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem 1000km po tym jak auto stało miesiąc przy imporcie, była po prostu zakurzona i po pojeżdżeniu się wypalił syf (zużycie od 'nowości' było o litr większe od późniejszego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko skatowałeś silniczek, ale bardziej to martwił bym się zużyciem oleju.

Uszczelniacze wymień jak masz zamiar jeździć jeszcze

A to spalanie 15l przy 200km/h to normalka

Mi wyssał z baku średnio ok 13 gazu przy 170km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

z tym katowanie to nie przesadzajcie, to benzyniak 6 tys obr go nie zbije.

Po prostu zbeigiem okoliczności mogło ci się coś posypać stąd wyższe spalanie.

Przede wszystkim błędy sprawdzić. Po drugie gruntowanie zbadać silnik pod kontem wycieków bo zużycie oleju bardzo niepokojące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam ten silnik więcej oleju spalić musiał, jak go męczyłeś do ponad 200km/h :tongue: Ja bym sprawdził czy silnik jest suchy. Może poprostu jakiś simering się wysrał. Zgadzam się z Kaziem 6kRPM na benzyne to nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że teraz silnik nie pali znacznie więcej, niż przed autostradą. To spalanie wystąpiło podczas jazdy z tą prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...