Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie spalanie przy 17


damian169a

Rekomendowane odpowiedzi

ja zmienilem z 15 na 17stki i wiekszej roznicy niewidze 6,6 to umnie standard :mysli:

W dieselku różnica będzie niewielka a kolega pytał o benzynkę i jeszcze na dodatek 1,8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana z 15 na 17 w diselku jakiego wzrostu spalania można sie spodziewać?

1) ogrzebałeś 3 letniego kotleta :kox:

2) odpowiedź o zmianę spalania w AFN z 15 na 17 masz dwa posty nad swoim... :gwizdanie:

3) u mnie pali tyle samo w zimę na 16" co latem na 17", czyli różnica gdzieś 0,5 l wychodzi na oko przy takich samych warunkach pogodowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę a 15" w lato moim AFNem i około 6,5 średnio troche miasta troche trasy, ale czasami przyciskam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi po zmianie na 17 spalanie wzrosło o litr może z małym hakiem. W trasie poniżej 6 nie potrafię zejść, co w zimie na 15" 195/60 nie było problemem. Fakt że mam słaby silnik i bardzo ciężkie koło. Ale za to wygląd i reakcja na skręcanie oraz trzymanie drogi rewalka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec realny wzrost spalania oloło 1 litra na 100 km

niech się wypowiedza inni :notworthy:

Szczerze powiedziawsze nie spodziewałem sie wzrostu spalania przez większe koła. A zastanawiałem sie nawet nad kupieniem 16" :przebiegly: Ale ok koniec OT niech sie ini wypowiadaja jak to u nich wygląda.

A tak dla pełnego rozeznania u mnie przy tych największych mrozach w zime 90% miasta spalił na 15" 9,5l ale zanim dojechalem do celu to nie łapał temp. a średnie w zime to 7,7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi komp pokazywał średnio: na 195/65/15 spalanie 5,5 :) a teraz 225/50/17 pokazuje 5,7 :cool1: więc albo komp mnie w konia robi albo :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi komp pokazywał średnio: na 195/65/15 spalanie 5,5 :) a teraz 225/50/17 pokazuje 5,7 :cool1: więc albo komp mnie w konia robi albo :mysli:

To co komp pokazuje niestety odbiega od rzeczywistości. Zalej po korek, przejedź kilkaset km i zalej spowrotem pod korek i zobaczysz ile spalił na ile km. Wtedy masz rzeczywiste spalanie bo to z kompa można schowac miedzy bajki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj afn na 205/55/16 w lato srednei spalanei wyszlo mi 6.5 a mam podkreconego

:) zima na 15 nawet dochodzilo do 8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z 205/55/16 na 225/40/18 wzrost na pewno 1 l moze nawet wiecej. Ale warto felgi RS4 rekompensują wszystko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...