Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Pompa wspomagania - wycie jak dzikie


yater1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Było parę wątków o wspomaganiu ale nie rozwiały moich wątpliwości.

1. Wyje jak dzika co może być powodem poza niskim poziomem płynu lub przepracowanym płynem?

2. Pieni się jak wściekły - zapowietrzony czy co??

Jest też pewne dziwne zjawisko związane z poziomem płynu. Raz jest niski a raz powyżej max i to pomimo, że nie nie dolewałem - o co chodzi.

Czasem sobie plunie płynem ale tylko po dłuższej jeździe ( i to też nie zawsze), koło pompy jest mokro ale plamkę nie zostawiam zawsze.

Zna może ktoś jakiś warsztat który bez oporów zajmie się naprawą pompy bo mó mechanik z niewiadomych mi powodów nie chce mi pomóc. Chodzi mi o Wrocław i okolice.

A tak wogóle czym grozi na dłuższą metę jazda z uwaloną pompą?

Dzięki i pozdrawiam

:a4fan::bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien plyn kup litre Febi zielony mineralny koszt 21zl, pieni sie dlatego ze masz uklad zapowietrzony, moze ci sie to dziac przez to ze plyn jest juz wychodzony. Wymiana plynu nie jest skomplikowana mozesz to zrobic sam, na forum jest opis wystarczy poszukac, koszty niewielkie, a przynajmniej bedziesz mial pewnosc. To ze podnosi sie poziom plynu to normalne na zimny sliniku bedziesz mial mniej a na cieplym poziom sie podniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od mechaniora i po wstępnych oględzinach pod samochodem widać, że cieknie z pompy ale nie od uszczelniacza. Czy gdzieś na pompie jest może jakiś zawór "bezpieczeństwa" i gdy jest duże ciśnienie to sobie tamtędy plunie? To by tłumaczyło, że czasem pod autem jest plama a czasem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Cię zmartwię czy nie ale w mojej poprzdniej Auiczce z silnikiem AHU 98 rok miałem ten sam problem.... kupiłem po regenreacji pompe i po sprawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Cię zmartwię czy nie ale w mojej poprzdniej Auiczce z silnikiem AHU 98 rok miałem ten sam problem.... kupiłem po regenreacji pompe i po sprawie....

Wcale się nie martwię tylko trochę dziwniesię zachowuje.

Szukam pompy ale jakoś to nie takie łatwe (głównie z braku czasu ) ale jak sie upre to dostane.

Jeden problem jeszcze sprawdziłem w etce jaki numer muszę szukać i trochę zgłupiałem w katalogu są dwa numery do pomp:

1. 8D0 145 156 K - 110 BAR

2. 8D0 145 155 qx - 100 BAR

|Która jest dobra? Jeżeli kupę od kogoś samą pompę to jakie elementy powinienem jeszcze dokupić ( uszczelki, śrubki, podkładki itp.)

:a4fan:

Czy ktoś mądry moze mi podpowiedzić ktorą pompę mam szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...