Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Felgi Oryginalne - made in china, czechy itp


seegi

Rekomendowane odpowiedzi

Helo,

dzwoniłem dziś do ASO Audi Noma Katowice, zapytać czy spotkali się z oryginalnymi felgami Audi : made in china. Gość z działu części zamiennych powiedział, że mieli w ASO Audi felgi "made in china" - a w chwili obecnej mają oryginalne felgi audi - produkcji czeskiej. Co wy na to, poza tym że Audi schodzi na psy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... :mysli: A kto powiedział, że Czeskie będą złe? :cool1::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym, że Audi schodzi na pasy, chodziło mi raczej o "ORYGINALNE MADE IN CHINA".

kolego, poczytaj troche o normach np iso i rzeczach spełniajacych te normy, później wypisuj takie farmazony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normy są na papierze, papier wszystko zniesie, a rzeczywistość bywa brutalna. pracowałeś w firmie produkującej części samochodowe? ja akurat pracowałem w Niemieckiej firmie , która otworzyła filie w PL, i przeniosła część swojej produkcji do polski. ISO 9001:2008 i ISO TS 16949 były, IQNet był, TUV tyż był, maszyny były z Niemiec, ale solidność pracowników już nie była "Niemiecka", "jakość" w teorii była zachowana, ale bardziej liczyła się ilość i terminy realizacji, gonitwa na produkcji - Polacy pracują inaczej niż Niemcy. Jakbym mógł świadomie wybrać - części zrobione w Niemczech, lub części z PL lub CZ, a tym bardziej z Chin, to wybrałbym Niemieckie.

ps. Nie muszę "poczytać o normach" i nie wypisuje "farmazonów". pozdr Kolego Cocoo24

--------------------------------------------

poza tym, tutaj na forum, wszyscy piszą, że jak felgi są "made in Italy" lub "made in China" - to znaczy że nie są ORI - a wg, tego co powiedzieli w ASO Ka-ce , mogą być ORI z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normy są na papierze, papier wszystko zniesie, a rzeczywistość bywa brutalna. pracowałeś w firmie produkującej części samochodowe? ja akurat pracowałem w Niemieckiej firmie , która otworzyła filie w PL, i przeniosła część swojej produkcji do polski. ISO 9001:2008 i ISO TS 16949 były, IQNet był, TUV tyż był, maszyny były z Niemiec, ale solidność pracowników już nie była "Niemiecka", "jakość" w teorii była zachowana, ale bardziej liczyła się ilość i terminy realizacji, gonitwa na produkcji - Polacy pracują inaczej niż Niemcy. Jakbym mógł świadomie wybrać - części zrobione w Niemczech, lub części z PL lub CZ, a tym bardziej z Chin, to wybrałbym Niemieckie.

ps. Nie muszę "poczytać o normach" i nie wypisuje "farmazonów". pozdr Kolego Cocoo24

--------------------------------------------

poza tym, tutaj na forum, wszyscy piszą, że jak felgi są "made in Italy" lub "made in China" - to znaczy że nie są ORI - a wg, tego co powiedzieli w ASO Ka-ce , mogą być ORI z Chin.

No tak wszyscy mówią, że chińszczyzna do bani ale jak widać wszyscy szukają oszczędności i pewnie AUDI też wybierając fabryki w Chinach czy innych krajach świata... :mysli: Co do tego, że chińszczyzna to nie oryginał to pewnie w niektórych przypadkach ale to mamy wtedy do czynienia ewidentnie z nie oryginałem - to nawet nie podróby a tutaj pewnie robione są fele na zlecenie AUDI i mają oznaczenie :audi: w środku... Na takie może można inaczej patrzeć? :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mialy by one byc jakies badziewne to watpie aby Audi nabilo na nich swoje logo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seegi...niemiecka jakość...moim zdaniem liczy się materiał z jakiego został wykonany produkt i technologia, a czynnik ludzki w bardzo małym procencie.Myślisz że w niemczech to niemcy produkują?Oni są tylko od zarządzania, a od tyrania przy produkcji to są Turki,Polacy,Czesi,Jugole itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jeśli te felgi mają znaczek Audi i można je kupić w ASO to jest to w pewnym sensie gwarancją jakości. I nie ma tu wtedy znaczenia czy są made in China, Poland, Germany czy saturn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mialy by one byc jakies badziewne to watpie aby Audi nabilo na nich swoje logo

Jeśli będą ORI to będzie i logo i jakaś gwarancja o czym mówi kolego niżej... :good:

Uważam że jeśli te felgi mają znaczek Audi i można je kupić w ASO to jest to w pewnym sensie gwarancją jakości. I nie ma tu wtedy znaczenia czy są made in China, Poland, Germany czy saturn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie jedna sprawa:

Jeżeli ktoś na forum prosi o radę, czy znalezione na allegro felgi są ori, to zawsze dostaje odpowiedz typu: "prześlij fotki wewnętrznej strony felg: jeśli będą made in China lub Italia to znaczy że podróbki" , i jak teraz do tego tematu podejść ? hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie jedna sprawa:

Jeżeli ktoś na forum prosi o radę, czy znalezione na allegro felgi są ori, to zawsze dostaje odpowiedz typu: "prześlij fotki wewnętrznej strony felg: jeśli będą made in China lub Italia to znaczy że podróbki" , i jak teraz do tego tematu podejść ? hm?

ale tu raczej chodzi o numer katalogowy, a nie o to jakiej są produkcji... niech będą MADE IN MARS byleby miały oznaczenie OOOO lub numerek od 8E0 i dla mnie do B6 mogą być bo spełniają normy przewidziane przez producenta i są wyróżnione jego oznaczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie jedna sprawa:

Jeżeli ktoś na forum prosi o radę, czy znalezione na allegro felgi są ori, to zawsze dostaje odpowiedz typu: "prześlij fotki wewnętrznej strony felg: jeśli będą made in China lub Italia to znaczy że podróbki" , i jak teraz do tego tematu podejść ? hm?

ale tu raczej chodzi o numer katalogowy, a nie o to jakiej są produkcji... niech będą MADE IN MARS byleby miały oznaczenie OOOO lub numerek od 8E0 i dla mnie do B6 mogą być bo spełniają normy przewidziane przez producenta i są wyróżnione jego oznaczeniami.

Dokładnie tak. Chodzi o znaczek :audi: i nr katalogowy. Jeśli to jest to raczej możemy być pewni, że jest to jakaś gwarancja oryginalności. Zauważ, że na podróbkach nie ma loga AUDI albo nru katalogowego... :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam Wasze wypowiedzi o tych znaczkach ooooi logo

A jak to sie ma do wahaczy z Allegro Lemforder ze znaczkami ooooa tyle że tańsze niż w sklepie.. tyle było dyskusji ze to podróba....albo że Turki robią ...to co w końcu??jak to sie ma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie się z tym pogodzić. Każda firma robi oszczędności, także i Audi. Na początku fabryki niektórych elementów były przenoszone do "wschodnich" krajów Europy umożliwiających tańszą produkcję, teraz taniej jest w Azji dlatego tam powstają linie produkcyjne. Takie są prawa rynku i jeżeli dana firma się nie dostosuje to może dużo stracić. Odnośnie felg to jakiś czas temu pisałem na forum że widziałem felgi ze znaczkiem OOOO z Chin, to kilka osób mi nie dowierzało i wątpiło w to. Teraz macie odpowiedź :cool1: Dlatego najważniejsze żeby na feldze był wspomniany znaczek Audi i numer katalogowy. Oczywiście numer warto sprawdzić chociażby w ETCE :wink4: Co do jakości to nawet wśród chińskich podrób zdarzają się sztuki wytrzymałe jak oryginały, także tutaj nie powinno być tak źle :wink4:

Panowie tak czytam Wasze wypowiedzi o tych znaczkach ooooi logo

A jak to sie ma do wahaczy z Allegro Lemforder ze znaczkami ooooa tyle że tańsze niż w sklepie.. tyle było dyskusji ze to podróba....albo że Turki robią ...to co w końcu??jak to sie ma ??

Może ktoś ma dobre dojścia, z fabryk mogą też jakieś ilości "wyciekać". Różne cuda się zdarzają, w każdym razie to nie temat o wahaczach i nie ma sensu robić OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2010 o 15:12, GRazny napisał:

ale tu raczej chodzi o numer katalogowy, a nie o to jakiej są produkcji... niech będą MADE IN MARS byleby miały oznaczenie OOOO lub numerek od 8E0 i dla mnie do B6 mogą być bo spełniają normy przewidziane przez producenta i są wyróżnione jego oznaczeniami.

Firma Ronal która jest jedna z najlepszych firm na rynku również ma swoje fabryki w czechach a nawet i w polsce i wytwarzaja oryginalne felgi Audi. Dla niedowiarków link ponizej

 

https://www.olx.pl/oferta/4-alufelgi-5x112-r18-nowe-audi-a4-b6-b7-b8-b9-a5-a6-c6-c7-a7-q3-q5-CID5-IDxUrFx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...